TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2020-07-20 - 2020-07-26

Нова цена на горивата во Македонија

Centar - 26.07.2020

Утре се очекува утврдување на нова цена на горивата во Македонија од страна на регулаторната комисија за енергетика, кои ќе почнат да важат од утревечер по полноќ. Инаку минатата недела малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР ...

Растот на цените на нафтата ги руши владините надежи да собере повеќе пари од акцизи

Фактор

Бензините поевтини за денар ипол, дизелот за половина денар

Бриф

Добра вест: се намалува акцизата на бензините, утре нови цени

Пулс24

Од денеска пониски цени на горивата

Денар

Телма 24 Вести ТВ21 Алсат-М Канал5 Телма Алсат-М Канал5

68 поврзани вести »

Ивановска: Сестрата на Катица Јанева доставила документи после 7 дена, а е без соодветно работно искуство

Слободен Печат - 24.07.2020

Билјана Ивановска, претседателка на ДКСК, во вечерашното гостување во емисијата „Топ Тема“ на ТВ Телма, рече дека не добиле потврда или записник, било каков документ од владата за работата на комисијата за именување која има надлежност да го ...

Ивановска: Сестрата на Катица Јанева доставила документи после 7 дена, инаку е предложена од Владата

Press24

ДКСК: Сестра ѝ на Катица Јанева е незаконски именувана во Комисијата за хартии од вредност

CivilMedia

Ивановска: Владата ја предложила Делиџакова во КХВ, а таа доставила целосни документи после 7 дена

Локално

Ивановска: Преку агенциите за привремени вработувања се вработуваат лица по список, по партиски заслуги

Локално

24 Вести Телма Канал5 Фокус ТВ21 Канал5 А1 On Нетпрес

45 поврзани вести »

Хрватска доби нова Влада

Фокус - 24.07.2020

Владата на хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ и нејзината програма доцна синоќа ја доби довербата на Парламентот. По целодневната расправа, за вториот состав на кабинетот на Пленковиќ гласале 76 пратеници од вкупно 151, а против се изјасниле 59.

Хрватска доби нова Влада

24 Вести

Хрватска доби нова влада

ТВ21

Хрватска доби нова Влада

Алсат-М

Хрватска доби нова Влада

А1 On

Р.С.Европа Сител +инфо Слободен Печат МКД 360 степени Независен Курир

65 поврзани вести »

Меѓу петок и сабота во Грција активни 62 шумски пожари

Нова ТВ - 26.07.2020

Во периодот меѓу петок и сабота вечер во Грција се потврдени 62 шумски пожари, соопштија надлежните власти. Во гаснењето на пожарите, кое започна во средата, учествувале 1.115 пожарникари со 426 камиони, 24 планински екипи за спасување и доброволци, ...

Меѓу петокот и саботата во Грција активни 62 шумски пожари

Слободен Печат

Грција во пламен! Меѓу петок и сабота има активни 62 шумски пожари

+инфо

Меѓу петок и сабота во Грција активни 62 шумски пожари

А1 On

Потврдени 62 шумски пожари за два дена во Грција

Локално

Опсервер Либертас 24Инфо Вечер Прес MakPress Нетпрес Press24 Независен

64 поврзани вести »