TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2020-07-20 - 2020-07-26

ТАРАВАРИ: На ДУИ ќе и ги дадеме 12-те пратеници ако отвори барем една гласачка кутија во Зајас и да се утврди дека сите ...

Денешен - 23.07.2020

Генералниот секретар на Алијансата за Албанците, Арбен Таравари, и порача на ДУИ дека со Алтернатива ќе и ги стават на располагање сите 12 пратеници доколку се согласат да се отвори барем една гласачка кутија во Зајас и ако притоа се утврди дека ...

Таравари: Ќе им ги дадеме сите пратеници на ДУИ ако дозволат да отвориме една гласачка кутија

Centar

Таравари: Секоја комбинаторика која ја остава ДУИ надвор од владата, ВРЕДИ ДА СЕ ПРОБА

Вечер

Таравари: Ако ДУИ дозволи да отвориме една гласачка кутија во Зајас, ќе им ги дадеме сите пратеници!

Магазин

Алијанса за Албанците и Алтернатива во понеделник ќе протестираат

Алсат-М

Фокус ТВ21 360 степени Слободен Печат +инфо Kumanovo News Република 4NEWS

75 поврзани вести »

Првпат по два месеца нема починати пациенти од Ковид-19

Канал5 - 22.07.2020

По подолг период во земјава не е регистриран случај на починат пациент заболен од Ковид-19. Министерството за здравство вчера објави информација за нови 163 случаи и 69 оздравени пациенти со што вкупната бројка на Ковид дијагностицирани се искачи на ...

Првпат по два месеца нема починати пациенти од Ковид-19, бројот на новозаразени и натаму трицифрен

24 Вести

Вчера првпат по два месеца нема починати пациенти од ковид-19, бројот на новозаразени трицифрен

МКД

Првпат по два месеца нема починати пациенти од Ковид-19, бројот на новозаразени и натаму трицифрен

ММС

Бројот на новозаразени се уште трицифрен, вчера за првпат во посление два месеци нема починати од Ковид 19

Press24

+инфо Кајгана Слободен Печат Сител А1 On Независен Бизнис Вести Frontline

74 поврзани вести »

Инспекторите затворија ресторан во Тетово поради свадба

Макфакс - 23.07.2020

Пазарните инспектори затворија ресторан во Тетово, откако вчера, таму се одржала свадба која ја организирал угостителот. Ресторанот има забрана за работа од инспекторите, кои со лента го запечатија влезот, се до донесување на протоколи за ...

Затворен ресторан во Тетово каде вчера се правела свадба

А1 On

Инспекторите затворија ресторан во Тетово поради свадба

Точка

Инспекторите затворија ресторан во Тетово поради свадба

Н.Македонија

Затворен и градскиот базен во Виница

Канал5

Фокус Press24 Скопје24 Нетпрес Макфакс Радио МОФ А1 On Слободен Печат

74 поврзани вести »

Синдикална група на ССНМ во „Слободен печат“: Млакиот одговор на МВР и ОЈО буди сомнежи дека заканувачите уживаат ...

Слободен Печат - 26.07.2020

Се придружуваме кон апелите во јавноста конечно новинарите и медиумските работници да добијат статус на службени лица и нападите врз нив да се гонат по службена должност“ се вели во реакцијата на синдикална група на ССНМ при „Слободен печат“.

ЗНМ остро ги осудува заканите кон новинарката Бурнс и нападот врз новинарот Златев

Фокус

АВМУ: Заканите кон новинарите се апсолутно неприфатливи

24 Вести

ДС ги осуди нападите врз новинари и побара брзо откривање на напаѓачите

Фокус

ССНМ: Осуда за нападите врз новинарката Бурнс, крајно време е нападите врз новинарите да се третираат по службена должност

OhridNews

Нетпрес Слободен Печат +инфо Макфакс Нова ТВ Радио МОФ Press24 Радио МОФ

63 поврзани вести »