TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2020-07-20 - 2020-07-26

Марс е најновата арена во ривалството меѓу САД и Кина, обете држави лансираат сонди овој месец

Независен - 26.07.2020

Две години по последното слетување на сонда на Марс, и Соединетите држави и Кина овој месец започнуваат мисии кон црвената планета и поставуваат нова арена за нивното растечко ривалство Кинескиот „Тианвен-1“ полета околу пладнето во четвртокот од ...

По Емиратите, и Кина за првпат лансираше ровер на Марс

Курир

Кина за прв пат лансираше ровер, треба да пристигне на Марс следната година

Радио МОФ

Црвената планета во 4К резолуција

Таратур

И Кина испрати свое летало на Марс

Иновативност

ТВ21 Алсат-М Deutsche Welle Канал5 USB Нетпрес Слободен Печат +инфо

73 поврзани вести »

Министерот за економија Крешник Бектеши е позитивен на коронавирус

24 Вести - 23.07.2020

Министерот за економија, Крешник Бектеши соопшти дека е позитивен на коронавирус откако се тестирал во текот на изминатиот ден. „И покрај максималните напори за почитување на протоколите и мерките за заштита од коронавирус, добив информација дека ...

Бектеши позитивен на коронавирус

4NEWS

Бектеши позитивен на корона вирус

Скопје инфо

Министерот Бектеши позитивен на Ковид-19

Тера

Бектеши е позитивен на коронавирус: „Немам никакви симптоми и се чувствувам добро“

MTM

Мета Expres ТВ21 24 Вести Алсат-М Канал5 Фокус Слободен Печат

47 поврзани вести »

Еврогол на Чалханоглу, Милан и Аталанта ги поделија бодовите (ВИДЕО)

МКД - 25.07.2020

Милан и Аталанта одиграа 1-1 на Сан Сиро, Чалханоглу со еврогол го отвори резултатот, Дуван Запата одговори дваесет минути подоцна. Во дуел на двете екипи кои немаат пораз по ре-стартот на фудбалот во Италија, Милан и Аталанта ги поделија бодовите.

Аталанта му одолеа на Милан

Нетпрес

Милан и Аталанта одиграа за да си ги продолжат сериите без пораз

Спортманија

Спектакуларен еврогол на Чалханоглу

Оff.net

Милан – Аталанта: Гаранција за спектакл и многу голови

Спортски

Спортманија Екипа Дерби SportMedia 24Фудбал Спортклуб Gol.mk Gol.mk

70 поврзани вести »

Пиоли го посочи играчот кој очекува да експлодира во наредната сезона

Дерби - 25.07.2020

Милан е една од екипите која е во најдобра форма во Италија по рестартот на шампионатот, а за тоа дефинитивно голема заслуга има тренерот Стефано Пиоли. Пиоли ја пронајде соодветната формула, па така Милан игра добар, квалитетен фудбал и за тоа доби ...

Со месеци преговараше со Милан, а ќе заврши во Јунајтед?

SportMedia

Рангник доаѓа на „Олд Трафорд“ како спортски директор?

Екипа

Пиоли ги отстрани сите дилеми при изборот меѓу Ибрахимовиќ и ekеко

Sport M

Един Џеко конечно го прави трансферот за кој сонуваше?

СуперСпорт

СуперСпорт Спортски MTM Дерби Макфакс Sport M Спортски Вечер Прес

69 поврзани вести »