TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2020-11-23 - 2020-11-29

Семејното насилство во Грција: Насилниците ретко одат во затвор

Слободен Печат - 28.11.2020

Драматичните податоци за степенот на злоупотреба на жени во Грција се дел од првиот Годишен извештај за насилство врз жени, објавен вчера од владиниот Генерален секретаријат за семејна политика и родова еднаквост.

Женска слободна зона со герила акција го одбележа Денот за борба против насилство врз жените

Независен

Женска слободна зона со герила акција го одбележа Денот за борба против насилство врз жените

А1 On

Со герила-акција, Женска слободна зона го одбележа Денот за борба против насилство врз жените

ММС

„Нашите тела не се јавни простори“ – герила акција на локации каде жени искусиле сексуално вознемирување

Радио МОФ

Макфакс Слободен Печат Факултети OhridNews Слободен Печат Опсервер Опсервер Република

195 поврзани вести »

Шекеринска: Пораките коишто доаѓаат се дека од нас и од Бугарија се очекува да се стави точка на недовербата и ...

ТВ21 - 29.11.2020

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска истакна дека пораките коишто доаѓаат отстрана покажуваат дека од Република Северна Македонија и од Бугарија се очекува да стават точка на недовербата и непријателството и да инвестираат во политика ...

Шекеринска: Пораките коишто доаѓаат се дека од нас и од Бугарија се очекува да се стави точка на недовербата и непријателството

Фокус

Шекеринска: Пораките покажуваат дека од нас и од Бугарија се очекува решение на проблемот

Канал5

Шекеринска: Пораките коишто доаѓаат се дека од нас и од Бугарија се очекува да се стави точка на недовербата и непријателството

24 Вести

Шекеринска: Од нас и од Бугарија се очекува да се стави точка на недовербата и непријателството

360 степени

Press24 Слободен Печат А1 On Нетпрес ММС Нова ТВ Независен +инфо

128 поврзани вести »

ДСЗИ и наложи на директорката на битолската болница да обезбеди адвекатна просторија за починати пациенти

Фокус - 27.11.2020

На директорката на Клиничката болница во Битола и е наложено да обезбеди адвекатна просторија за починати пациенти, по инспекцискиот надзор што го изврши Државниот санитарен и здравствен инспекторат откако во медиумите беше споделено видео дека во ...

ДСЗИ издаде решенија по вонредниот инспекциски надзор во болницата во Битола

Канал5

ДЗСИ наложи итно санирање на руинираните простории во битолската болница

Канал5

Македонско здравство: Битолската болница ќе мора да ги одвои живите од починатите пациенти

24 Вести

ДСЗИ ѝ наложи на битолската болница да се обезбеди адекватна просторија за починатите или да се прошири моргата

360 степени

Сител Нетпрес Press24 ММС Слободен Печат А1 On Кајгана МКД

127 поврзани вести »

Пендаровски: Декларацијата на бугарското собрание и меморандумот до ЕУ излегоа од рамките на договорот

ТВ21 - 27.11.2020

Декларацијата на бугарското собрание и меморандумот до ЕУ излегоа надвор од рамките на договорот. Тука немавме маневарски простор, зашто барањата се однесуваа на прашања за кои не се преговара, вели претседателот Стево Пендаровски во интервју за ...

Пендаровски: Декларацијата и бугарскиот меморандум до ЕУ се надвор од договорот

Канал5

Пендаровски: Декларацијата на бугарското собрание и меморандумот до ЕУ излегоа од рамките на договорот

Алсат-М

Пендаровски: Декларацијата на бугарското собрание и меморандумот до ЕУ излегоа од рамките на договорот

Телма

Пендаровски: Декларацијата на бугарското собрание и меморандумот до ЕУ излегоа од рамките на договорот

24 Вести

Фокус Канал5 Сител 360 степени МКД Кајгана Слободен Печат ММС

122 поврзани вести »