TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2020-11-23 - 2020-11-29

Развоен буџет за модерна полиција и достојни услови за полицајците и во 2021 година , најави Спасовски

ТВ21 - 27.11.2020

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска го презентираше буџетот на Министерството за наредната година, посочувајќи притоа дека тој е развоен и дека ќе придонесе за континуирано реформирање на полицијата, преку етаблирање на ...

Спасовски: Опозицијата да ја почитува забраната за собири, заради заштита на здравјето

Фокус

Спасовски: Развоен буџет за модерна полиција и достојни услови за полицајците и во 2021

Канал5

Спасовски: Моето Куманово го ослободиле македонските партизани, ако не си простите не може напред

Фокус

Спасовски: И Куманово е ослободено од македонските партизани, но мора да си простиме за да одиме напред

24 Вести

Сител 360 степени Press24 Press24 А1 On Кајгана А1 On Независен

105 поврзани вести »

Вчера црн рекорд со 41 починат од ковид – дали има пропусти во протоколите за лекување?

Канал5 - 29.11.2020

Се нижат неславни КОВИД рекорди во земјава. Вчера во здравствениот билтен влезе 41 жртва како последица од опасниот вирус. Најмладиот бил маж на 31 година. Тој е само еден од седумнаесеттемина пациенти од Скопје што во еден ден ја загубија корона ...

Д-р Пановски по посетата на Интерните клиники: Се почитуваат протоколите за терапија и лекување на ковид пациенти

ТВ21

Д-р Пановски по посетата на Интерните клиники, на барање на министерот Филипче

Канал5

Д-р Пановски: На интерните клиники правилно се даваат лекови, да се проверат ковид-центрите во внатрешноста

360 степени

МЗ: Професорот Пановски искажал позитивно мислење за лекувањето на болните од ковид-19

МКД

Макфакс +инфо Слободен Печат А1 On Независен ММС Нова ТВ Опсервер

104 поврзани вести »

СДСМ: Политиките на СДСМ обезбедија стабилна иднина со загарантиран и признаен идентитет и јази

Канал5 - 28.11.2020

Владата предводена од СДСМ преку одговорни и сериозни политики обезбеди сигурна и стабилна евроатлантска иднина на државата со загарантиран и признаен идентитет и јазик. Никаде во светот не се преговара за идентитет и за свој мајчин јазик и во ниту ...

СДСМ: Владата обезбеди стабилна иднина со загарантиран и признаен идентитет и јазик

А1 On

СДСМ: Политиките на СДСМ обезбедија стабилна иднина со загарантиран и признаен идентитет и јазик

Press24

СДСМ: Граѓаните застанаа зад нас зашто со храбри и патриотски одлуки чекориме кон ЕУ

Макфакс

Политиките на СДСМ обезбедија стабилна иднина со загарантиран и признаен идентитет и јазик

24Инфо

Либертас Н.Македонија Акцент Centar MakPress Бизнис Вести Фактор Локално

98 поврзани вести »

Кликс: БиХ ја надминува Кина по бројот на заболени со коронавирус

Сител - 29.11.2020

Од вчера, Босна и Херцеговина официјално има поголем вкупен број на лица заразени со коронавирус отколку Кина, првата земја во која се појави оваа инфекција, пренесува Кликс. Порталот од Сараево наведува дека вкупно 86.706 лица заразени со ...

Рекордни 835 новозаразени со Ковид-19 во Албанија

Сител

БиХ ја помина Кина по бројот на заразени од коронавирус

А1 On

Кликс: БиХ ја надмина Кина по бројот на заболени со коронавирус

Слободен Печат

Рекордни 835 новозаразени со Ковид-19 во Албанија

А1 On

Независен Макфакс Точка 24Инфо Либертас Опсервер 24Инфо Опсервер

143 поврзани вести »

Лекари и медицински сестри од Армијата од утре на помош во клиниките, најави Шекеринска

Канал5 - 29.11.2020

Ангажманот на Армијата и поддршката на нашите созјузници покажа колку е важно, кога е мака да не си сам и колку ни беше важно членството во НАТО, вели Шекеринска. Министерството за одбрана чека насоки од Кризниот штаб и од Министерството за ...

Одреден број лекари и медицински сестри коишто работеа во полза на војската утре ќе бидат распоредени во клиниките, најави Шекеринска

Сител

Одреден број лекари и медицински сестри коишто работеа во полза на војската утре ќе бидат распоредени во клиниките, најави Шекеринска

А1 On

Одреден број лекари и медицински сестри коишто работеа во полза на војската утре ќе бидат распоредени во клиниките, најави Шекеринска

Независен

Одреден број лекари и медицински сестри коишто работеа во полза на војската утре ќе бидат распоредени во клиниките

Слободен Печат

Нетпрес ММС 24Инфо Либертас Локално MakPress Фокус ТВ21

94 поврзани вести »

Протести и апсења низ Европа

24 Вести - 29.11.2020

Повеќе од 155 лица биле уапсени во лондон за време на протестите организирани против рестриктивните мерки насочени кон спречување на натамошното ширење на пандемијата на ковид 19. Демонстрантите ги кршеа рестриктивните мерки донесени за сузбивање на ...

ВМРО-ДПМНЕ утре со протест во 11 градови

ТВ21

(Видео) Протести и апсења низ Европа

Макфакс

Протести во Европа поради новите ковид-мерки (ВИДЕО)

+инфо

Протести и во Лондон против карантинот

Тера

Н.Македонија Акцент Centar MakPress Канал5 24 Вести ТВ21 Сител

91 поврзани вести »