TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2021-03-29 - 2021-04-04

Триото Заев, Филипче, Пендаровски се виновни што Македонија нема набавено вакцини

Курир - 01.04.2021

Преписките помеѓу претседателот на државата, Стево Пендаровски и министерот за здравство, Венко Филипче и понатаму се едни од главните теми.Оваа тема ја продолжи и премиерот Зоран Заев каде ги оцени како несоодветни ставовите на Пендаровски и посочи ...

Врвот на власта ја стави Македонија на дното во справување со пандемијата

Курир

Нападот од претседателот е несоодветен, ама тоа е слобода, вели Заев за „кавгата“ меѓу Пендаровски и Филипче

360 степени

Пендаровски и Филипче влегоа во „војна“. Министерот го прозва претседателот: Пендаровски набави нула вакцини

ТВ21

Заев го поддржа Филипче но смета дека несогласувањата се демократски

Сител

Канал5 Канал5 Канал5 Слободен Печат Сител 24 Вести МКД ТВ21

249 поврзани вести »

ВМРО-ДПМНЕ: Извештаите од Стејт Департментот потврдија дека хибридниот режим на Заев вршел притисок врз судството и ...

MakPress - 04.04.2021

Хибридниот режим за кој што пишуваше Економист е во полн сјај. Заев вршел притисоци врз правосудството и новинарите потврдуваат извештаите на Стејт Департментот, Заев е потонат во криминал.

СДСМ: Извештајот на Стејт Департментот е доказ за посветеноста во борбата против корупцијата

Канал5

СДСМ: Извештајот на Стејт Департментот е последен доказ за посветеноста на Владата предводена од СДСМ во борбата против корупција

Сител

СДСМ: Извештајот на Стејт департментот е последнен доказ за градење ефикасен правосуден систем

МКД

СДСМ: Извештајот на Стејт департментот е последен доказ за посветеноста на Владата

Press24

Опсервер Денешен iPortal 24Инфо Нетпрес Курир 24Инфо MakPress

161 поврзани вести »

Состојбата е критична, но граѓаните не треба да се грижат, тие што имаат потреба добиваат здравствен третман, велат од ...

Сакам да кажам - 04.04.2021

Министерството за здравство ги уверува граѓаните дека не треба да се грижат дека ќе останат без здравствена заштита и третман, иако, според последното соопштение, состојбата со ковид-19 е критична.

Ковид-центрите се полнат се побрзо, Министерството за здравство со апел да се почитуваат мерките

360 степени

МЗ: Обезбедуваме дополнителни болнички капацитети, граѓаните со почитување мерки ќе им помогнат на здравствените работници во битката со Ковид-19

Сител

МЗ:Обезбедуваме дополнителни болнички капацитети

Канал5

Министерство за здравство: Обезбедуваме дополнителни болнички капацитети за болните од Ковид-19

Независен

Нова ТВ 24 Вести Телма Р.С.Европа ТВ21 Канал5 ТВ21 +инфо

159 поврзани вести »