TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2022-06-06 - 2022-06-12

Палевски: Експресно брзо го употребивте Ламбе за протест, за уште побрзо да го заборавите

Мак. Весник - 12.06.2022

Љупчо Палевски ги критикува политичките партии дека го употребиле Ламбе Алабаковски за пи-ар и за протести, веднаш го заборавиле. „ #ЛАМБЕ Експресни брзо го употребивте за протест и ПР, за уште побрзо да го заборавите… Стандардот за политика, е ...

Адвокатот Митровски го растури бугарскиот новинар: Дали е пријателска политика јас да ви кажам како вие да се чувствувате?

Мак. Весник

Таткото на Ламбе проговори во каква состојба е пејачот по притворот

Мак. Весник

Како гром од ведро небо не удри веста, вели таткото на Ламбе Алабаковски

еМагазин

Како гром од ведро небо нѐ удри веста, вели таткото на Ламбе Алабаковски

Фокус

Слободен Печат Република Deutsche Welle Фактор Пулс24 Либертас Репортер PressingTV

505 поврзани вести »

Грчката национална телевизија ЕРТ ја пренесуваше „во живо“ заедничката литургија во Фанар

360 степени - 12.06.2022

Грчката национална телевизија ERT на својот сателитски канал ERT World вршеше директен пренос од првата заедничка Патријаршиска и синодална света литургија меѓу вселенскиот патријарх г. Вартоломеј и архиепископот охридски г.г. Стефан.

Архиепископот Стефан го замоли патријархот Вартоломеј да ја признае Охридската архиепископија за автокефална

360 степени

(ВИДЕО) Верници во Фанар: Сведочиме историски чин, нашата Охридска архиепископија повторно блеска

360 степени

Поглаварите на македонската црква и Вселенската патријаршија со прва заедничка литургија, во Соборниот храм во Истанбул се богослужеше на македонски јазик

Сакам да кажам

(ФОТО) Премиерот Ковачевски присуствува на историското сослужување на патријархот Вартоломеј и архиепископот Стефан

360 степени

360 степени 360 степени 360 степени 360 степени 360 степени Глас на Америка Телма Сител

360 поврзани вести »

ОК ВМРО ДПМНЕ: Крлеска ги брани Катица и СДСМ кои за штаб имаат објект кој бил сопственост на Министерството за ...

OhridNews - 12.06.2022

СДСМ во очај затоа што ја губат централната власт користат очајнички потези со политички октроирани судски пресуди преку партизираното обвинителство и судство. Вака ОК ВМРО ДПМНЕ – Охрид, го коментира јавниот настан на претседателката на ОО СДСМ – ...

Крлеска Деспотоска: Имотот на ВМРО ДПМНЕ во Охрид е стекнат криминално, вратен е каде што припаѓа – на граѓаните

OhridNews

Катица и СДСМ за штаб имаат објект кој бил сопственост на Министерството за образование“, обвинува ВМРО-ДПМНЕ

Скопје1

Мицкоски: Со пресудата за ВМРО ДПМНЕ, ние сме двапати оштетени и за новиот објект и за старата „Жолта зграда“

Република

Mицкоски за „Талир 2“: ВМРО-ДПМНЕ не е имотот на партијата, ВМРО-ДПМНЕ е народот македонски

Република

Скопје1 PressingTV MakPress MakPress PressingTV Сакам да кажам 360 степени 360 степени

195 поврзани вести »

Шолц побара почеток на преговори и постигнување договор, Софија ги повтори условите за кревање на ветото

Слободен Печат - 12.06.2022

Германскиот канцелар Олаф Шолц вчера ги посети Скопје и Софија во обид да се изнајде решение за прашањето меѓу двете земји до крајот на француското претседателство. Тој силно се заложи за постигнување договор за започнување преговори за ...

Шолц бара почеток на преговорите за ЕУ, Софија ги повтори своите барања за ветото

ТВ21

Шолц бара почеток на преговорите за ЕУ, Софија ги повтори своите барања за ветото

Press24

ПОДДРШКА ОД ГЕРМАНИЈА: И канцеларот Шолц ни пушти ветар во едрата, но македонскиот брод тешко плови кон ЕУ со „сидро кое влече напред“

Денешен

Шолц побара почеток на преговори и силно се заложи за постигнување договор, Софија ги повтори условите за кревање на ветото

CivilMedia

Бизнис Вести Локално 360 степени Deutsche Welle Сакам да кажам А1 On Сител Канал5

181 поврзани вести »