ВИДЕО | Димитриевски киксираше, Рајо сепак го победи Елче со гол во 96-та минута
Рајо Ваљекано и Столе Димитриевски тешко дојдоа до трите бода против екипата на Елче, најслабиот тим во Ла Лига. Не тргнаа добро работите за Рајо кога Боје после половина час игра го совлада македонскиот голман Столе Димитриевски кој лошо го процени ...
Слободен Печат - пред: 3 часа
12 вести
ВИДЕО: Бајката на Удинезе и Несторовски продолжува, со гол во 93. минута совладана Верона
Екипата на Удинезе беше на раб да ја прекине фантастичната серија во домашниот шампионат, но во вистински момент покажа карактер и борбеност и со гол во судиското надополнување се избори за победа од 1-2 над Верона, на затворањето на осмото коло од ...
Gol.mk - пред: 4 часа
11 вести
ВИДЕО: Генијална пета на Дака и велемајстории на Медисон и Барнс, Лестер конечно победи во ПЛ!
Фановите на поранешниот англиски шампион, Лестер Сити, чекаа осум натпревари за нивните миленици да ја запишат првата победа во новата сезона во Премиер лигата. „Лисиците“ имаа катастрофален старт на сезоната во англиската елита (шест порази и едно ...
Gol.mk - пред: 4 часа
10 вести
Гвардиола ја откри главната разлика помеѓу Халанд и Меси
Ерлинг Браут Халанд не запира со голови откако дојде во Манчестер сити, веќе има 14 на контото, даде експресно три хет-трика за осум меча во Премиерлигата и најави дека ама баш сите рекорди ќе ги урне.
Sport 1 - пред: 5 часа
47 вести