TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Поранешен лев бек на Барселона ќе го замени Куман, договорен и официјалниот наследник

Дерби - тукушто објавено

Роналд Куман веќе е поранешен тренер на Барселона, а раководството на клубот има јасна визија за тоа кој треба да го наследи и биде долгорочно решение. „Мундо Депортиво“ тврди дека Барса веќе одлучила за привремениот и иден тренер на клубот, а тоа ...

Барселона му даде отказ на Куман со отштета од 12 милиони евра

Сакам да кажам

Враќање на легендата: Чави е приоритет број еден за Барселона!

Спортманија

Познато е колку отказот на Куман ќе ја чини Барселона

Екипа

Серхи Бархуан ќе ја води Барса на следните три меча, а потоа – доаѓа легендата!

Спортклуб

Куман добро ќе го наплати отказот во Барселона

Спортски

Барселона скапо ќе ја чини отказот на Куман

24Фудбал

Спортски OhridNews Дерби Во Центар Оff.net MTM 24Фудбал Спортклуб

109 поврзани вести во 5 поттеми »

ВИДЕО: Кошмарна ноќ за фаворитите во НБА

Слободен Печат - тукушто објавено

Минатогодинешните финалисти Милвоки бакс и Феникс санс како и фаворитите за трофејот оваа сезона, Бруклин нетс и ЛА Лејкерс се поразени во утринските натпревари во НБА лигата. Шампионот Милвоки е поразен од Минесота со 113:108, а победата на ...

ВИДЕО: Лејкерс без Леброн се врати на поразите, Мајами го изненади Бруклин

Gol.mk

Супер настапот на Јанис недоволен за победа на Милвоки, Атланта влезе во серија, трет пораз за Лејкерси 🎥

Спортски

Неверојатен пресврт на Оклахома, Лејкерси испуштија плус 26 (ВИДЕО)

SportMedia

Екипа Спортманија Дерби Дерби Точка MTM Точка

11 поврзани вести »

Стоилов: Не игравме добра одбрана, се потпиравме на Томовски

Спортски - пред: 1 час

Вчера Вардар откако одигра едно добро полувреме во второто полувреме следуваше пад кој Кил го искористи и дојде до победа. Тренерот Веселин Вујовиќ на прес-конференцијата по натпреварот изјави дека според него тимот играл добра одбрана во првиот ...

Јиха по триумфот над Вардар: Посебно задоволство е да се игра во ваква атмосфера

Дерби

Вујовиќ: Некои играчи треба да се замислат дали ќе останат во Вардар

Спортски

Колапс на Вардар во второто полувреме и пораз од Кил

MTM

Дриблинг Слободен Печат Слободен Печат Дерби Слободен Печат Екипа Gol.mk Екипа

108 поврзани вести во 6 поттеми »
Фудбал »

Милер по дебаклот на Баерн: Првпат доживувам ваков срам

Дерби - пред: 55 мин

Баерн Минхен прими пет гола на гостувањето кај Борусија Менхенгладбах и со катастрофален пораз го заврши настапот во германскиот куп. Баварците одамна не доживеале ваков пораз, а епилогот е неочекуван и поради фактот што настапија со силен состав.

Менхегладбах му фати сеир на Баерн за историскиот пораз, но истовремено го „пецна“ и Јунајтед (Фото)

Дерби

Милер им се извини на навивачите за катастрофалниот пораз од Борусија Менхенгладбах

Курир

Денар Опсервер Кајгана Република PressingTV Нетпрес Слободен Печат Gol.mk

35 поврзани вести во 5 поттеми »

Погба: Немам никаков проблем со Солскјер

Екипа - пред: 27 мин

Поразот на Манчестер Јунајтед од 5-0 во дербито против Ливерпул изрази големо незадоволство кај сите приврзаници со „црвените ѓаволи“. По мечот следеа и лавина на информации за можни кавги во тимот, а една од нив беше и онаа помеѓу Оле Гунар ...

ФОТО: Солскјер ќе се докажува против Тотенхем, Варан почна со тренинзи

Дриблинг

Лингард го напушта „Олд Трафорд“, има понуди од два гиганти

Спортски

Спортски Дерби 24Фудбал Sport 1 Екипа Sport M Слободен Печат 24Фудбал

64 поврзани вести во 6 поттеми »

Официјално: Фернандо Љоренте има нов клуб

Спортски - пред: 51 мин

Шпанскиот голгетер Фернандо Љоренте конечно пронајде нов клуб и кариерата ќе ја продолжи во неговата родна земја во тимот на Еибар кој игра во втората шпанска лига. Минатата сезона Љоренте беше член на Наполи, па на Удинезe, a без клуб е од јули.

Фернандо Љоренте конечно најде клуб, ќе игра во втора лига

Gol.mk

Љоренте си најде клуб, ќе игра во втора лига

Спортски

Дерби Точка

5 поврзани вести »
Кошарка »

Кошаркарките на Бадел до голема победа над Партизан во регионалната лига

Слободен Печат - пред: 12 часа

Македонскиот женски кошаркарски клуб Бадел 1862 стигна до втората победа во регионалното натпреварување. По голема борба, на гостински терен, во салата „Ранко Жеравица“ во Белград (Србија), го победија Партизан 1953 со конечен резултат 70:73.

Без разлика спортот: Кога македонски тим ќе го „тепа“ Партизан тоа е - голема вест!

Sport 1

Кметовска одигра фантастична партија, „баделки“ победија на теренот на Партизан

Gol.mk

Екипа SportMedia Дриблинг SportMedia

7 поврзани вести »

ТФТ не успеа да го запре бугарски Академик

Дерби - пред: 12 часа

Кошаркарите на ТФТ Скопје го претрпеа првиот пораз во оваа сезона во БИБЛ лигата и тоа од тимот на Академик Пловдив од Бугарија. Нашиот претставник беше рамноправен ривал, а како пресудна се покажа последната четвртина односно серијата на ...

ТФТ поразен од Академик Пловдив во БИБЛ лигата

Екипа

ТФТ во десет минути потклекна против Академик Пловдив

Gol.mk

Курир SportMedia Вечер Прес Zoom

7 поврзани вести »

ВИДЕО: Димитријевиќ и Валенсија поразени се враќаат од Подгорица

Gol.mk - пред: 9 часа

Екипата на Будуќност приреди големо изненадување во второто коло од Еврокупот, совладувајќи го можеби најголемиот фаворит за трофејот во ова натпреварување, шпанска Валенсија со 71-70. Шпанците доминираа речиси во сите четириесет минути, имаа и +10 ...

Димитријевиќ со скинат мускул, следи пауза од терените

Екипа

Вајли подобар од Димитријевиќ, Валенсија падна во Подгорица (ВИДЕО)

Дерби

Екипа Спортклуб SportMedia

6 поврзани вести »
Ракомет »

Кјелце го декласираше ПСЖ, Сегед го победи лидерот

MTM - пред: 21 мин

Кјелце го декласираше Пари Сен-Жермен во дербито во групата Б од ЕХФ Лигата на шампиони со 38:33 за да се искачи на првото место, додека Сегед му го нанесе само вториот пораз на Алборг, лидерот во групата Б победувајќи го со 31:28.

ПИК Сегед преку Алборг дојде до врвот, Киелце со лекција за ПСЖ

Gol.mk

Кјелце го „тресна“ ПСЖ, Пик Сегед подобар од Алборг

Екипа

24 Ракомет 24 Ракомет SportMedia Дриблинг

7 поврзани вести »

Eурофарм Пелистер се врати од „бездна“ за реми во драмата против Шафхаузен

Екипа - пред: 13 часа

Екипата на Еурофарм Пелистер со реми се враќа од Швајцарија, од гостувањето кај Кадетен Шафхаузен 28:28 во рамките од ЕХФ Лигата на Европа. Македонскиот тим во текот на целиот меч имаше слаба реализација, во вториот дел имаше негатива и од осум ...

Лазаров и Периќ во одбрано друштво за најатрактивните голови во Европската лига (ВИДЕО)

Дерби

ВИДЕО: „Цепелинот“ на Лазаров во Топ 5 најубави голови на колото во Европската лига

Слободен Печат

Дриблинг +инфо 24 Ракомет Екипа 24 Ракомет Sport 1 Спортски Gol.mk

63 поврзани вести во 5 поттеми »

Денеска на терените: Митревски на дерби, вечерва брани против Барселона

24 Ракомет - пред: 25 мин

Голманот на репрезентацијата на Македонија денеска ќе има голем испит со своите колеги бидејќи на домашен терен ќе игра против Барселона. Следува интересен дуел за Порто на кој ќе треба да се одигра најдобро што може за да се дојде до бодови.

Денеска на терените: Вардар на дерби против Кил, желбата се нови бодови

24 Ракомет
2 поврзани вести »
Тенис »

Еве како ќе се игра oтвореното тениско првенство во Австралија, премиерот пресече

Канал5 - пред: 2 часа

Премиерот на Австралија Скот Морисон рече дека невакцинираните тенисери ако сакаат да играат на Отвореното тениско првенство во Австралија, ќе мора да се бидат во задолжителен двонеделен карантин поради пандемијата со коронавирусот.

Ѓоковиќ ќе ја брани титулата на Австралија Опен, само ако исполни еден услов

Дриблинг

По 19 месеци Австралијците наскоро ќе може да патуваат во странство

Канал5

МКД Канал5 Дерби Спортманија Екипа СуперСпорт Кајгана Спортклуб

50 поврзани вести во 5 поттеми »

Мајката на Ѓоковиќ искрено за врската со Јелена и несогласувањата: Не мислела дека ќе се ожени со неа, а за оваа работа ...

Во Центар - пред: 22 часа

Дијана Ѓоковиќ, мајката на првиот светски рекет, отворено проговори за врската со сопругата на Новак, Јелена. Како млад човек кој игра тенис, немаше време да се забавува. Повеќе беше на пат отколку дома.

Мајката на Ѓоковиќ: Не верував дека Новак ќе се ожени со Јелена

Спортманија
2 поврзани вести »

Медведев: Џабе одев на психијатар, многу повеќе ми помогна она што го кажа Ѓоковиќ

Екипа - пред: 23 часа

Данил Медведев е голем ривал со Новак Ѓоковиќ на тениските терени, но рускиот ас важи и за добар пријател на српскиот тениски великан. Медведев не крие дека му е крајно благодарен на Ѓоковиќ за она што го добил од него како совет по слабиот настап ...

Автомото »

АЛОНСО СЕ КАЕ: Требаше да ја напуштам Формула 1 порано

Нова ТВ - 26.10.2021

Возачот на Алпин, Фернандо Алонсо, жали што не се повлече од Формула 1 пред 2018 година. – Дали се каам за нешто? Веројатно само за едно – тоа што заминав предоцна. Морав да ја напуштам Формула 1 порано.

Алонсо жали што не ја напушти Формула 1 пред 2018 година

Опсервер

Алонсо се кае што не се повлече од Формула 1 пред 2018 година

Курир

Сител Вечер Прес

5 поврзани вести »

Хамилтон: На шампионската фотографија само јас не бев белец!

Точка - пред: 13 часа

Седумкратниот Ф1 шампион Луис Хамилтон во интервју за „ВСЈ магазинот“ признава дека уште го мачи и го растажува тоа што во Формула 1 нема доволно разновидност и дека спортот останува „премногу бел“.

Барди меѓу петте со најголема оценка меѓу изведувачи на слободни на новата „ФИФА 22“ (ФОТО)

Sport 1 - пред: 15 часа

Македонскиот фудбалски репрезентативец Енис Барди, кој после повеќе од еден месец викендов се врати на фудбалските терени, од поодамна нема дадено гол од слободен удар, откако се прослави во Ла Лига уште во својата деби сезона откако дојде во ...

Останато »

Зимски олимписки игри Пекинг 2022: „Црвен картон“ за кршење на антиковид мерките

Независен - пред: 13 часа

Организаторите на Зимските олимписки игри 2022 година во Пекинг најавија дека ќе ги дисквалификуваат спортистите и ќе ги им ги одземаат акредитациите во случај да ги прекршат мерките за борба против Ковид-19.

Пандемијата им е најголем предизвик за одржување на ЗОИ на Кинезите

Вечер Прес

Пекинг: Ковид-19 е најголем предизвик за Зимските олимписки игри

Р.С.Европа

Опсервер Курир Нова ТВ Нетпрес Курир Нова ТВ Сител Опсервер

18 поврзани вести »

Меч Рејс Клуб победник на едриличарскиот Куп во Охрид

Gol.mk - пред: 22 часа

Минатиот викенд беше одржан вториот по ред Меч Рејс Куп – Охрид 2021, во организација на едриличарските клубови Акватика Јахтинг и Меч Рејс Клуб од Охрид. „Меч Рејс е дисциплина во спортско едрење, во која меѓусебно се натпреваруваат повеќе тимови ...

Одржан вториот Меч Рејс Куп – Охрид 2021

OhridNews

Во Охрид одржана едриличарска регата „Меч Рејс Куп 2021“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Екипа
3 поврзани вести »

Утре (28.10.2021 година) ќе се одржи 7 FMCG SUMMIT SKOPJE 2021

Бизнис Вести - пред: 1 ден

Утре (28.10.2021 година) ќе се одржи 7 FMCG SUMMIT SKOPJE 2021 , најголемиот трговски настан во годината што ги обединува професионалците од трговијата, дистрибуцијата, логистиката и сите други придружни дејности во индустријата за стоки за широка ...

НАЈГОЛЕМИОТ ТРГОВСКИ НАСТАН ВО ГОДИНАТА - Утре ќе се одржи 7 FMCG SUMMIT SKOPJE 2021

Фактор

7 FMCG SUMMIT SKOPJE 2021: Најголем трговски настан во годината

Екипа
3 поврзани вести »

ТВ Емисии

Најнови ТВ емисии

« Вести

Поранешен лев бек на Барселона ќе го замени Куман, договорен и официјалниот наследник

Дерби - тукушто објавено

Роналд Куман веќе е поранешен тренер на Барселона, а раководството на клубот има јасна визија за тоа кој треба да го наследи и биде долгорочно решение. „Мундо Депортиво“ тврди дека Барса веќе одлучила за привремениот и иден тренер на клубот, а тоа ...

Барселона му даде отказ на Куман со отштета од 12 милиони евра

Сакам да кажам

Враќање на легендата: Чави е приоритет број еден за Барселона!

Спортманија

Екипа Спортклуб Спортски 24Фудбал Спортски OhridNews Дерби Во Центар

109 поврзани вести во 5 поттеми »

ВИДЕО | Д-р Пановски: Рецепт за долговечност е да не прашуваш партија, да правиш како што мислиш

Слободен Печат - тукушто објавено

Еминентниот стручњак од областа на медицината кој многу се активираше во јавноста во овие години на ковид кризата д-р Никола Пановски вчера имаше една изјава дека сме премногу опуштени, иако нашите црни бројки не се толку големи споредено со ...

Пановски: Со олабавувањето на мерките, болеста ќе се шири

Локално

Пановски: Има протокол за лекување, но никој не го објавува, мене Докиќ ми го прати лани во ноември

Република

Скопје инфо Фокус Слободен Печат +инфо еМагазин Либертас Телма Press24

18 поврзани вести »

Можно е да биде покренато обвинение за пукањето на снимањето на филмот на Болдвин

360 степени - пред: 1 час

Презентирајќи ги првите наоди од истрагата, окружниот шериф на Санта Фе, Адан Мендоза, рече дека се сомневаат дека на снимањето имало повеќе вистински куршуми Неколку правни експерти изјавија дека е малку веројатно Болдвин да биде обвинет Можно е да ...

Заменик режисерот на филмот „Rust“ призна: Не ги проверив сите куршуми

Нова ТВ

Објавена фотографија која настанала пред Болдвин да ја убие камерманката: Полициската истрага забележала 2 работи

Точка

Република Екран Екран Екран Алсат-М Фокус Zoom Сакам да кажам

45 поврзани вести во 5 поттеми »

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ наместо проекти нуди црна кампања, тоа е доказ дека се во паника и ќе загубат

Курир

СЕ ОЧЕКУВААТ НОВИ 15 000 РАБОТНИ МЕСТА: Бесими и Деспотовски ќе презентираат Стратешки зелен инвестициски фонд пред новинарите

Фактор

Румен Радев: Бугарија одлучно стои зад македонските Бугари во нивната борба за еднаквост

Фактор

Жесток контра-ветер за суданските пучисти

Deutsche Welle

За Скопје се ветува и аквариум во предизборието од Петре Шилегов

Скопје1

Кривична пријава поради сомнение за сторено кривично дело „насилство врз дете“

Опсервер

Пецаков: Нов парк на потегот од споменикот на А. Ден Долард до каналот Студенчишта

Курир

Форум на креативните градови за филм од мрежата на УНЕСКО во Битола

Радио МОФ

НАСА ја откри првата егзопланета вон Млечниот Пат

Опсервер

СЛАВНИОТ ПЕЈАЧ ОПЦУ ОБОЖАВАТЕЛКА СРЕДЕ СЦЕНА Фановите го „нападнаа“ (ВИДЕО)

+инфо
Магазин »

Истражување: Овошјето и зеленчукот корисни за мозокот кај тинејџерите

ТВ21 - пред: 27 мин

Ново научно истражување спроведено во Велика Британија покажува дека исхраната богата со свежо овошје и зеленчук може да биде корисна за менталниот развој, особено кај тинејџерите. Трудот објавен во списанието „Би-Ем-Џеј“ покажува дека поголемиот ...

Како темелно да измиете прскано овошје и зеленчук

Рингераја

При изнемоштеност и недостаток на енергија консумирајте ги овие намирници

Денар

+инфо Денар Курир Курир Опсервер MakPress iPortal

10 поврзани вести »

Јапонска компанија почна да продава летечки мотор од 680.000 долари

Сакам да кажам - пред: 20 мин

Јапонска старт ап компанија го пушти на пазарот својот летечки мотор (хавербајк), чија цена е 680.000 долари. „ XTurismo Limited Edition “ на „А.Л.И. технолоџис“ вчера почна да се продава во Јапонија и поддржувачи на проектот се „Мицубиши“ и ...

Ако сакате да ги избегнете градските гужви купете летечки мотоцикл за 680.000 долари (ВИДЕО)

PressingTV

Kaко во филмот „Враќање во иднината“: Oва е летечки мотоцикл-чини 680.000 долари

Zoom
3 поврзани вести »

Помалку сон, поголем ризик да се разболите

Курир - пред: 21 мин

Истражувања покажале дека луѓето кои не спијат доволно имаат поголеми шанси да се разболат од грип и разни вируси бидејќи имунитетот опаѓа и тие стануваат почувствителни. Докторката Ребека Робинс објаснува што се случува со мозокот кога му даваме ...

Помалку сон, поголем ризик да се разболите

Zoom

Што се случува во мозокот кога спиењето трае помалку од 8 часа?

Кајгана
3 поврзани вести »

Top Tweets
Последните 2 часа· повеќе
Заради народот си одат младите. Народ напикан во партии, за шака туѓи евра и пријател ќе плукнат. Добро утро, како си
9ReTweets35Favorites·Details
Сега е појасно. https://t.co/khRBDFWbKu
9ReTweets11Favorites·Details
💣💣💣💣 Тик так тик так 💣💣💣💣
Дан(и)ела, добре спа ли?
9ReTweets10Favorites·Details
⚠️Состојбата со струјата не е критична, туку ТРАГИЧНА- велат експертите

👉Во РЕК има јаглен за помалку од недела
👉Допрва ќе се распишува тендер за набавка на јаглен
👉Допрва ќе се распишува тендер за набавка на мазут за ТЕЦ Неготино https://t.co/YFBGtvc6L4
10ReTweets17Favorites·Details
Ако избериме бугарски кмет, тогаш слободно можеме да ги прифатиме и барањата од Бугарија дека сме бугари и да си почниме преговори со ЕУ.
Вмраната тогаш нема да квичи, и конечно ќе се оствари сонот на Александров и Михајлов.
7ReTweets11Favorites·Details
Последните 6 часа· повеќе
*идат вести у позадина* …со нас е колешката Анкица…
Ја: богами со нас е колешката Анкица…
5ReTweets22Favorites·Details
Она во средина е бело џуџе - ѕвезда во умирање, а магијава околу неа се слоеви материја која ги има исфрлено при крајот на својот живот. Ваква маглина ќе создаде и нашето Сонце за неколку милијарди години и некој таму далеку ќе се чуди на убавината. https://t.co/9ehoeD6PuU
11ReTweets73Favorites·Details
Зашо пунто не пали на -20?
Замрзнал возачот хехеххе 🥲🥲🥲🥲🥲🥲🥲🥲🥲🥲
6ReTweets22Favorites·Details
Заев е човек што обединува! Еве со неговата изјава дека ќе си поднесе оставка ако го изгуби Скопје, ја обедини целата опозиција!
8ReTweets64Favorites·Details
Што вика неутровмраната? Не е важно што Данела има бугарски пасош? Епа добро тогаш, штом немаме проблем да избереме Бугарка за градоначалник на престолнината, да го прифатиме и ставот на Бугарија дека сите Македонци се Бугари, и да си влеземе во ЕУ ...
5ReTweets7Favorites·Details

Јавни Набавки

Најголеми договори објавени во последните 7 дена

#
Нарачател
Фирма
Опис
Склучен
Објавен
Износ
1.
Општина Штип
ИЦС-СИСТЕМИ Р.Чешка- Подружница во Република Македонија, Охрид
Jавно приватно партнерство за модернизација и одржување на системот за јавно осветлување, преку финансирање, реконструкција, управување, одржување и развој во општина Штип
30/07/2021
27/10/2021
272,432,104 мкд
4,429,790 
2.
Служба за општи и заеднички работи на Владата на Република Северна Македонија
Друштво за производство, трговија и услуги СЕРТА ДООЕЛ увоз-извоз Скопје
Одржување на хигиена и тековно одржување на објектите на државната управа
21/10/2021
22/10/2021
263,132,929 мкд
4,278,584 
3.
ЕВН Македонија АД- Скопје
Iskraemeco, d.d.
Целосно еднофазни и трифазни електронски броила со GPRS+LTE модем и реле за директно приклучување. со мерење на активна енергија и профил на оптоварување
16/06/2020
26/10/2021
238,666,038 мкд
3,880,749 
4.
Служба за општи и заеднички работи на Владата на Република Северна Македонија
Друштво за производство,трговија,посредување и услуги БАПАЛ Благој ДООЕЛ експорт-импорт,Скопје
Одржување на хигиена и тековно одржување на објектите на државната управа
21/10/2021
22/10/2021
208,781,734 мкд
3,394,825 
5.
Агенција за стоковни резерви
Друштво за производство, транспорт трговија и угостителски услуги КОКРА Е АРТ-1 ДОО експорт-импорт с.Порој,Тетово
Набавка на меркантилна пченица
25/10/2021
27/10/2021
174,300,000 мкд
2,834,146 
Видео
На денешен ден ...
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001