TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дичев: Спорот околу македонскиот јазик е смешен

Deutsche Welle - пред: 10 часа

Бугарскиот професор Ивајло Дичев во интервју за Дојче веле ја коментира новата драма во односите меѓу Бугарија и Северна Македонија по ставот на Бугарската академија на науките. ДВ: „Официјалниот јазик во Северна Македонија е писмено-регионална ...

ВМРО на Каракачанов со одговор до Заев и до Македонците: Не претерувајте!

365

Заев лично ќе разговара со Борисов околу прашањето за македонскиот јазик

Локално

Ќулавкова до БАН: Враќање нема, уважени колеги, редно е да го признаете македонскиот јазик

Expres

Пендаровски: Беспредметно е да разговараме дали постои македонскиот јазик

24 Вести

Цуцуловски: Кога е бал, нека е бал… Бугарскиот е источен дијалект на македонскиот

365

Пендаровски со одговор до БАН – македонскиот јазик е факт

Телма

Сител ТВ21 Канал5 Алсат-М Алфа Сител Телма Мета

312 поврзани вести »

Ременски кон новинарите: Дали сте вратари или новинари?

24 Вести - пред: 11 часа

Без малку шест часа траеше увидот во доказите на пратеничката и потпретседателка на Собранието Фросина Ременски за случајот со работата на невладината „Меѓунардоен сојуз“ во кој таа е осомничена дека помагала во извршувањето на кривичните дела ...

Ременски ги разгледува доказите против неа

Алсат-М

Ременски избега од новинарите

Телма

Претседателката на Апелација: Полицаец отворил да излезе Ременски од друга врата без моја дозвола

А1 On

Ременски ги избегна новинарските екипи по шестчасовниот распит во Обвинителството за ,,Рекет”

Канал5

А1 On Нетпрес 24 Вести Канал5 Алфа CivilMedia Телма 360 степени

67 поврзани вести »
Македонија »

Кацарска: Абдулфета Алими не е осуден оти е Албанец

Алсат-М - пред: 8 часа

Абдулфета Алими не е осуден оти е Албанец, рече судијката Добрила Кацарска во вечерашното гостување во емисијата „360 Степени“ на Алсат, запрашана за свој став по реакциите од одредени политички партии дека Алими, учесник во случувањата во ...

Кацарска: Има судии кои купуваат имот на име на свои блиски, ветинг и проверка мора да има

Фокус

Кацарска: Можеби некој сакаше да го намести Камчев

Фокус

Алсат-М Алсат-М Фокус 360 степени 360 степени 360 степени 360 степени 360 степени

33 поврзани вести »

Контраспин: Османи со различен аршин за Венцијанската комисија сега и пред две години

Окно - пред: 7 часа

Забелешките на Венецијанската комисија околу Законот за употреба на јазиците деновивe подигнува доста прав во политичкиот живот кај нас. Ситуацијата, пред сè заради фактот што за чeтири месеци веројатно ќе имаме предвремени парламентарни избори, ...

Закон за јазици; се уште не се формирани работните групи

Алсат-М

Заев: Работни групи ќе ги разгледаат модалитетите за имплементирање на препораките на Венецијанската комисија

Канал5

Мета Сител Магазин Република Н.Македонија Фактор Слободен Печат Алсат-М

92 поврзани вести »

Османи се пофали дека ќе има 10 амбасадори Албанци, еве каде

+инфо - пред: 9 часа

Вицепремиерот Бујар Османи преку Фејсбук статус се пофали дека ќе има 10 амбасадори Албанци. – Милаим Фетаи амбасадор во Загреб, Рами Реџепи во Рим, Теута Демјаха во ОН во Женева, Шабан Јашари во Доха, Катар, Агрон Буџаку во Отава.

Пендаровски; Изборите може да го одложат именувањата на амбасадорите

Алсат-М

Предлозите за нови амбасадори адресирани до претседателот Пендаровски

24 Вести

Сител Сител Алфа Канал5 Република Магазин Фокус Алсат-М

77 поврзани вести »
Економија »

Достапни 6 милиони евра од ФИТР за микро, мали и средни претпријатија

Канал5 - пред: 10 часа

Достапни се 6 милиони евра од Фондот за иновации за микро, мали и средни претпријатија. Сите микро, мали , средни претпријатија и приватни здравствени установи имаат на располагање шест милиони евра за нова современа опрема преку Фондот за иновации.

Грант од 6 милиони евра од ФИТР за сите микро, мали и средни фирми

Сител

Во Битола се одржа мини саем на еко-истражувачи

Тера

А1 On Локално Бизнис Вести Слободен Печат MakPress Опсервер Слободен Печат Бизнис Вести

24 поврзани вести »

Колемишевски : Над 3 милиони евра кај граѓаните само преку мерката Мој ДДВ

Канал5 - пред: 13 часа

Политиките и мерките на СДСМ кои се насочени кон враќање на парите назад кај граѓаните ги даваат своите резултати, рече на прес конференција, Кирил Колемишевски, претседател на Комисија за економија на СДСМ.

По 10 парични награди дневно, преку наградната игра МОЈДДВ, моја награда

Канал5

Скенирајте ги сите сметки, Мој ДДВ#Моја награда стартува од недела

+инфо

Вечер ТВ21 Макфакс Алфа Бриф Фактор Бизнис Вести Скопје инфо

46 поврзани вести »

Пендаровски се обрати на доделувањето на признанието Македонски квалитет за 2019 година

Канал5 - пред: 15 часа

Претседателот на Република Македонија, Стево Пендаровски, се обрати на доделувањето на признанието Македонски квалитет за 2019 година. Доделувањето на признанието е во организација на Сојузот на стопански комори на Македонија, а под покровителство ...

Доделени признанијата „Македонски квалитет 2019“

+инфо

Македонски квалитет 2019 – Арсовска и Пендаровски ги доделија престижните признанија

Макфакс

Фактор MakPress Опсервер 24 Вести Вечер еМагазин Бизнис Вести Денар

19 поврзани вести »
Балкан »

Нова средба на Курти и Мустафа во обид да договорат заедничка влада

Телма - пред: 12 часа

Лидерите на двете партии победнички на октомвриските парламентарни ибори во Косово, Албин Курти на Движењето Самоопределување (ВВ) и Иса Мустафа на Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК), се состанаа денеска ненајавено, во нов обид да постигнат договор ...

Курти: „Не ѝ даваме територија на Србија како утеха за загубено Косово“

Deutsche Welle

На повидок нова влада во Косово, Курти и Мустафа конечно пред договор

Слободен Печат

Слободен Печат Алсат-М Локално Р.С.Европа Слободен Печат Макфакс Алсат-М Точка

28 поврзани вести »

Борисов ја обвини Европа: Сопирањето на изградбата на Јужен тек ја претвори Турција во центар за дистрибуција на гас

МКД - пред: 8 часа

Бугарскиот премиер Бојко Борисов ја критикуваше Европската комисија бидејќи сопирањето на изградбата на гасоводот Јужен тек ја претворило Турција во „центар за дистрибуција на гас“. Како што објасни, да беше изграден Јужен тек, Европската комисија ...

Конечно објавено кога низ Србија ќе протече гас од „Турски тек“: Борисов го потврдил датумот!

Фактор

Бугарски експерт тврди дека нема да има доволно гас за Србија

МКД

Слободен Печат Точка Опсервер 24Инфо Денешен А1 On MakPress

10 поврзани вести »

ВИДЕО: Приврзаници на СзС ја блокираа РТС незадоволни од информирањето на Јавниот сервис

А1 On - пред: 14 часа

Лидерите на опозицискиот Сојуз за Србија (СзС) со повеќе стотина поддржувачи денеска точно во 12 часот ги блокираа сите три влеза во зградата на Радио телевизија Србија (РТС). Како што најавија, блокадата ќе трае до 20 часот и за тоа време никој ...

Сојуз за Србија ги блокира влезовите на РТС

Р.С.Европа

ЗАПОЧНА ПРОТЕСТОТ ПРЕД РТС: Опозицијата ги блокираше трите влеза во зградата на српскиот јавен сервис

Слободен Печат

MakPress Слободен Печат +инфо А1 On Локално iPortal Нетпрес MakPress

23 поврзани вести »
Свет »

(Вознемирувачко видео) Хорор во зоолошка градина во Пакистан, лав му ја откинал раката на хранителот

Макфакс - тукушто објавено

Работник во зоолошката градина во Пакистан, врескајќи, се обидувал да се извлече од вилицата на предаторот, а колегите и посетителите само го гледале и снимале. Посетителите на пакистанската зоолошка градина присуствувале на вистински хорор кога за ...

(ВИДЕО) Стравична снимка од ЗОО: Лав му ја растргнал раката преку решетки, посетителите во шок!

Екран

Крвава глетка во зоолошка: Се обидел да го нахрани лавот, па за малку ќе останел без рака (ВИДЕО)

Слободен Печат

Press24 Локално Точка iPortal

7 поврзани вести »

Борис Џонсон: Нека почне заздравувањето (ВИДЕО)

МКД - пред: 8 часа

Британскиот премиер и лидер на конзервативците Борис Џонсон се надева дека победата на неговата партија на парламентарните избори ќе донесе „затворање“ на дебатата за брегзитот и ќе го почне „процесот на заздравување“.

Протести во Лондон против победата на Џонсон

Р.С.Европа

Протест во Лондон против Џонсон : Ти не си наш премиер!

Канал5

Канал5 Сител Deutsche Welle А1 On Р.С.Европа Канал5 А1 On Глас на Америка

236 поврзани вести »

На Tрамп не би му пречело долго судење во Сенатот

Нетпрес - пред: 6 часа

Американскиот претседател Доналд Трамп го нарече во петокот процесот за отпповикувње измама и рече дека нема да протестира ниту ќе му пречи долгото судење во американскиот Сенат и додде дека сака да го води „свиркачот“ поради чии наводи демократите ...

Трамп со остра реакција: Отповикувањето е срамно!

Канал5

Трамп: Импичментот е политички добар за мене

Глас на Америка

Канал5 Р.С.Европа А1 On 24Инфо Глас на Америка Р.С.Европа Глас на Америка Макфакс

53 поврзани вести »

Скопје »

Бараме планот за Трнодол да се повлече оти ништо не е направено да се спречат нови згради и лизгање на земјиштето, ...

Сакам да кажам - пред: 15 часа

Жителите на Трнодол и понатаму се незадоволни од новиот Детален урбанистички план (ДУП) за дел од Трнодол и велат дека градоначалникот Стефан Богоев лаже оти се сите нивни забелешки се вметнати во планот.

Реакција на граѓани од Трнодол: Нема да дозволиме носење на ДУП со лаги, манипулации и сила

Радио МОФ

Трнов Дол и Жданец се кренаа против новиот ДУП на Карпош

+инфо

Порта 3 Скопје инфо Курир

6 поврзани вести »

Заев: Со реконструкција на Пластичарската улица граѓаните ќе добијат модерно сообраќајно решение

Канал5 - пред: 14 часа

Премиерот Зоран Заев, на покана на градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов, изврши увид во градежните работи за реконструкција на една од најпознатите сообраќајници во Скопје - булеварот „Никола Карев“ познат како „Пластичарска улица“.

Започна проширувањето на Пластичарка- еве кога ќе биде готова

Слободен Печат

Пластичарска ќе стане булевар со четири ленти и со зеленило во средина

Вечер

24Инфо Вечер 24Инфо MTM Скопје инфо Слободен Печат Вечер Сител

24 поврзани вести »

[Галерија] Суперхероите во новогодишна посета на децата од Клиниката за детски болести

Радио МОФ - пред: 15 часа

Тимот од „Црвен крст“ на град Скопје, денес на Клиниката за детски болести ги посети хоспитализираните деца на сите оддели. Членовите на тимот беа маскирани во костими од омилените херои од цртаните филмови, кои ја изведоа вежбата спуштање по јаже.

Спајдрмен, Бетмен и Супермен преку тераса влегоа во собите на болните деца

Вечер

Вистинска атракција: Спајдрмен, Бетмен и Супермен ги израдуваа дечињата на Детска клиника (ГАЛЕРИЈА)

Слободен Печат

еМагазин Вечер Скопје инфо Скопје24 Нетпрес Либертас Скопје инфо

10 поврзани вести »
Црна Хроника »

Апсење во Гостивар

Сител - пред: 15 часа

Апсење во Гостивар, две лица извршиле пет кражби. Како што информираат од МВТ, вчера околу 17.45 часот на ул.„Балиндолска“ во Гостивар, полициски службеници од Полициска станица Гостивар ги лишиле од слобода О.А.(28) и Ј.А.

Уапсен Албанец на преминот „Ќафасан“ - во автобусот каде што седел била пронајдена марихуана

Сител

Срби уапсени за кражба од продажен објект во хотел

Слободен Печат

Press24 Слободен Печат Слободен Печат ТВ21 ТВ21 Сител МКД 4NEWS

20 поврзани вести »

Скопјанец каснат од куче скитник

МКД - пред: 19 часа

Скопјанец пријавил дека вчера бил каснат од куче скитник. „Вчера во 12.00 часот во СВР Скопје, В.П.(34) од Скопје пријавил дека на ул.„Трифун Хаџи Јанев“ бил каснат од куче скитник во пределот на левата нога“, информираат од МВР.

Не престануваат пријавите за напади од кучиња во Гостивар, вчера 5 нови случаи

Gostivarpress.mk

Скопјанец каснат од куче скитник во Драчево, малолетно момче нападнато во Чаир

Скопје инфо

МКД Press24 Gostivarpress.mk Опсервер Скопје инфо Нетпрес

9 поврзани вести »

Кривична пријава против две фирми и нивниот управител од Велес за даночно затајување од 6,7 милиони денари

А1 On - пред: 14 часа

Управата за финансиска полиција соопшти дека до Основното јавно обвинителство Велес поднесе кривична пријава против лицето В.О. во својство на управител на правните лица ТД АДО 95 и ТД ГАЦО КОМ, како и против правното лице ТД АДО 95 и правното лице ...

Кривична пријава против две фирми и нивниот управител од Велес за даночно затајување од 6,7 милиони денари

Локално

Кривична пријава против две фирми и нивниот управител од Велес за даночно затајување од 6,7 милиони денари

24Инфо

iPortal Опсервер Макфакс Либертас Вечер Сител 4NEWS Слободен Печат

12 поврзани вести »
Република »

Консултации со градоначалниците за спроведувањето на Законот за локалната самоуправа

Макфакс - пред: 14 часа

Во организација на Министерството за локална самоуправа и ОБСЕ, денеска во Скопје се одржа последниот консултативен форум за оценка на спроведувањето на Законот за локалната самоуправа. Со цел да се подобри системот на локалната самоуправа, ...

Консултативен форум со градоначалници за спроведувањето на Законот за локалната самоуправа

Локално

Консултативен форум со градоначалници за спроведувањето на Законот за локалната самоуправа

Вечер

iPortal 24Инфо Опсервер MTM MakPress

8 поврзани вести »

Мини саем на екоиновации во Битола

+инфо - пред: 16 часа

Станува збор за дел од проектите на учениците од ООУ „Стив Наумов“-Битола, СОУУД „Димитар Влахов“-Струмица, ПСУ САБА-Скопје, ООУ „Манчу Матак“-Кривогаштани, СУГС „Раде Јовчевски Корчагин“-Скопје и СОУ „Јосип Броз Тито“, кои ФИТР ги реализира во ...

Во Битола се одржа мини саем на екоистражувачи

Опсервер

Мини саем на екоистражувачи се оддржа во Битола

MakPress
3 поврзани вести »

Крводарителска акција во чест на штипјанецот Јани Димитриев

Курир - пред: 12 часа

Рекорден број донирани крвни единици на седмата Крводарителска акција во чест на Јани Димитриев, којшто животот го загуби во сообраќајна несреќа со неговите другари Бојан Бочварски и Стефан Николов.

Крводарителска акција во чест на штипјанецот Јани Димитриев

Опсервер

Крводарителска акција во чест на штипјанецот Јани Димитриев

24Инфо

Вечер MakPress

5 поврзани вести »
Култура »

„Дедо и внук“ премиерно беше прикажан и во Битола

Тера - пред: 6 часа

И во Битола се случи премиеарата на „Дедо и внук”, првиот долгометражен филм на охридскиот режисер и сценарист Илија Пиперкоски. Филмот започна да се снима кон средината на април 2017 година и е единствениот долгометражен игран филм во македонската ...

Филмот „Дедо и внук“ на Илија Пиперкоски пред скопската публика

Телма

Премиера на новиот македонски филм "Дедо и внук" во Охрид

Глас на Америка

Радио МОФ

4 поврзани вести »

Олга Панго: Македонскиот балет има што да покаже – изложба и гала-балетски концерт за јубилејот

Вечер - пред: 15 часа

„Како национална установа го негуваме класичниот, железниот, репертоар, правиме помали едночинки, детски претстави и современи модерни претстави и настојуваме да одиме рамо до рамо со другите театри во Европа“, вели уметничкиот директор Олга Панго ...

Гала балетски концерт и изложба за 70 години постоење на Балетот

Опсервер

70 години балет: Изложба „Живот во движење“ и балетски концерт

Република

Република МКД +инфо MakPress Екран

8 поврзани вести »

Предавања во Планетариум на 17 и 18 декември

Радио МОФ - пред: 21 часа

Предавач Радан Митровиќ на 17 и 18 декември во Планетариумот ќе зборува за најинтересните и најважните соѕвездија и објекти, како и со календарите и нивната поврзаност со ноќното небо. „Секако, централна улога има Планетариумот и неговата волшебна ...

Предавање во Планетариумот во МКЦ

Република

Серија предавања на Скопското астрономско друштво во Планетариумот на МКЦ

Макфакс

24Инфо

4 поврзани вести »
Наука / Технологија »

Русија развива технологија против опасните комети и метеори

Канал5 - пред: 8 часа

Руската вселенска агенција Роскосмос создава центар за набљудување на метеори, комети и астероиди за да се осигура дека тие нема да се судрат со Земјата - дури и ако треба да ги разнесат во вселената.

Aстероиди погубни за човештвото паѓаат на Земјата на 100 милиони години

Курир

Aстероиди погубни за човештвото паѓаат на Земјата на 100 милиони години

+инфо

Бриф Опсервер Либертас Вечер MakPress Денешен

9 поврзани вести »

Samsung Galaxy Fold со рекордна продажба од 1 милион

Телефони.мк - пред: 17 часа

Јанг Сон, директорот на Samsung Electronics , официјално соопшти дека Samsung Galaxy Fold годинава е продаден во милион парчиња. Само до октомври се продадени 500 илјади преклопни смартфони.

Samsung продаде еден милион Galaxy Fold уреди

USB

Можна дата на претставување на Galaxy S11 од Samsung најавена за 18-ти февруари со настан во Сан Франциско

Smartportal

USB Телефони.мк

5 поврзани вести »

Промовирана InnoTech Club, платформа за зголемување на свесноста за наука, технологија и иновации

Smartportal - пред: 14 часа

Во услови кога се соочуваме со одлив на млади и кадар од земјава, а уделот на индустријата во БДП се намалува, го поставуваме прашањето како да создадеме економија базирана на знаење и на технолошки развој? Зголемување на свесноста за значењето на ...

Утре официјално лансирање на InnoTech Club

Иновативност

Промовирана InnoTech Club, платформа за зголемување на свесноста за наука, технологија и иновации

Иновативност

Фактор Вечер 24Инфо Опсервер Емитер MakPress

9 поврзани вести »
Сцена »

(ВИДЕО) Џеј Ло во жешка сцена за која сите зборуваат: Жено гориш!!!

А1 On - пред: 7 часа

Пејачката и актерка Џенифер Лопез е номинирана за Златен глобус за споредната улога во филмот “Hustlers”. Во филмот таа ја глуми Рамона, стриптизета и самохрана мајка која заработува танцувајќи во ноќен клуб.

Џенифер Лопез и посвети емотивна порака на оваа жена: Ти благодарам што ме сакаш (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен Печат

Еве од кого Ценифер Лопез ја наследила убавината (видео)

Хитпортал

Убавина и Здравје Република Вистина.мк Вистина.мк Курир Нетпрес Канал5 Макфакс

21 поврзани вести »

Почина холивудскиот актер Дени Ајело

Канал5 - пред: 9 часа

Познатиот актер Дани Ајело, кој ќе биде запаметен по филмовите „Кум“, „Леон: професионалец“, ,,Беше еднаш во Америка “,„ Направи го вистинското нешто “почина на 87-годишна возраст по кусо боледување.

Почина актерот од легендарниот филм „Кум“

Макфакс

Почина омилената филмска ѕвезда – актерот Дени Ајело!

Екран

MTM Курир Денешен

6 поврзани вести »

Полански го обвини Вајншајн за неговите обвиненија за педофилија

Канал5 - пред: 12 часа

Филмскиот режисер Роман Полански проговори за прв пат откако уште една жена го обвини за силување, велејќи дека „медиумите сакаат да направат од него чудовиште“. Во чуден пресврт, тој го обвини холивудскиот продуцент и сексуален предатор Харви ...

Ратајковски провоцираше на премиерата на филмот: „Баталето го Харви!“ (ФОТО)

Слободен Печат

Полански го обвинува Вајнштајн дека прв го нарекол силувач на деца

Макфакс

Точка Опсервер Слободен Печат МКД Сакам да кажам Н.Македонија Нетпрес Репортер

22 поврзани вести »
ТВ Емисии

Најнови ТВ емисии

« Спорт

Лампард и Мурињо го прокоментираа новиот договор на Клоп

Слободен Печат - пред: 8 часа

Двајцата конкуренти во Премиер лигата со комплименти за Германецот. Јирген Клоп денеска потпиша нов договор со европскиот шампион со кој до 2024 година ќе остане на „Енфилд“ . Новиот потпис на Клоп со Ливерпул предизвика големи реакции во Англија, а ...

Неуморниот Милнер на петок 13-ти потпиша нов договор со Ливерпул

24Фудбал

По Јирген Клоп и Милнер доби нов договор во Ливерпул

Екипа

Дерби Дерби Gol.mk Дерби СуперСпорт Sport 1 Gol.mk Екипа

111 поврзани вести »

ОФИЦИЈАЛНО: Лавеци објави крај на својата богата кариера

Gol.mk - пред: 7 часа

Поранешниот тимски колега на Горан Пандев од редовите на Наполи, Езекиел Лавеци објави дека по 16 години активен фудбал, ќе ја заврши кариерата на 34-годишна возраст. Играчот првите фудбалски чекори ги направи во Розарио, а професионално првпат ...

Нејмар со нов случај против Барселона

А1 On

Пред три години беше најплатен фудбалер во светот, денеска ја заврши кариерата

Спортклуб

СуперСпорт Дерби Канал5 А1 On 24Фудбал Sport 1 Спортклуб Спортски

37 поврзани вести »

СП Ракомет (ж): Финале Холандија - Шпанија

Сител - пред: 11 часа

Селекциите на Шпанија и Холандија ќе играат во финалето на СП во ракомет за жени што се игра во Јапонија. Шпанките во полуфиналето одиграа извонредно второ полувреме против фаворизираната Норвешка и славеа со 28-22.

Шпанија и Холандија изненадија и ќе се борат за светската титула во Јапонија

Дерби

Падна Русија, во финалето ќе играат Холандија и Шпанија

Кајгана

МКД Sport 1 Екипа Gol.mk Слободен Печат 24 Ракомет SportMedia Спортманија

29 поврзани вести »
Магазин »

Хороскопски знаци кои најтешко изјавуваат љубов

Кајгана - пред: 8 часа

На личностите родени во овие три хороскопски знаци им е прилично тешко да искажат љубов, пишува Cosmopolitan. Тие не умеат многу добро со зборови, а тешки се и за изразување на чувствата. За кои хороскопски знаци станува збор? Стрелец Стрелците се ...

3 хороскопски знаци ќе се венчаат во 2020 година

Женски магазин

Петок 13-ти декември: Еве кои опасности ви претат и како да ги избегнете!

Слободен Печат

Кајгана Точка Убавина и Здравје Хаштаг Кумановски м. Алсат-М Кафе пауза Слободен Печат

26 поврзани вести »

Посни кифлички со пиво – се топат во уста, од половина килограм брашно излегуваат 64 кифли

NMD - пред: 1 час

Фото и рецепт: Весна Несовановиќ 500 г остро брашно 200 мл масло 200 мл пиво малку сол ½ прашок за печиво и уште: 100 г остро брашно 150 г мармалад за филување 300 г шеќер 200 мл вода 1 лимон – сок за наросување: 150 г мелени ореви 3 лажици шеќер ...

Брзи посни бомбици од лешник наполитанки – секогаш ги правам за слава, на децата им се омилени

NMD

Посна торта од спанаќ – превкусна, иако е посна

NMD

NMD Gotvi.mk Вечер NMD Fashionel Црнобело NMD NMD

24 поврзани вести »

Jaguar Land Rover стравува од последиците од Брегзит

Automedia - пред: 9 часа

Британската автомобилска индустрија нема толку важна улога за државата како што тоа е случај со Renault во Франција или Daimler во Германија, но пак ќе трпи последици од Брегзит. Honda веќе најави заминување од земјата, следат и други производители, ...

За Porsche Taycan има 30.000 резервации иако чини 152.000 евра

24auto

Тест Range Rover Velar: Џентлмен со префинет вкус

Авто Плус

Фактор Авто Плус Денар Машки магазин USB Екран Макфакс А1 On

15 поврзани вести »

Top Tweets
Последните 2 часа · повеќе
Eve zasho sum kopile https://t.co/cuYhe1k0wP
2ReTweets4Favorites·Details
Во темново утро се сетив на еден комшија од кај моите у зграда кој на секое"Добро утро"на сите им одговараше со"ЈЕДИ ГОВНА"(инаку секому и секогаш помагаше кога треба)
Кога бев многу мала се плашев од него,подоцна ми беше смешен,а сега потполно го сфаќам
1ReTweets6Favorites·Details
Џабе елка, ако немаш голема светлечка ѕвезда на прозор.
1ReTweets5Favorites·Details
Уште еден лет и дома.
0ReTweets8Favorites·Details
Последните 6 часа · повеќе
"My family is from #Bouf & #Klabuchista in Aegean #Macedonia. #Greece changed our village names to '#Akritas' & '#Poliplatanos' in their attempts to eradicate everything #Macedonian.My family still called them Bouf & Klabuchista…" Jennifer Rachkovska, MHRMI Social Media Director https://t.co/l8Win6VI1Y
6ReTweets15Favorites·Details
Оние пораки во ниедно време што ти будат среќни солзи...
СТАНААААВ ТЕТКАААА... 🥰💞
Леле леле...
Да знае само принцезата колку ќе биде сакана и гњавена 👼🥰
3ReTweets59Favorites·Details
Не бе,не! Нит се терате нит се водите! Абе ноќ прет #ТвитерНагради вие спиете ко да ви е задње ...
4ReTweets23Favorites·Details

Денешни настани

A1 Game Fest 2019

Cineplexx MK

Saturday, Dec 14 at 10:00h - Dec 15 at 20:00h Hosted by:

A1 Game Fest

706 going   2K interested

Официјално отворање на Jungle Tribe Македонија

Public Room

Saturday, Dec 14 at 18:00h - 01:00h Hosted by:

Jungle Travel Makedonija - Neobicni Patuvanja

264 going   1.4K interested

Трет Новогодишен Базар

Hotel Continental - Skopje

Saturday, Dec 14 at 11:00h - 18:00h Hosted by:

Creative Macedonia

270 going   1.4K interested

Не фрлај, рециклирај и донирај Предновогодишен базар

Вет Свет

Saturday, Dec 14 at 13:00h - Dec 15 at 15:30h Hosted by:

Вет Свет

174 going   1.1K interested

Tekken 7 at A1 Game Fest 2019

Cineplexx MK

Saturday, Dec 14 at 11:00h - Dec 15 at 21:00h Hosted by:

A1 Game Fest

113 going   1.3K interested
Утрешни настани

Граѓанска трибина „На прав пат“ во Скопје

Boris Trajkovski Sports Center

Sunday, Dec 15 at 13:00h Hosted by:

СДСМ - Социјалдемократски сојуз на Македонија

745 going   677 interested

Работилница - Родители и деца

Hotel PORTA Skopje / Хотел ПОРТА Скопје

Sunday, Dec 15 at 13:00h - 16:00h Hosted by:

Svetot na Kolores private kinder preschool

123 going   146 interested

Пчеларски ден - знаење и дружење 2020

70 ГОДИНИ Факултет за земјоделски науки и храна-Скопје

Sunday, Dec 15 at 08:30h - 14:00h Hosted by:

Македонско здружение за заштита на автохтоната македонска медоносна пчела

76 going   342 interested

БЕЗ АВТОРСКИ ПРАВА©

KINO Kultura

Sunday, Dec 15 at 20:00h - 20:00h Hosted by:

Театар на Навигаторот Цветко / Theatre Navigator Cvetko

90 going   208 interested

"5 години Фолклорен Ансамбл Седенка

Дом на АРМ

Sunday, Dec 15 at 18:00h - 20:00h Hosted by:

Фолклорен Ансамбл Седенка / Folk Ensemble Sedenka

84 going   127 interested
Јавни Набавки

Најголеми договори објавени во последните 7 дена

#
Нарачател
Фирма
Опис
Склучен
Објавен
Износ
1.
ЈП Улици и Патишта - Скопје
Друштво за производство, трговија и услуги ПУЦКО ПЕТРОЛ увоз-извоз ДООЕЛ с.Пласница Пласница
ТЕЧНИ ГОРИВА
02/12/2019
11/12/2019
29,500,000 мкд
479,675 
2.
Република Македонија Национална Установа Центар за култура АСНОМ Гостивар
Друштво за производство, промет и услуги ФЛЕКС ПОВЕР ДОО увоз-извоз Скопје
Прва фаза од реконструкција
22/11/2019
10/12/2019
20,259,774 мкд
329,427 
3.
Министерство за транспорт и врски
Друштво за производство,трговија и градежни услуги ДЕЛТА -ПРОМ ИНГ ДООЕЛ увоз-извоз Велес
Изведба за подобрување на водоснбдувањето на н.м.Јаболчиште-втора фаза, општина Чашка
04/12/2019
12/12/2019
15,337,476 мкд
249,390 
4.
Општина Бутел
Друштво за производство трговија и услуги ПРОВИЗ ДООЕЛ увоз-извоз Визбегово Скопје
Одржување на јавно улично осветлување
10/12/2019
13/12/2019
14,160,000 мкд
230,244 
5.
Агенција за електронски комуникации
Друштво за проектно менаџирање и професионални услуги ТЕЛЕЛИНК МК ДОО Скопје
Опрема за Центарот за сајбер безбедност
06/12/2019
11/12/2019
12,625,410 мкд
205,291 
Видео
На денешен ден ...
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001