Европратеникот Ковачев: Македонија треба да влезе во НАТО, ама Самуил бил бугарски цар, Прличев е Бугарин…
По бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана Красимир Каракачанов, со забелешка за македонско-бугарските односи се јави европратеникот Андреј Ковачев со порака дека Македонија треба да биде во НАТО, дека треба да се почитува Договорот за ...
МКД - пред: 1 час
73 вести
Трамп: Французите сакаат претседател како мене
Гаф на американскиот претседател Доналд Трамп, овој пат, за случувањата во Франција. Трамп на Твитер напиша дека климатскиот договор од Париз е виновен за масовните протести во Франција и тврди дека „жолтите елеци“ всушност го скандирале неговото ...
Канал5 - пред: 52 мин
205 вести
Мицкоски со шест барања до Власта, меѓу кои и оставки на Димитров и Спасовски
Македонската опозиција од протестниот марш во Кочани почна со испорачувањето на барања до Владата. Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицковски побара оставки на министрите за надворешни и внатрешни работи, едниот заради тоа што сопствената нација ја ...
Телма - пред: 3 часа
73 вести
Ахмети: Невнимателноста на некои институции може да го поткопа процесот на уставни измени
Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, е загрижен за процесот на уставни измени. Во неделното интервју за радио „Слободна Европа“, Ахмети вели дека некои последни настани го загрозуваат процесот, кој според него, може лесно да биде поткопан.
Алсат-М - пред: 2 часа
34 вести