Со овој случај семејството го изгуби угледот и 60 -70 милиони евра, рече Костовски
Ова е смислено сценарио, но не знам точно кој има интерес да го направи ова, рече бизнисменот Трифун Костовски, на денешната прес конференција, по пропаѓањето на Еуростандард банка. Тој рече дека со овој случај семејството го изгубила угледот и 60 ...
Фокус - пред: 22 мин
336 вести
Бројот на активни случаи со ковид-19 е под 3.000 за првпат по два месеца
Денеска за првпат после речиси два месеца бројот на активни случаи на ковид-19 е под 3.000. Институтот за јавно здравје денес регистрираше намален број на активни случаи и тоа 2.950. Последен пат под 3.000 активни случаи беа регистрирани на 23 јуни.
Сакам да кажам - тукушто објавено
291 вести
Села и Гаши му дадоа предност на Ахмети да преговара за нова Влада, Џафери ќе ја закаже седницата кога тој ќе реши, опожарени возила на ЕВН во пресрет на протестот…
Коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива денеска на прес-конференција соопшти дека нивни претставници немале ниту една официјална средба и ниту друга средба на тема за учество во новата влада и дека нема да да преговараат додека ДУИ не го ...
CivilMedia - тукушто објавено
41 вести
Убиство во Инџиково, маскирани напаѓачи ликвидирале скопјанец пред очите на неговата сопруга
Скопјанец вчеравечер е застрелан пред очите на неговата сопруга во двор од куќа во скопското село Инџиково. Двајцата напаѓачи упаднале во дворот и му наредиле да им ги даде сите пари. Тој им го понудил џипот, но тоа не било доволно за напаѓачите кои ...
Телма - пред: 32 мин
58 вести