Магазин

Освежување за дваесетгодишнината на Audi TT

Automedia - пред: 3 часа

Во дваесеттата година од премиерата, Audi TT добива освежен изглед, посилни мотори и повеќе сериска опрема Кога се појави во 1998 година, Audi TT беше една од највпечатливите појави на автомобилската сцена, преземајќи го дизајнот на концептниот ...

6 поврзани вести »

(Видео) Акробат ја испушти партнерката од трапез, публиката во шок

Макфакс - пред: 5 часа

Жирито и публиката на популарното шоу „Америка има талент“ се воодушевуваа од точката на двајца акробати – маж и жена. Но вистинскиот шок настана кога акробатот ја испушти партнерката додека беа на трапез на голема височина.

6 поврзани вести »

Дневен хороскоп 20.07.2018

ЗаЗабава - пред: 7 часа

ЉУБОВ: Саканата личност искрено сака да ви удоволи, покажете и дека имате доволно доверба во заедничкиот договор. РАБОТА: Нечија приказна ви остава негативен впечаток, не верувате во големите зборови без покритие. Заборавете на големите амбиции.

Honda CR-V за Европа од сите агли

Кајгана - пред: 9 часа

Јапонскиот произведувач на автомобили, Honda, објави голема галерија со фотографии од новата генерација на еден од најпродаваните SUV модели во светот, CR-V, кој во Европа ќе биде достапен само со турбобензинец.

6 поврзани вести »

Занимливости / Забава

Кога е заљубен овој хороскопски знак е еден од најлојалните и најверните партнери

Канал5 - пред: 11 часа

Припадниците на овој знак не ги слушаат критиките од другите, па поради тоа што ги држат конците во свои раце, нивните партнери немаат право на глас. Станува збор за хороскопскиот знак Овен.

8 поврзани вести »

ВИДЕО како слеп слон „танцува“ на музика додека ѝ свират на пијано во дивината

+инфо - пред: 12 часа

Во видеото, британскиот пијанист Пол Бартон објаснува дека „милата“ стара слоница, Лам Дуан, е слепа веќе неколку години и дека сака да слуша музика. Неверојатен момент како слепа 62-годишна слоница на Тајланд танцува и се ниша на музиката додека ...

Факти за Русија- единствена земја којашто излегува на 12 мориња

Н.Македонија - пред: 15 часа

Познато е дека Русија е територијално најголемата земја на светот, и од секоја страна може да се најде по некоја занимливост, за која многумина не чуле. Еве неколку интересни факти за оваа држава што се простира на два континента… – Русија е ...

6 поврзани вести »

Автомобили / Мотори

Дизелгејт: VW се спогоди со САД за 10 милијарди долари

24auto - пред: 9 часа

Апелациониот суд на САД го одобри договорот за спогодба со Volkswagen вреден 10 милијарди американски долари. Договорот е склучен помеѓу германскиот производител и сопствениците на автомобили погодени од дизелгејт скандалот.

Погледнете како во Мекларен рачно ги произведуваат своите автомобили...

Точка - пред: 10 часа

Британскиот производител на суперавтомобили Мекларен, ги бележи најдобрите резултати во својата историја, а само минатата година биле испорачани 3,340 автомобили. Откако во компанијата од Вокинг се сконцентрираа на производство на автомобили за ...

Фијаско во Fiat – само петмина работници штрајкуваа поради Роналдо

Кајгана - пред: 14 часа

Спектакуларниот трансфер и астрономската плата за Кристијано Роналдо во Јувентус предизвикаа незадоволство кај работниците во фабриката на Fiat во Мелфи, јужна Италија. Fiat како клупски спонзор вети дека ќе ја субвенционира годишната плата од 30 ...

4 поврзани вести »

Музика

Помалку познати нешта за Влатко Илиевски кои му беа во срце, но ретко зборуваше јавно

Курир - 18.07.2018

Помина повеќе од една недела откако Влатко Илиевски стана ѕвезда која сјае од небото и за голема жал ги напушти семејството, саканите, пријателите, роднините, колегите, обожавателите… а тагата по него и неверувањето не поминуваат.

4 поврзани вести »

Масимо Савиќ – осмиот дијамант од „Божиновски часовници и накит“

Црнобело - 18.07.2018

„Божиновски часовници и накит” го одржува ветувањето, да придонесува и да ја искористи непроценливата можност да живееме со креативната енергија на уметниците, кои му даваат смисла на културниот живот.

4 поврзани вести »

(ФОТО) Поради инфекција славниот пејач итно хоспитализиран:„Жал ми е, нема полошо од ова…“

Екран - пред: 9 часа

Сер Том Џонс поради бактериска инфекција бил префрлен во болница, што резултирало со откажување на сите негови концерти во Британија. Преку социјалната мрежа, Твитер, им објаснил на фановите колку му е жал, а се извинил и поради тоа што вечерта не ...

Филм

„Bohemian Rhapsody“: новиот трејлер за почетоците на Queen, музиката и сексуалната определба на Фреди

Точка - пред: 7 часа

Уште еден доказ дека Рами Малек е идеален актер кој успешно ја доловува улогата на легендарниот вокал на Queen, Фреди Меркјури. Вториот трејлер на „Bohemian Rhapsody“ презентира делови од животната биографија на Фреди и неговото придружување во ...

5 поврзани вести »

Култниот мјузикл „Брилијантин“ слави 40 години популарност

А1 On - пред: 17 часа

Минаа 40 години откако Оливија Њутн Џон и Џон Траволта ги освоија младите од цел свет, со мјузиклот „Брилијантин”, кој несомнено стана холивудски класик. -Мислевме дека филмот ќе биде добро прифатен од тинејџерите за едно или две лета, но не ни ...

9 поврзани вести »

Пуштени во продажба влезниците за концертот на Шон Пол

Независен - пред: 16 часа

Пуштени се во продажба влезниците за концертот на музичарот Шон Пол, добитник на Греми наградата, закажан за 23 август, во 20 часот на стадионот АРМ во Скопје. Поради големиот интерес на домашната публика овие влезници, заедно со досегашните за ...

4 поврзани вести »

Живот / Уметност

Џем од дињи

Кајгана - пред: 8 часа

Подготовката на овој џем е едноставна и лесна, а тој е идеален за палачинки, разни кифлички и за мачкање на леб. Состојки: 4 кг. дињи (2 средна големина) 3 лимони 800 грама шеќер Подготовка: Дињите исечете ги на половина, извадете ги семките и ...

Што ви е потребно за летување со домашно милениче?

Кајгана - пред: 9 часа

Оние кои имаат домашни миленичиња, едноставно знаат дека тие се составен дел од нивното секојдневие. Па така, дури и кога доаѓа периодот за годишен одмор, сопствениците на домашни миленичиња не можат ниту на неколку дена да се одделат од нив.

Романија инвестира една милијарда евра во култура

1tv - пред: 10 часа

Романската Влада ќе издвои една милијарда евра за инвестициска програма во културата, објавија романски медиуми. На почетокот на денешната владина седница, премиерката Виорика Данчила нагласи дека културата е сфера каде е потребно повеќегодишно ...

4 поврзани вести »

Патувања

Островот на лепрозните во близина на Крит

А1 On - пред: 16 часа

Малото грчко островче Спиналонга, кое денес е една од најголемите знаменитости кај островот Крит, во првата половина од 20 век било прифатилиште за заболени од лепра. Спиналонга во јули и август минатата година ја посетиле над 4.000 туристи, а ...

4 поврзани вести »

Илјадници туристи едногласни: Ова е најдобриот остров во Европа

Точка - пред: 10 часа

Сакате летување, сакате зимување.. Европа има апсолутно сè, затоа и привлекува милиони туристи од другите континенти. Европа може да ни биде комплицирана и на нас Европјаните, а замислете како им е на туристите што не се од нашит континент.

7 грчки плажи создадени за релаксација, кога не сте за журка

Попара - пред: 14 часа

Ако сте во потрага по нешто релаксирано и скриено, смачено ви е од гламурозните и преполни одморалишта, тогаш овој водич е токму она што ви е потребно. Во него ќе ги најдете 7-те алтернативни, егзотични, но малку потскриени плажи на Грција, без ...

Здравје

5 причини зошто треба да ја направите ласерската корекција на диоптрија ова лето

Црнобело - пред: 14 часа

Кога доаѓа летниот период сите мислиме само на едно нешто - одмор, плажа, сонце! Сакаме да поминуваме повеќе време надвор, а за тоа и те како ни се потребни очила за сонце кои не штитат од силните ултравиолетови зраци.

7 поврзани вести »

Часовите за ментално здравје ќе станат задолжителни во англиските училишта

Радио МОФ - пред: 14 часа

Здравствената едукација ќе стане задолжителна во сите училишта во Англија со новите владини планови, поради се поголемата загриженост за проблемите со менталното здравје кај младите. Децата ќе учат како да изградат ментална отпорност, но и како да ...

Производ што го лекува црниот дроб: Ги отстранува токсините и го прочистува организмот

Убавина и Здравје - пред: 14 часа

Можете да го ставите во смуди! Чистењето на организмот е препорачливо и пожелно во кое било годишно време. Ако додадете само еден производ во вашата исхрана, ќе постигнете максимален ефект и вашиот црн дроб ќе ви биде благодарен.

4 поврзани вести »

Храна / Фитнес

Ролат од мелено месо

Gotvi.mk - пред: 5 часа

Вкусно јадење од телешко месо… Состојки: 500 гр мелено телешко месо 6 јајца 2 лажици презла 150 гр салама Пекабеско 3 лажици павлака Пекабела 2 лажици млеко 15 гр путер сол бибер Начин на подготовка: Телешкото посолете го и побиберете го, додајте ...

25 поврзани вести »

Ѓувеч без месо

Gotvi.mk - пред: 7 часа

Наша препорака за следниот ручек е ѓувеч без месо, еве како да го подготвите! Состојки: 1 главица кромид 5 пиперки бабури 3 поголеми домати 1 шолја грашок 1 шолја моркови 1 шолја ориз 3 шолји вода 1 дл масло сув билен зачин сол бибер Начин на ...

4 поврзани вести »

Јадете лук и мед 7 дена и ќе видите што ќе се случи со вашето тело! (ВИДЕО)

Скопје24 - пред: 9 часа

Лукот и медот можеби ви изгледаат чудно во комбинација, но истата таа комбинација ќе направи чудо за вашето тело. Зајакнете го вашиот имунитет со овој еликсир. Лукот дава многу бенефити благодарение на своето антиоксидантско дејство.

6 поврзани вести »

Убавина / Стил / Мода

Модните куќи ги палат непродадените производи за да спречат фалсификување

Сакам да кажам - пред: 7 часа

„Бурбери“, луксузната британска модна куќа, уништила непродадени облека, модни додатоци и парфеми во вредност од над 28 милиони фунти, за да си го заштити брендот. Според годишниот извештај на компанијата, вкупната вредност на изгорената стока е ...

9 поврзани вести »

Mango Man High Summer 2018 машка колекција

Friday.mk - пред: 11 часа

Порано тетоважите се ставале со цел да прикажеме нешто што ни значи или некој важен момент од... Менаџерот на Трите Лавови доби големи пофалби од своите фанови, не само за неговиот одличен настап...

Како ќе работи летната тераса „Широк сокак“!

Тера - пред: 12 часа

По свеченото отворање на „Терасата Широк сокак“, од хотелот Епинал денеска со известување до јавноста во кое се вели: „ Сите оние заинтересирани, кои доаѓаат, прашуваат, се јавуваат, а во однос на Летната тераса „ШИРОК СОКАК“, Би сакале да Ве ...

Интима

Дознајте ја иднината на вашата врска според месецот во кој ви започнала

Скопје24 - пред: 5 часа

Верувања, суеверија, измислици, наречете ги како ќе одлучите, но за да се пренесува толку долго низ времето, можеби си има доза на вистина. Така на пример, низ нашите географски широчини има теорија дека месецот во кој започнала врската меѓу ...

4 поврзани вести »

Не сте сигурни дали сте спремни за врска? Дали го чувствувате ова?

Точка - пред: 7 часа

Сите знаеме или барем во одреден момент сме имале една личност во животот која што сметала дека треба да биде со некој, иако знае дека врската со таа личност не е најдобрата одлука. Веруваме дека секој најдобро си знае за себе што е најдобро, но ...

Ниту тогаш кога мислите не сте безбедни: Ова се ситуации во кои можете за ЗАБРЕМЕНИТЕ

Таратур - пред: 12 часа

Веројатно сте размислувале со партнерот да се впуштите во авантура во сексот во текот на циклусот бидејќи сте помислиле дека тогаш сте безбедни од непосакувана бременост. Не, тоа не мора да биде случај.

Најнови вестиTop TweetsМаркетингКонтакт