Спорт

Тухел ќе добие експресен отказ ако утре биде елиминиран од Лацио во ЛШ, веќе е познат и наследникот

МакФудбал - тукушто објавено

Германскиот првак Баерн Минхен утревечер го игра реваншот против Лацио од осминафиналето во Лигата на шампионите. Баварскиот тим пред три седмици загуби во Рим со 1-0. Веќе е познато дека Тухел ќе си замине на лето, но евентуалниот дебакл од Лацио ...

28 поврзани вести »

Алкарас за најважната лекција од Надал: Од него научив…

Дерби - пред: 1 час

Карлос Алкарас избори победа над Рафаел Надал со 2-1 во сетови на пријателскиот меч што се одигра во Лос Вегас. Тениските фанови уживаа во вистински спектакл, борба и мајстории од двете страни со тоа што на крјаот мораше еден да победи или тоа во ...

17 поврзани вести »

Голден стејт понижен како никогаш до сега

Вечер Прес - тукушто објавено

Екипата на Голден стејт го доживеа едно од најголемите понижувања во историјата на франшизата, откако на гостувањето кај Бостон загуби со 140:88. На полувремето на семафорот стоеше резултат каков што не се гледа ниту на видео игрите, беше 82:38 за ...

24 поврзани вести »

Бурлески во Бразил: Ваков скеч не би им текнал ниту на Цацко, Тошо и Миле Паника (ВИДЕО)

Sport 1 - пред: 50 мин

Често гледаме ситуации кога фудбалерите „крадат време“ на крајот од натпреварите и ги користат сите средства за да дојдат до целта, но сцената од Бразил е нешто што надмина сѐ што е видено.

9 поврзани вести »

Фудбал

Статистиката може да биде чудна: Тен Хаг се уште е подобар од Фергусон

Спортски - пред: 34 мин

Maнчестер Јунајтед вчера претрпе пораз во градското дерби против Манчестер Сити со 3:1 во рамките од 27-то коло во Премиер лигата. За Холанѓанецот ова беше стотиот натпревар на клупата на Јунајтед.

22 поврзани вести »

Тер Штеген едвај се воздржа: Не сакам да се зборува на оваа тема…(ВИДЕО)

Дерби - пред: 2 часа

Барселона не успеа да слави на жешкиот терен во Баскија кај Атлетик Билбао и со тоа не го искористи киксот кој Реал Мадрид претходниот ден го направи на гостувањето на „Месталја“. Каталонците имаа проблем да се наметнат, да создадат шанси на „Сан ...

31 поврзани вести во 5 поттеми »

Родри урна 16-годишен рекорд во Премиер – лигата

МакФудбал - пред: 2 часа

Фудбалерот од средниот ред на Манчестер Сити, Родри, го запиша своето име во историјата на Премиер – лигата. Со победата на „граѓаните“ над Манчестер Јунајтед со 3-1, Родри стана играчот со најдолга серија без пораз во англискиот шампионат.

63 поврзани вести во 4 поттеми »

Кошарка

Босанецот Нуркиќ со луд настап испиша историја во Феникс 🎥

Спортски - пред: 2 часа

Босанскиот кошаркар, Јусуф Нуркиќ зад себе имаше историски настап во дресот на Феникс, сепак неговиот тим загуби на домашен терен од Оклахома со 118:110. Нуркиќ на оваа средба оствари дури 31 скок и постави рекорд во Феникс.

24 поврзани вести »

Баскет Кам го освои Купот на Македонија

Вечер Прес - пред: 1 час

Кошаркарките на Баскет Кам го освоија Купот на Македонија, откако во финалето го прегазија МЗТ Скопје со убедливи 67-39. Екипата од Македонска Каменица го декласира ланскиот освојувач на ова натпреварување и славеше убедливо во СРЦ „Кале“.

58 поврзани вести во 7 поттеми »

Џејмс е првиот играч со 40.000 поени во регуларниот дел од сезоните

Н.Македонија - пред: 2 часа

Најдобриот стрелец на сите времиња во НБА-лигата обезбеди уште една импресивна бројка во својата кошаркарска кариера. Членот на Лос Анџелес лејкерс, Леброн Џејмс (39) стана првиот кошаркар во НБА-лигата со постигнати над 40.000 поени во регуларниот ...

52 поврзани вести во 5 поттеми »

Ракомет

СЕДМЕРЕЦ: Лихнида сврте два круга

24 Ракомет - тукушто објавено

Додека судиите гледаа „ВАР“ по македонски, Алкалоид се мачеше да даде гол, a Охрид славеше хит победа која носи нов бран неизвесност и нови математики во суперлигашкиот плеј-оф 1.Охрид го победи Алкалоид Секое коло – ново изненадување во ...

17 поврзани вести »

ВИДЕО | Дамјаноска: Покажавме многу поубава игра на вториот меч против Шпанија

Слободен Печат - пред: 3 часа

Најдобрата македонска женска ракометна репрезентација по втор пат загуби од Шпанија во квалификациите за Европското првенство 2024. Шпанската селекција го обезбеди пласманот на континенталниот шампионат, а таму може да се најдат и избраничките на ...

34 поврзани вести во 4 поттеми »

Голгетерско шоу на Кузмановски – Седумнаесет гола во мрежата на Пролет за нова победа во плеј-офот

Gol.mk - 02.03.2024

Ракометарите на Еурофарм Пелистер по уште еден неизвесен натпревар впишаа нова победа во плеј-офот во Суперлигата. Во Битола падна и тимот на Пролет, предводен од поранешниот тренер на шампионот Александар Јовиќ.

10 поврзани вести »

Тенис

Надал не е сигурен дека ќе игра во Индијан Велс

TopSport - тукушто објавено

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал изјави дека се уште не е сигурен дали ќе игра на првиот Мастерс во сезоната, во Индијан Велс. Оваа изјава Надал ја даде по егзибицискиот меч против Карлос Алкараз во Лас Вегас.

12 поврзани вести »

Ќе ти заријам нож в грло, а потоа ќе ти ја отсечам главата

Вечер Прес - пред: 2 часа

Талентираниот дански тенисер Холгер Руне, моментно е во лоша форма и на почетокот на 2024 година забележа неколку лоши резултати на најголемите светски турнири. Во меѓувреме имаше проблеми и со тренерите, бидејќи двајца ја прекинаа соработката со ...

4 поврзани вести »

Де Минор втора година по ред со трофејот во Акапулко (ВИДЕО)

Телма - 03.03.2024

Алекс де Минор го одбрани трофејот на тенискиот турнир во Акапулко откако го победи Каспер Руд во големото финале и тоа во два сета. Тенисерот од Австралија ја продолжи својата одлична форма во 2024 година и стигна до својот прв трофеј со триумфот ...

4 поврзани вести »

Автомото

Хаос во најдобриот тим во Формула 1, таткото на шампионот се закани дека син му може да се пресели во Мерцедес

Спортманија - пред: 54 мин

Још Ферстапен, таткото на актуелниот Формула 1 шампион, Макс, го нападна првиот човек на Ред Бул, Кристијан Хорнер, чиј скандал се заканува да го растури тимот кој доминира во последните неколку години. „Постојат тензии во екипата.

39 поврзани вести во 5 поттеми »

Машинерија за пари: Формула 1 има заработка од 3.2 милијарди долари

Екипа - пред: 18 мин

Формула 1 шампионатот го зголеми годишниот приход за 25 отсто од 2.753 милијарди долари на 3.222 милијарди долари, а порасна и оперативната придобивка и тоа за 64 отсто од 239 милиони на 392 милиони.

Шефот на Ферари е оптимист дека може да му парираат на Ред Бул

СуперСпорт - пред: 14 часа

Шефот на Ферари, Фред Васер кажа дека болидот на Ред Бул нема огромна предност како минатата сезона и тоа им дава надеж на навивачите дека ќе гледаат повозбудлива сезона. Првиот викенд во новата сезона помина во знакот на Ред Бул, откако Макс ...

Останато

Бобан Илиоски против Британец го започнува квалификацискиот турнир за пласман на ОИ

Спортски - тукушто објавено

Maкедонскиот кик-боксер, Бобан Илиоски го очекува настапот на квалификацискиот турнир за Олимписките игри во Париз, но Илиоски сега ќе се натпреварува во бокс, иако примарна дејност не му е овој спорт.

Трајковски 12-ти во скок во далечина на СП во сала

Н.Македонија - пред: 3 часа

Најдобриот македонски атлетичар во скок во далечина Андреас Трајовски (30) го освои 12-то место на Светското првенство (СП) во сала, викендов во шкотскиот град Глазгов. Постигнувањето на Трајковски беше за шест сантиметри послабо од неговиот личен и ...

16 поврзани вести »

Дивајн Чарлот со светски рекорд на 60 метри со пречки

TopSport - пред: 3 часа

Последниот ден од Светското првенство во сала во Глазгов го одбележа Дивајн Чарлтон. Девојката од Бахамите, со светски рекорд, освои златен медал на трката на 60 метри со пречиво 60 пречки.

Најнови вестиСтандардна верзијаВерзија со најнови вестиProMedia верзијаNon-ProMedia верзијаМаркетингКонтакт