TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Медведев до Хашкиот суд: Сакате да му судите на претседател на нуклеарна сила, последиците ќе бидат монструозни

Слободен Печат - 20.03.2023

Меѓународниот кривичен суд во Хаг минатата недела издаде налог за апсење на Владимир Путин. Хашкиот суд издаде налог за апсење на рускиот претседател поради сомнение дека е одговорен за нелегална депортација на деца и илегално пренесување на луѓе од ...

Медведев за налогот за апсење на Путин: Последиците ќе бидат монструозни

Кајгана

Медведев за налогот за апсење на Путин: „Одлуката на судот во Хаг ќе има монструозни последици“

Локално

Медведев: Одлуката за апсење на Путин ќе има монструозни последици

4NEWS

Медведев за налогот за апсење на Путин: Последиците ќе бидат монструозни

Денар

Медведев: Сакаат да му судат на претседател на нуклеарна сила, последиците ќе бидат монструозни

А1 On

Медведев: Одлуката на Хашкиот суд ќе има монструозни последици врз правото

Макфакс

Centar Н.Македонија МКД Точка Кумановски м.

Вучиќ: Налогот за апсење на Путин ќе има лоши последици

360 степени - 20.03.2023

Прашан за можното апсење на Путин доколку дојде во Србија, Вучиќ рече дека земјата ги има овие обврски бидејќи го прифатила Римскиот статут на Меѓународниот кривичен суд, но додаде дека додека војната со Украина е во тек, рускиот претседател нема ...

(ВИДЕО) Вучиќ: Потерницата за Путин ќе има негативни последици

Телма

Вучиќ за апсењето на Путин ако дојде во Србија: Не ги апсев ниту тие што ги бараше Хаг

А1 On

Вучиќ прашан дали Србија ќе го уапси Путин: „Тој нема од каде да дојде кај нас“

4NEWS

Вучиќ нема да го апси Путин: Не ги апсев ниту тие што ги бараше Хаг

Либертас

Вучиќ за апсењето на Путин доколку дојде во Србија: „Не ги уапсив ниту оние кои ги бараше Хаг“

Слободен Печат

Вучиќ за налогот на апсењето на Путин: Ние имаме попаметна работа, има стручњаци нека се пријават и помогнат

Макфакс

Макфакс Република Во Центар Денешен 4NEWS Кумановски м. CivilMedia Во Центар

Кина: МКС треба да избегнува „двојни стандарди“ по налогот за Путин

Во Центар - 20.03.2023

Кинеските власти го повикаа Меѓународниот кривичен суд да ги избегне, како што нагласија, „двојните стандарди“ и да го почитува имунитетот на шефовите на држави. Трибуналот издаде налог за апсење на рускиот лидер Владимир Путин под обвинение за ...

Кина: МКС треба да избегнува „двојни стандарди“ по налогот за Путин

Бизнис Вести

Кина: МКС треба да избегнува „двојни стандарди“ по налогот за Путин

Курир

Кина: МКС треба да избегнува „двојни стандарди“ по налогот за Путин

MakPress

Кина: МКС треба да избегнува „двојни стандарди“ по налогот за Путин

Опсервер

Кина го повика МКС да избегнува „двојни стандарди“

Нетпрес

КИНА ЗА АПСЕЊЕТО НА ПУТИН: МКС треба да избегне политизација и двојни стандарди и да задржи објективен и непристрасен став

Денешен

Н.Македонија Канал5 Република Вечер Прес

Познато како Путин реагирал на налогот за негово апсење

Локално - 20.03.2023

Портпаролот на Кремљ, Димитриј Песков, одлуката на Меѓународниот кривичен суд да издаде налог за апсење на рускиот претседател Владимир Путин ја нарече „отворено непријателски потег“, нагласувајќи дека Кремљ е „мирен и истата не ја зема при срце“.

Бајден го поздрави налогот за апсење на Путин за воени злосторства во Украина на Меѓународниот кривичен суд

Сакам да кажам

Путин би требало да биде уапсен ако дојде во Македонија

Канал5

Бајден вели потерницата за Путин е оправдана, за Киев е историска, Москва вели дека е безначајна

Телма

Налогот за апсење на Путин: За Бајден оправдан, за Кремљ бесмислен

24 Вести

Западниот свет задоволен од одлуката на меѓународниот суд во Хаг да издаде налог за апсење на Путин

Сител

Бајден: Налогот на Меѓународниот кривичен суд за апсење на Путин е оправдан

Сител

Во Центар Centar Во Центар Пулс24 Локално Телма Кумановски м. Бриф

Во Лондон меѓународна конференција за воени злосторства во Украина

Бизнис Вести - 20.03.2023

Министрите за правда од целиот свет ќе се сретнат денеска во Лондон за да разговараат за зголемување на поддршката за Меѓународниот кривичен суд (МКС) откако минатата недела издаде налог за апсење на рускиот претседател Владимир Путин.

ИЗВРШИ ВОЕНИ ЗЛОСТОРСТВА Бајден се произнесе за налогот на МКС за апсење на Путин

Пулс24

Во кои земји Путин би можел да биде уапсен? Македонија е една од нив!

Кумановски м.

Во Лондон меѓународна конференција за воени злосторства во Украина

Опсервер

Во Лондон меѓународна конференција за воени злосторства во Украина

Независен

Во Лондон меѓународна конференција за воени злосторства во Украина

Курир

Во Лондон меѓународна конференција за воени злосторства во Украина

Сител

Н.Македонија А1 On Либертас Frontline Канал5 Република CivilMedia Денешен

Германија ќе го уапси Путин ако стапне на нејзина територија

Во Центар - 19.03.2023

Путин е обвинет за воено злосторство илегална депортација на население (деца) и незаконско префрлање на население (деца). Министерот за правда на Германија Марко Бушман изјави дека ќе ја изврши налогот за апсење на рускиот претседател Владимир Путин ...

Вучиќ за апсењето на Путин доколку дојде во Србија: Не ги уапсив ни оние што ги бара Хаг

МКД

Германски министер: Ќе го уапсиме рускиот претседател Владимир Путин?!

Канал5

ЌЕ ТЕ УАПСАМ ШТОM ДОЈДЕШ“ Германскиот министер му се закани на Владимир Путин

Во Центар

Германски министер се закани: Ќе го уапсиме Путин ако стапне во Германија

Макфакс

Германски министер се закани: Ќе го уапсиме Путин ако стапне во Германија

MTM

Германски министер се закани: Ќе го уапсиме Путин ако стапне во Германија

Точка

Независен +инфо Centar Пулс24