TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Што кажуваат доверливите документи кои протекоа во јавноста за украинската војна?

Телма - 10.04.2023

Најновите доверливи документи на Пентагон кои протекоа во петокот и почнаа да циркулираат низ социјалните мрежи даваат детална слика за војната во Украина. Дополнети со временски линии и десетици непробојни воени акроними, документите, некои од нив ...

Киев ги менува воените планови откако протекоа доверливите документи на Пентагон

Слободен Печат

Што значи протекувањето на американските документи за војната

Независен

Украина ги ревидирала воените планови поради истекувањето на американските документи

Нетпрес

Америка моментално ја тресе најголемиот скандал со шпионажа, а последиците од хаосот би можеле да бидат страшни за целиот свет

4NEWS

Истекувањето доверливи документи предизвика паника во Пентагон, пишува WP

Нетпрес

Пентагон го истражува протекувањето на документи

Р.С.Европа

Н.Македонија Локално MTM Кајгана Фокус Centar Слободен Печат Кумановски м.

Украинската противвоздушна одбрана наскоро би можела да остане без проектили, велат протечените доверливи документи на ...

Сакам да кажам - 10.04.2023

Украинската противвоздушна одбрана би можела да остане без проектили за неколку недели, сугерираат протечените доверливи документи на Пентагон, кои датираат од февруари. Американското министерство за одбрана истражува како документите излегле во ...

САД го бараат „кртот“, експертите сметаат дека Американец е виновен за протекувањето на тајни документи

Макфакс

САД истражуваат од каде протекуваат доверливи документи

Бизнис Вести

САД го истражуваат изворот на истекување на доверливите документи

Нетпрес

Потрага по шпионот-САД го истражуваат изворот на протекувањето на тајните документи

Точка

САД истражуваат од каде протекуваат доверливи документи

Слободен Печат

САД истражуваат од каде протекуваат доверливи документи

Независен

Опсервер 360 степени Република 24Инфо PressingTV Курир 24 Вести Локално

Украина наскоро може да остане без муниција за противвоздушна одбрана, сугерираат протечените документи на Пентагон

360 степени - 10.04.2023

Украинските системи „Бук“, на кои се потпира противвоздушната одбрана заедно со С-300 во битката со руските напади од воздух би можеле да наидат на проблеми до средината на април, објави Њујорк Тајмс, а противвоздушната одбрана што ги штити ...

Тајните американски документи откриваат дека на Киев му снемува муниција

А1 On

Украинската противвоздушна одбрана наводно би можела да остане без муниција

Опсервер

Документи на Пентагон: Украинската воздушна одбрана брзо би можела да остане без муниција

Локално

Имаат муниција до 23 мај | Тајни документи на САД откриваат: Киев е без ресурси

Пулс24

Украина наскоро може да остане без муниција за противвоздушната одбрана, сугерираат протечените документи на Пентагон

Либертас

Протечените документи од Пентагон открија дека Украина наскоро може да остане без муниција за противвоздушната одбрана

Република

MakPress

Протечените документи откриваат многу повеќе: САД ги шпионираат и своите сојузници?

Вечер Прес - 10.04.2023

Тајните документи на Пентагон објавени на социјалните мрежи открија нови информации за воената состојба во Украина, кои покажуваат колку длабоко САД навлегле во руските воени и разузнавачки служби, но исто така покажуваат како Вашингтон, ...

Сеул бара САД да преземе мерки по извештаите за протечени доверливи документи

MakPress

Протече нова серија доверливи податоци: „САД не им веруваат ни на сојузниците“

МКД

Њујорк тајмс : Протекувањето на доверливите документи на Пентагон, говори дека САД ги шпионирале своите сојузници

Слободен Печат

Никој не е имун на американската шпионажа – ниту ривалите, ниту сојузниците

Н.Македонија

„Њујорк Тајмс“: Вашингтон никому не верува и шпионира сè – дури и сојузниците

Локално

Протекоа нови американски тајни документи за Украина и Кина

Нетпрес

Кајгана 4NEWS А1 On Во Центар Вечер Прес Канал5 Локално Фокус

„Протече“ нова серија доверливи американски разузнавачки податоци

Слободен Печат - 08.04.2023

На социјалните мрежи се појави нова серија доверливи документи во кои детално се опишуваат тајните детали за американските национални безбедносни интереси, од Украина преку Блискиот Исток до Кина, што дополнително го вознемири Пентагон и ...

„Протече“ нова серија доверливи американски разузнавачки податоци

Либертас

Протече нова серија доверливи американски разузнавачки податоци

Независен

ТАЈНИ ДОКУМЕНТИ ОД САД ЗА УКРАИНА: На социјалните мрежи се појави нова серија во кои детално се опишуваат тајните

Денешен

„Протече“ нова серија доверливи американски разузнавачки податоци

Опсервер

„Протече“ нова серија доверливи американски разузнавачки податоци

Бриф

„Протече“ нова серија доверливи американски разузнавачки податоци

MakPress

Република Сител