TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Крмов: Сите пратеници се против Левица, исти сте, важни ви се само функциите

МКД - 20.11.2023

„Прекинете ја седницата, не знам до каде ќе одите, ова нема да оди на арно“, му се обрати пратеникот на Левица, Борислав Крмов на претседавачот на Собранието откако по трет пат излезе на говорницата.

Хаос во Собранието: Крмов искрши монитор и микрофони, па со Апасиев фрлаа хартии кон Мисовски

Канал5

Пратеникот Крмов искрши монитор и микрофон во Собранието, лут што не беа прифатени амандманите на Левица за Деловникот

Сакам да кажам

Апасиев и Крмов контра измените на деловникот - настрада компјутерот и фрлаа со хартија кон Мисовски

24 Вести

„Што очекувате кога гласате за пропалитети како Крмов“: Твитерџиите реагираат за однесувањето на Левица во Собрание

Lider

Инцидент во Собрание: Апасиев и Крмов скршија компјутер и фрлаа со листови

Алфа

Евтина драма на триото СДСМ, ДУИ и Левица: Дали следува физички инцидент за подигнување на рејтингот?

Курир

Фокус Телма Канал5 Либертас Либертас еМагазин Press24 24Инфо

Aпасиев ги расфрла амандманите, а Крмов повторно откорна и фрли монитор

МКД - 20.11.2023

По прекинот на собраниската седница откако пратеникот на Левица, Борислав Крмов поради одбивањето на амандманите поднесени од него и од Димитар Апасиев, го скрши мониторот на претседавачот со седницата и ги расфрла амандманите, во продолжението на ...

(ВИДЕО) Пратеникот Крмов од Левица искрши монитор, микрофони и фрлаше хартии кон потпретседателот Мисовски

360 степени

Инцидент во Собрание: Пратеници од Левица го нападнаа потпретседателот Мисовски

Р.С.Европа

(Видео) „Прекинете ја седницата“ – Крмов од Левица скрши монитор, со Апасиев фрлаа амандмани кон Мисовски

Макфакс

(ВИДЕО) Левица пак демолираше во Собрание: „На ова пудлициве од ВМРО сите им се лижат оти ќе прават Влада“

А1 On

Крмов го откорна и фрли мониторот на претседавачот на Собранието и го гаѓаше со амандмани (ВИДЕО)

МКД

Гневните пратеници на Левица направија инцидент во Собранието, му се нафрлија на Мисовски (Видео)

Независен

А1 On Н.Македонија Zoom Скопје1 ММС Скопје1 24 Вести +инфо

Евтина драма на Левица во Собрание, споредни договорени улоги имаа Џафери и Мисовски

Република - 20.11.2023

Во Собранието попладнево се случи инцидент кога пратениците од Левица почнаа да фрлаат со нивните амандамни за Деловникот кон потпретседателот на Собранието Горан Мисовски. Пратеникот Борислав Крмов, кој имаше процедурална забелешка, фрлаше со ...

ВИДЕО: Продолжуваат тензиите во македонското Собрание, Левица бара седницата да се прекине

Слободен Печат

Борислав Крмов: Мора да ја прекинете седницата

Антропол

(ВИДЕО) ИНЦИДЕНТ ВО СОБРАНИЕТО: Kрмов ги фрлаше амандманите кон Мисовски, му се придружи и Апасиев

Фактор

Инцидент во Собрание: Пратениците на Левица ги расфрлаа амандманите

Локално

1461 амандман од Димитар Апасиев,Борислав Крмов ги расфрла кон Мисовски

Во Центар

Безредие во Собранието, летаат амандмани, монитори, телефони…

Gostivarpress.mk

Сител 365 Press24 CivilMedia Frontline

Услов за да влеземе во Влада ќе биде вие да скапете во затвор – Апасиев му се обрати на Џафери

Скопје1 - 20.11.2023

Пратеникот Димитар Апасиев побара да се тргне точката за измена на собранискиот Деловник од дневниот ред на пленарната седница, додека на претседателот Талат Џафери му порача дека нема да му прости и дека услов за да Левица влезе во Влада ќе биде ...

Услов за да влеземе во Влада ќе биде вие да скапете во затвор – Апасиев му се обрати на Џафери

Антропол