TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Застаруваат кривичните дела за нелегалното прислушување за Таргет-Тврдина

Н.Македонија - 17.10.2023

Судот донесе решение за запирање на кривичната постапка за случајот за “Таргет-Тврдина” за обвинетите Горан Груевски, Сашо Мијалков, Надица Николиќ, Владимир Варелов, Маријан Шумуликоски и Васил Исаковски за делата злосторничко здружување и ...

Запре крвичната постапка за Таргет-Тврдина во делот за нелегалното прислушување

Курир

Запре крвичната постапка за Таргет-Тврдина во делот за нелегалното прислушување

Сител

Запре крвичната постапка за Таргет-Тврдина во делот за нелегалното прислушување

ТВ21

Запре крвичната постапка за Таргет-Тврдина за нелегалното прислушување

4NEWS

Запре крвичната постапка за Таргет-Тврдина во делот за нелегалното прислушување

Канал5

Запре крвичната постапка за Таргет-Тврдина во делот за нелегалното прислушување

Алсат-М

Денешен Frontline 24Инфо Press24 Нова ТВ

Застарува „Таргет-Тврдина“, Мијалков ќе куртули за масовното прислушување

Локално - 17.10.2023

Судот донесе решение за запирање на кривичната постапка за случајот за “Таргет-Тврдина” за обвинетите Горан Груевски, Сашо Мијалков, Надица Николиќ, Владимир Варелов, Маријан Шумуликоски и Васил Исаковски за делата злосторничко здружување и ...

Прислушкувањето застаре, Мијалков слободен, на адвокатите и прислушкуваните ќе им плати државата

Либертас

Застаре случајот „Таргет-Тврдина“ – на Мијалков нема да му се суди за прислушувањето

Независен

Мијалков нема да одговара за прислушувањето, застаре делото за „Таргет – Тврдина“

Макфакс

Мијалков нема да одговара за прислушувањето

Скопје инфо

Мијалков нема да одговара за прислушувањето, застаре делото за „Таргет-Тврдина

Опсервер

На Мијалков му застаре делото за „Таргет – Тврдина“, трошоците ќе ги платат граѓаните

Кајгана

Мијалков нема да одговара за нелегалното прислушување, застаре делото за „Таргет-Тврдина“

А1 On - 17.10.2023

Судот донесе решение за запирање на кривичната постапка за случајот за “Таргет-Тврдина” за обвинетите Горан Груевски, Сашо Мијалков, Надица Николиќ, Владимир Варелов, Маријан Шумуликоски и Васил Исаковски за делата злосторничко здружување и ...

СЕ ЗАПИРА КРИВИЧНАТА ПОСТАПКА ЗА „ТАРГЕТ-ТВРДИНА“: Мијалков куртули, трошоците за водењето на кривичната постапка паѓаат на товар на Буџетот на државата

Фактор

Мијалков куртули за Таргет-Тврдина, му застари делото

Слободен Печат

Застаруваат кривичните дела од Таргет-Тврдина за нелегално прислушување против Мијалков, Груевски…

Gostivarpress.mk

Мијалков нема да оди во затвор за случајот „Таргет-Тврдина“, судот со решение да се запре кривичната постапка за нелегалното прислушување

Zoom

Мијалков нема да одговара за прислушувањето, застаре делото за „Таргет-Тврдина„, трошоците за судењето ќе ги платат граѓаните

еМагазин

Мијалков куртули од затвор – Запре крвичната постапка за Таргет-Тврдина во делот за нелегалното прислушување

ММС

+инфо CivilMedia Вечер Прес МКД 360 степени