TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ангеловска: 16.600 граѓани го добија повратот на ДДВ

+инфо - 06.12.2019

Податоците покажуваат дека најмногу се скенира во скопските општини Аеродром, Кисела Вода, Центар и Карпош, и во Битола и Штип,. Околу 21 милион денари од мерката МојДДВ веќе се префрлени на сметките на 16.600 граѓани на првиот ден од повратот, ...

Почна исплатата на парите од ДДВ за првото тримесечје од скенираните фискални сметки

Сакам да кажам - 06.12.2019

Управата за јавни приходи (УЈП) почна со исплата на повратокот од ДДВ на граѓаните. Досега 16.600 граѓани на своите сметки добиле пари, а до крајот на наредната недела повратот ќе биде извршен кај сите граѓани кои ги скенирале фискалните сметки во ...

Ангеловска: Започна поврат на ДДВ кон граѓаните и ќе продолжи и следните денови

Press24 - 06.12.2019

Исплатата на повратот на ДДВ од скенираните сметки започна денеска и ќе се извршува непречено во претстојните денови, се додека не се исплатат сите граѓани кои оствариле право на поврат во првото тримесечје, во износ од околу 3 милиони евра, рече на ...

Најмногу сметки преку „Мој ДДВ“ се скенирани во Аеродром, Кисела Вода, Центар и Карпош

360 степени - 06.12.2019

Жителите на скопските општини Центар, Аеродром, Кисела Вода и Центар, како и Битола и Штип, се меѓу оние што најмногу скенирале фискални сметки во рамки на проектот „Мој ДДВ“ за поврат на 15 отсто од данокот на додадена вредност, информираше денеска ...

УЈП почна со исплата на парични средства по основ на МојДДВ

24 Вести - 06.12.2019

Управата за јавни приходи (УЈП) започна со исплата на парични средства согласно Законот за враќање на дел од ДДВ кај физичките лица. Повратот од 15 отссто од ДДВ на трансакциските сметки на граѓаните кои се корисници на апликацијата МојДДВ, велат од ...

Ќе легнат првите пари од скенираните сметки - Следат и награди

Press24 - 05.12.2019

Мерката поврат на 15 отсто од пресметаниот ДДВ е во полн ек, а средствата од повратот остварен во месеците јули, август и септември на граѓаните ќе им бидат исплатени на трансакциските сметки до крајот на декември оваа година.

Еве како да проверите колку пари сте спечалиле преку МојДДВ

Gostivarpress.mk - 05.12.2019

За да проверите колку пари сте спечалиле, односно колку ќе ви бидат вратени од МојДДВ, најпрво потребно е да се најавите со валидното Корисничко име (е-пошта) и Лозинка со кое претходно сте регистрирани во системот за електронска пресметка е-ПДД, на ...

Скенирајте фискални сметки: Почнува големата наградна игра, државата дели вредни награди од половина милион евра

Centar - 06.12.2019

Наградната игра МојДДВ#МојаНаграда ќе започне во текот на овој месец и наградниот фонд е половина милион евра, најави министерката за финансии Нина Ангеловска на Комисијата за финансирање и буџет во Собранието.

„МојДДВ“: Исплатен поврат кај 16.600 граѓани

Локално - 06.12.2019

Управата за јавни приходи (УЈП) започна со исплата на парични средства согласно Законот за враќање на дел од ДДВ кај физичките лица. Повратот од 15 отсто од ДДВ на трансакциските сметки на граѓаните кои се корисници на апликацијата МојДДВ, велат од ...

Почна исплатата на парични средства по основ на МојДДВ

Курир - 06.12.2019

Управата за јавни приходи (УЈП) започна со исплата на парични средства согласно Законот за враќање на дел од ДДВ кај физичките лица. Повратот од 15 отссто од ДДВ на трансакциските сметки на граѓаните кои се корисници на апликацијата МојДДВ, велат од ...

Почна исплатата за скенирањето на фискални сметки

Фокус - 06.12.2019

Управата за јавни приходи (УЈП) започна со исплата на парични средства согласно Законот за враќање на дел од ДДВ кај физичките лица. Повратот од 15 отссто од ДДВ на трансакциските сметки на граѓаните кои се корисници на апликацијата МојДДВ, велат од ...

УЈП почна со исплата на парични средства по основ на МојДДВ

Опсервер - 06.12.2019

Управата за јавни приходи (УЈП) започна со исплата на парични средства согласно Законот за враќање на дел од ДДВ кај физичките лица. Повратот од 15 отссто од ДДВ на трансакциските сметки на граѓаните кои се корисници на апликацијата МојДДВ, велат од ...

УЈП почна со исплата на парични средства по основ на МојДДВ

Алсат-М - 06.12.2019

Управата за јавни приходи (УЈП) започна со исплата на парични средства согласно Законот за враќање на дел од ДДВ кај физичките лица. Повратот од 15 отссто од ДДВ на трансакциските сметки на граѓаните кои се корисници на апликацијата МојДДВ, велат од ...

УЈП започна да го исплаќа „Мој ДДВ“, парите веќе се слеваат на сметките на граѓаните

Фактор - 06.12.2019

Управата за јавни приходи започна со исплата на парични средства како поврат на дел од ДДВ кај граѓаните кои скенираат фискални сметки. Повратот од 15 отсто од ДДВ на трансакциските сметки на граѓаните кои се корисници на апликацијата МојДДВ се ...

Проверете дали УЈП ви го уплати повратот на ДДВ на вашата сметка

+инфо - 06.12.2019

УЈП информира дека повратот од 15 отссто од ДДВ на трансакциските сметки на граѓаните кои се корисници на апликацијата МојДДВ, се однесува на периодот од три месеци јули, август и септември.

Проверете си ги сметките: Почна исплатата на парични средства по основ на МојДДВ

Република - 06.12.2019

Управата за јавни приходи (УЈП) започна со исплата на парични средства согласно Законот за враќање на дел од ДДВ кај физичките лица. Повратот од 15 отссто од ДДВ на трансакциските сметки на граѓаните кои се корисници на апликацијата МојДДВ, велат од ...

УЈП почна со исплата на парични средства по основ на МојДДВ

А1 On - 06.12.2019

Управата за јавни приходи (УЈП) започна со исплата на парични средства согласно Законот за враќање на дел од ДДВ кај физичките лица. Повратот од 15 отссто од ДДВ на трансакциските сметки на граѓаните кои се корисници на апликацијата МојДДВ, велат од ...

Почна исплатата на парични средства по основ на МојДДВ

Скопје инфо - 06.12.2019

Управата за јавни приходи (УЈП) започна со исплата на парични средства согласно Законот за враќање на дел од ДДВ кај физичките лица. Повратот од 15 отссто од ДДВ на трансакциските сметки на граѓаните кои се корисници на апликацијата МојДДВ, велат од ...

ПРОВЕРЕТЕ ГИ СМЕТКИТЕ: Досега е исплатен поврат кај 16.600 граѓани

Слободен Печат - 06.12.2019

Во првиот квартал од МојДДВ скенирано се 22,670,713 фискални сметки, остварен е вкупен промет во износ од 11,423,978,620 денари, со пресметан вкупен ДДВ во износ од 1,241,434,628 денари. Управата за јавни приходи започна со исплата на парични ...

УЈП почна со исплата на парични средства по основ на МојДДВ

Канал5 - 06.12.2019

Управата за јавни приходи (УЈП) започна со исплата на парични средства согласно Законот за враќање на дел од ДДВ кај физичките лица. Повратот од 15 отссто од ДДВ на трансакциските сметки на граѓаните кои се корисници на апликацијата МојДДВ, велат од ...

ГРАЃАНИТЕ СЛЕДАТ РЕКЕТ И СКЕНИРААТ ФИСКАЛНИ: УЈП почна со исплати на МојДДВ

Денешен - 06.12.2019

Паралелно со аферата Рекет во тек е и владината акција за фискализација на сметките. Граѓаните следат нови епизоди од една од најголемите криминални афери во Македонија и скенираат фискални сметки.

Почна исплатата на парите од скенираните фискални - проверете си ги сметките

Press24 - 06.12.2019

Управата за јавни приходи (УЈП) започна со исплата на парични средства согласно Законот за враќање на дел од ДДВ кај физичките лица. Повратот од 15 отссто од ДДВ на трансакциските сметки на граѓаните кои се корисници на апликацијата МојДДВ, велат од ...

УЈП почна со исплата на парични средства по основ на МојДДВ

Независен - 06.12.2019

Фото: Б. Грданоски Управата за јавни приходи (УЈП) започна со исплата на парични средства согласно Законот за враќање на дел од ДДВ кај физичките лица. Повратот од 15 отсто од ДДВ на трансакциските сметки на граѓаните кои се корисници на ...

УЈП почна со исплата на парични средства по основ на МојДДВ

Сител - 06.12.2019

– Управата за јавни приходи (УЈП) започна со исплата на парични средства согласно Законот за враќање на дел од ДДВ кај физичките лица. Повратот од 15 отссто од ДДВ на трансакциските сметки на граѓаните кои се корисници на апликацијата МојДДВ, велат ...

Започна исплатата на пари од скенираните фискални

Gostivarpress.mk - 06.12.2019

Управата за јавни приходи соопшти дека започна со исплата на парични средства согласно Законот за враќање на дел од ДДВ кај физичките лица. Повратот од 15 % од ДДВ на трансакциските сметки на граѓаните кои се корисници на апликацијата МојДДВ се ...

УЈП: Исплатен поврат кај 16.600 граѓани, до крајот на наредната недела сите граѓани ќе добијат парични средства

iPortal - 06.12.2019

Управата за јавни приходи (УЈП) започна со исплата на парични средства согласно Законот за враќање на дел од ДДВ кај физичките лица. Повратот од 15 отссто од ДДВ на трансакциските сметки на граѓаните кои се корисници на апликацијата МојДДВ, велат од ...

УЈП почна со исплата на парични средства по основ на Мој ДДВ

ММС - 06.12.2019

Управата за јавни приходи (УЈП) започна со исплата на парични средства согласно Законот за враќање на дел од ДДВ кај физичките лица. Повратот од 15 отссто од ДДВ на трансакциските сметки на граѓаните кои се корисници на апликацијата МојДДВ, велат од ...

УЈП почна со исплата на парични средства по основ на МојДДВ

МКД - 06.12.2019

Управата за јавни приходи (УЈП) започна со исплата на парични средства согласно Законот за враќање на дел од ДДВ кај физичките лица. Повратот од 15 отсто од ДДВ на трансакциските сметки на граѓаните кои се корисници на апликацијата МојДДВ се префрла ...

УЈП почна со исплата на парични средства по основ на МојДДВ

Денар - 06.12.2019

Управата за јавни приходи (УЈП) започна со исплата на парични средства согласно Законот за враќање на дел од ДДВ кај физичките лица. Повратот од 15 отссто од ДДВ на трансакциските сметки на граѓаните кои се корисници на апликацијата МојДДВ, велат од ...

УЈП: Почна исплатата на пари од скенираните сметки за МојДДВ

Макфакс - 06.12.2019

Управата за јавни приходи почна со исплата на парични средства согласно Законот за враќање на дел од ДДВ кај физичките лица. Повратот од 15 % од ДДВ се префрла на сметките на граѓаните кои се корисници на апликацијата МојДДВ за првото тримесечје, ...

Почна повратот на ДДВ за граѓаните

Сител - 06.12.2019

Управата за јавни приходи започна со исплата на парични средства согласно Законот за враќање на дел од ДДВ кај физичките лица. Повратот од 15 % од ДДВ се префрла на сметките на граѓаните кои се корисници на апликацијата Мој ДДВ за првото тримесечје, ...

УЈП почна со исплата на парични средства по основ на МојДДВ

Вечер Прес - 06.12.2019

Управата за јавни приходи (УЈП) започна со исплата на парични средства согласно Законот за враќање на дел од ДДВ кај физичките лица. Повратот од 15 отссто од ДДВ на трансакциските сметки на граѓаните кои се корисници на апликацијата МојДДВ, велат од ...

УЈП почна со исплата на парични средства по основ на МојДДВ

Kumanovo News - 06.12.2019

Повратот од 15 отсто од ДДВ на трансакциските сметки на граѓаните кои се корисници на апликацијата МојДДВ се префрла на сметките на граѓаните за првото тримесечје, односно за месеците јули, август и септември.

Почна исплатата на паричните средства од првото тромесечје од МојДДВ

Бриф - 06.12.2019

Управата за јавни приходи (УЈП) започна со исплата на парични средства согласно Законот за враќање на дел од ДДВ кај физичките лица. Повратот од 15 отссто од ДДВ на трансакциските сметки на граѓаните кои се корисници на апликацијата МојДДВ, велат од ...

МојДДВ: Исплатен поврат кај 16.600 граѓани, до крајот на наредната недела поврат ќе има кај сите

ТВ21 - 06.12.2019

Управата за јавни приходи (УЈП) започна со исплата на парични средства согласно Законот за враќање на дел од ДДВ кај физичките лица. Повратот од 15 отсто од ДДВ на трансакциските сметки на граѓаните кои се корисници на апликацијата МојДДВ, велат од ...

УЈП: Започна исплатата на пари од скенираните сметки за МојДДВ

Точка - 06.12.2019

Управата за јавни приходи започна со исплата на парични средства согласно Законот за враќање на дел од ДДВ кај физичките лица. Повратот од 15 % од ДДВ се префрла на сметките на граѓаните кои се корисници на апликацијата МојДДВ за првото тримесечје, ...

Ангеловска: Започна поврат на ДДВ кон граѓаните, ќе продолжи и следните денови

Мета - 06.12.2019

Исплатата на повратот на ДДВ од скенираните сметки започна денеска и ќе се извршува непречено во претстојните денови, сѐ додека не се исплатат сите граѓани кои оствариле право на поврат во првото тримесечје, во износ од околу три милиони евра, рече ...

Проверете си ги сметките, започна повратот на ДДВ од скенираните фискални сметки

еМагазин - 06.12.2019

Исплатата на повратот на ДДВ од скенираните сметки започна денеска и ќе се извршува непречено во претстојните денови, се додека не се исплатат сите граѓани кои оствариле право на поврат во првото тримесечје, во износ од околу 3 милиони евра, рече на ...

Започна поврат на ДДВ кон граѓаните и ќе продолжи и следните денови

ММС - 06.12.2019

Исплатата на повратот на ДДВ од скенираните сметки започна денеска и ќе се извршува непречено во претстојните денови, се додека не се исплатат сите граѓани кои оствариле право на поврат во првото тримесечје, во износ од околу 3 милиони евра, рече на ...

Проверете ги сметките: УЈП започна со исплата на парите од скенираните сметки за МојДДВ

Скопје24 - 06.12.2019

Управата за јавни приходи започна со исплата на парични средства согласно Законот за враќање на дел од ДДВ кај физичките лица. Повратот од 15 % од ДДВ се префрла на сметките на граѓаните кои се корисници на апликацијата МојДДВ за првото тримесечје, ...

Граѓаните почнаа да го добиваат повратот на ДДВ на сметките, најмногу фискални скенирале во Аеродром и Кисела Вода

Радио МОФ - 06.12.2019

Исплатата на повратот на ДДВ од скенираните сметки од првото тримесечје започна денеска и ќе продолжи во претстојните денови, додека не се исплатат сите граѓани кои оствариле право на поврат од вкупно околу 3 милиони евра, соопшти министерката за ...

Се префрлаат пари на сметки од Мој ДДВ – Ќе легнат 3 милиони евра

Банкарство.мк - 06.12.2019

Управата за јавни приходи започна со исплата на парични средства согласно Законот за враќање на дел од ДДВ кај физичките лица. Повратот од 15 % од ДДВ се префрла на сметките на граѓаните кои се корисници на апликацијата МојДДВ за првото тримесечје, ...

Ангеловска: Започна поврат на ДДВ кон граѓаните и ќе продолжи и следните денови

CivilMedia - 06.12.2019

Исплатата на повратот на ДДВ од скенираните сметки започна денеска и ќе се извршува непречено во претстојните денови, се додека не се исплатат сите граѓани кои оствариле право на поврат во првото тримесечје, во износ од околу 3 милиони евра, рече на ...

Ангеловска: Започна поврат на ДДВ кон граѓаните и ќе продолжи и следните денови

А1 On - 06.12.2019

Исплатата на повратот на ДДВ од скенираните сметки започна денеска и ќе се извршува непречено во претстојните денови, се додека не се исплатат сите граѓани кои оствариле право на поврат во првото тримесечје, во износ од околу 3 милиони евра, рече на ...

Почна исплатата на ДДВ – колку пари ќе легнат на сметките на граѓаните?

Centar - 06.12.2019

Управата за јавни приходи почна со исплата на парични средства согласно Законот за враќање на дел од ДДВ кај физичките лица. Повратот од 15 % од ДДВ се префрла на сметките на граѓаните кои се корисници на апликацијата МојДДВ за првото тримесечје, ...

Ангеловска: Исплатата на пооврат на ДДВ кон граѓаните почна, исплатени 21 милион денари на над 16 илјади граѓани

Локално - 06.12.2019

Шеснаесет илјади и 600 граѓани веќе ги добија средствата од мерката МојДДВ. На нивните сметки државата префрли околу 21 милион денари. Ова го соопшти денеска министерката за финансии Нина Ангеловска, во одговор на прашање на прес-конференција за ...

Ангеловска: Исплатата на поврат на ДДВ кон граѓаните почна, исплатени 21 милион денари на над 16 илјади граѓани

Канал5 - 06.12.2019

Шеснаесет илјади и 600 граѓани веќе ги добија средствата од мерката МојДДВ. На нивните сметки државата префрли околу 21 милион денари. Ова го соопшти денеска министерката за финансии Нина Ангеловска, во одговор на прашање на прес-конференција за ...

Од поврат на ДДВ исплатени 21 милион денари на над 16 илјади граѓани

Вечер Прес - 06.12.2019

Шеснаесет илјади и 600 граѓани веќе ги добија средствата од мерката МојДДВ. На нивните сметки државата префрли околу 21 милион денари. Ова го соопшти денеска министерката за финансии Нина Ангеловска, во одговор на прашање на прес-конференција за ...

Ангеловска до граѓаните: Проверувајте ги трансакциските, почна повратот на МојДДВ

Нова ТВ - 06.12.2019

На сметките на 16.600 граѓани веќе легнаа околу 21 милион денари средствата од мерката МојДДВ, соопшти денеска министерката за финансии Нина Ангеловска. „Исплатите се започнати. Пристигнуваат и во трезорот во Министерството за финансии.

Почна исплатата на парични средства по основ на МојДДВ

Независен - 06.12.2019

Околу 21 милион денари од мерката МојДДВ веќе се префрлени на сметките на 16.600 граѓани на првиот ден од повратот. Ова го соопшти денеска министерката за финансии Нина Ангеловска во одговор на прашање на прес-конференција за проектот за поставување ...