TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски во посета на штабот на Вреди – со Таравари разговарале за агенда и принципи за можно коалицирање

Телма - 06.05.2024

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и носител во изборната единица 1, Христијан Мицковски го посетил штабот на коалицијата Вреди и остварил средба со Арбен Таравари. Од партијата ја потврдуваат посетата и за Телма брифирааат дека на таа средба било разговарано за ...

Коалициски перспективи: Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ се сретна со Арбен Таравари, еден од лидерите на коалицијата Вреди – разгледани основните принципи на кои би можела да се заснова идната влада

Lider

Мицкоски и Таравари се ракуваа – Хоџа и Зејди: Тоа е тенденција на ВМРО за обезбедување цензус

ТВ21

Агенда на совладеење: Мицкоски на стратешка средба во централниот штаб на коалицијата Вреди – договорена заедничка борба за сузбивање на корупцијата со Таравари

Lider

Мицкоски отиде во штабот на Вреди – имаме агенда, велат од коалицијата

МКД

Мицкоски оствари средба со Таравари на плоштадот Скендербег

Слободен Печат

МИЦКОСКИ ВО ШТАБОТ НА ВРЕДИ Со Таравари разговараa за борбата против корупцијата и ЕУ-интеграцијата

+инфо

Фокус ТВ21 Алсат-М Zoom 4NEWS ТВ21 Денешен Либертас

Мицкоски се сретна со Таравари, разговарале за принципите за можно идно коалицирање – велат од ВМРО-ДПМНЕ

360 степени - 06.05.2024

„Точно е дека претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски имаше средба со Арбен Таравари попладнево и се разговараше за принципите за можно идно коалицирање и заедничка соработка“, ни одговорија од ВМРО-ДПМНЕ за денешната средба на лидерот на ...

Мицкоски и Таравари разговарале за принципите за идно коалицирање и заедничка соработка

Н.Македонија

Се сретнале Мицкоски и Таравари, разговарале за идната влада

Независен

Мицкоски се сретнал со Таравари во штабот на „ВЛЕН“

Локално

Мицкоски и Таравари разговарале за принципите за идно коалицирање и заедничка соработка

А1 On

Мицкоски и Таравари разговарале за принципите за идно коалицирање

Фокус

Мицкоски и Таравари разговарале за принципите за идно коалицирање и заедничка соработка

Сител

Фактор 24Инфо Во Центар

Снопче ја прашува ДУИ: Со кого ќе формирате Влада? – Османи: Народот ќе одлучи кој ќе ги претставува во Влада

ТВ21 - 06.05.2024

Коалицијата ВРЕДИ бара од ЕФ да се произнесе со кого ќе коалиционира во идната влада. Кандидатот за пратеник од оваа коалиција, Халил Снопче, изјави дека ДУИ не може да промовира „Европски Фронт“ со старата гарда на Груевски.

Снопче ја праша ДУИ: Со која партија ќе формирате влада и зошто не го поддржувате Пендаровски во вториот круг

Скопје1

Снопче: „Европски фронт“ не може да се промовира со старата гарда на Груевски

Фокус

Снопче ја праша ДУИ: Со која партија ќе формирате влада и зошто не го поддржувате Пендаровски во вториот круг

Макфакс

Снопче ја праша ДУИ: Со која партија ќе формирате влада и зошто не го поддржувате Пендаровски во вториот круг

Опсервер

Снопче ја праша ДУИ: Со која партија ќе формирате влада и зошто не го поддржувате Пендаровски во вториот круг

MTM

Снопче ја праша ДУИ: Со која партија ќе формирате влада и зошто не го поддржувате Пендаровски

Press24

Кајгана Frontline Либертас Слободен Печат

Жешки пораки пред крајот на кампањата

Deutsche Welle - 06.05.2024

Кампањата финишира со заострена реторика меѓу Европскиот фронт и ВЛЕН. Директорот на Центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, во Отворено писмо до јавноста одговори на прозивките од ДУИ и СДСМ Кампањата и завршува денеска (6-ти мај) на полноќ и ...

Жешки пораки пред крајот на кампањата

Либертас

Пружената рака на Мицкоски најавува уставно редефинирање на Македонија во бинационална држава

Рацин