TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Реакции во Украина: Единствената парада што ја заслужува Путин е марш за мртвите руски окупатори

Макфакс - 09.05.2023

Парада и прослава на Денот на победата во Москва беше организирана откако во текот на ноќта беше истрелан нов бран проектили кон Украина. На прославата на Црвениот плоштад присуствуваше и рускиот претседател Владимир Путин, кој одржа говор за ...

„Против Русија се води вистинска војна“: Путин ја претстави државата како жртва

Независен

Владимир Путин: Против Русија се води „вистинска војна“

Deutsche Welle

Путин: Неопходно е повторно да се брани татковината (видео)

Антропол

(ФОТО) Путин од парадата за Денот на победата: Против Русија се води вистинска војна

360 степени

(ВО ЖИВО) ВОЕНА ПАРАДА ВО МОСКВА Путин го нападна Западот во својот говор, тврди дека Киев е заложник на државен удар

+инфо

Путин не се одвојува од нуклеарниот куфер дури и на парадата во Москва

Република

Макфакс Слободен Печат Република ММС Локално Н.Македонија Точка MTM

Путин на Денот на победата во Москва: Светот е на пресвртница

Р.С.Европа - 09.05.2023

Рускиот претседател Владимир Путин на Денот на победата над фашизмот во Втората светска војна, во Москва, порача дека „светот е на клучна пресвртница и дека тие се „вклучени во патриотска борба за иднината на својата земја“, мислејќи на инвазијата ...

Путин на Денот на победата во Москва: Светот е на пресвртница

Телма

Против Русија се води вистинска војна, кажа Путин за Денот на победата

Сакам да кажам

Со воена парада во Москва одбележан Денот на победата, лидерите на Централна Азија се одзваа на поканата на Путин

Фокус

Путин на Денот на победата над фашизмот: Идеологијата на супериорноста е неприфатлива

Фактор

Путин: Цивилизацијата повторно е на пресврт, започна војна против Русија

Локално

Денот на победата во СССР и во Русија

CivilMedia

Frontline Нова ТВ Република

Путин: Западот сака пад на Русија, а Москва мирна иднина

Нетпрес - 09.05.2023

Рускиот претседател Владимир Путин изјави во вторникот дека Западот го посакува единствено поразот и разгромот на Русија, а дека неговата земја сака мирна иднина, заблагодарувајќи им се на хероите до „специјалната воена операција“ во Украина, како ...

Путин го обвини Западот дека сака „пад на Русија“, а Москва бара само „мирна иднина“

Слободен Печат

По повод Денот на победата, Путин го обвини Западот дека оркестрира војна против Русија

MakPress

Агресорот во улога на жртва: Путин вели дека Западот сака да ја уништи Русија

Мета

(ВИДЕО) Путин: Западот сака пад на Русија, а Москва сака мирна иднина

А1 On

Во говор по повод Денот на победата, Путин го обвини Западот дека оркестрира војна против Русија

Опсервер

Во говор по повод Денот на победата, Путин го обвини Западот дека оркестрира војна против Русија

Во Центар

Кумановски м. Денешен Вечер Прес

ВИДЕО: Денот на победата – Колони од воени возила влегуваат во Москва; Владимир Путин е домаќин на парадата

А1 On - 09.05.2023

На Црвениот плоштад во Москва денеска се одржува парада во чест на 78-годишнината од победата над фашизмот. Домаќин на парадата традиционално е претседателот на Русија, врховен командант Владимир Путин.

Очите на светот вперени кон Москва, се очекува говорот на Путин на парадата на Црвениот плоштад

Макфакс

Очите на светот вперени кон Москва, се очекува говорот на Путин на парадата на Црвениот плоштад

MTM

Очите на светот вперени кон Москва, се очекува говорот на Путин на парадата на Црвениот плоштад

Точка

Очите на светот вперени кон Москва, се очекува говорот на Путин на парадата на Црвениот плоштад

Скопје1

Очите на светот вперени кон Москва, се очекува говорот на Путин на парадата на Црвениот плоштад

Centar

Се очекува говорот на Путин на парадата на Црвениот плоштад

24Инфо

Локално Либертас

Серија мистериозни инциденти во Москва

Вечер Прес - 08.05.2023

На Москва ѝ требаа 12 часа за да одговори по експлозијата што ја осветли куполата на Кремљ минатата среда. Според Дмитриј Песков, портпарол на рускиот претседател Владимир Путин, на безбедносните служби им било потребно време да го истражат ...

Нападот со дрон понижувачки, но и корисен за Путин

МКД

ГОЛЕМА ПАНИКА ВО РУСИЈА – ‘Црвениот плоштад’ е затворен две недели, се откажуваат сите јавни настани, а прашање е и дали Владимир Путин ќе се појави во срцето на Москва по повод 9. мај

Во Центар

Невидена нервоза и параноја владејат во Москва пред парадата на Денот на победата

CivilMedia

Невидена нервоза и параноја владејат во Москва пред парадата на Денот на победата

Frontline

Невидена нервоза и параноја владејат во Москва пред парадата на Денот на победата

Слободен Печат

Невидена нервоза и параноја владејат во Москва пред парадата на Денот на победата

Либертас

Centar