TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Апелацискиот суд му го укина куќниот притвор на Рашковски

Р.С.Европа - 03.02.2022

Апелацискиот суд му ја укина мерката куќен притвор на поранешниот генерален секретар на Владата Драги Рашковски кој е првообвинет во случајот „Софтвери“, откако судот ја прифатил понудената гаранција од Рашковски во износ од 192.980 евра која се ...

Прифатена гаранција од 192.000 евра, укинат куќниот притвор за Драги Рашковски

24 Вести

Рашковски излегува од куќен притвор, дал гаранција од 192.000 евра

Фокус

Апелација прифати гаранција од 192.000 евра: Укинат куќниот притвор за Драги Рашковски

Нова ТВ

Укинат куќниот притвор за Драги Рашковски, прифатена гаранција од 192 илјади евра

Frontline

Прифатена гаранција од 192 илјади евра, укинат куќниот притвор за Драги Рашковски

Бизнис Вести

Прифатена гаранција од 192 илјади евра, укинат куќниот притвор за Драги Рашковски

Бриф

Скопје инфо Алсат-М Опсервер Либертас Кајгана ММС Курир

Правдата со СДСМ на власт е мисловна именка, Ковачевски го ослободи миленикот на Заев

24Инфо - 03.02.2022

Правдата со СДСМ на власт е мисловна именка, доказ за тоа е и ослободувањето на Драги Рашковски. Пиунот Ковачевски го ослободи миленикот на Зоран Заев. Рашковски се смее на правдата во лице, наместо во затвор му се укина и куќниот притвор.

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски го ослободи миленикот на Заев

Канал5

РАШКОВСКИ Ѝ СЕ СМЕЕ НА ПРАВДАТА ВО ЛИЦЕ Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека правдата со СДСМ на власт е мисловна именка

+инфо

Правдата со СДСМ на власт е мисловна именка, Ковачевски го ослободи миленикот на Заев

Република

ВМРО-ДПМНЕ: Правдата со СДСМ на власт е мисловна именка, Ковачевски го ослободи миленикот на Заев

MakPress

ПРАВДАТА НА СДСМ: Тие што скандираа Македонија се „опасни“ и в затвор, тие што крадат милиони се ослободуваат и од куќен притвор

Денешен