TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Украина ја нападна Москва со дронови, објави Русија

Сител - 04.07.2023

Русија објави дека Украина утрово лансирала напад со дронови на Москва и околниот регион што довело до нарушување на авиосообраќајот на еден од главните аеродроми во градот. Пет беспилотни летала биле користени во нападот.

Москва цел на беспилотни летала, Медведев предупредува на „армагедон“

Фактор

Русија тврди дека соборила пет беспилотни летала во областа на Москва

Р.С.Европа

ПАНИКА ВО МОСКВА! Јато дронови тргнаа во напад на руската престолнина, ЛЕТОВИТЕ ПРЕКИНАТИ: „Позади се стои Украина“

Во Центар

Русија ја обвини Украина за повторен напад со дронови врз Москва

Deutsche Welle

Москва го обвини Киев за „уште еден терористички чин“

Нетпрес

(ВИДЕО) ОВА Е МЕЃУНАРОДЕН ТЕРОРИЗАМ На пет места соборени дроновите близу Москва, а едно од нив е аеродромот Внуково

+инфо

Мета Локално Нетпрес

Украински дронови летаа близу Москва, аеродромот „Внуково“ воведе ограничувања за полетување и слетување

А1 On - 04.07.2023

Московскиот аеродром Внуково од 5 часот утринава воведе ограничувања за полетување и слетување на авиони. „Од технички причини кои не зависат од аеродромот Внуково воведени се ограничувања за слетување/полетување на авиони од 5:10 часот“, се вели во ...

Пренасочени авионите од аеродромот во Москва поради напад со дронови

Телма

Затворен аеродром во Москва поради напади со дрон

Слободен Печат

Русија вели дека одбила украински напад со дронови на Москва, поради кој бил затворен аеродромот „Внуково“

Сакам да кажам

Нови напади со дрон врз Москва: ПВО системите одговорија, затворен аеродром

Кумановски м.

Нападот со дрон предизвика застој на аеродромот Внуково во Москва

Локално

Пресретнати пет беспилотни летала во близина на Москва, пренасочени летовите од Меѓународниот аеродром Внуково

CivilMedia

Макфакс Точка Република Скопје1

Околу Москва соборени пет дронови, нарушен сообраќајот на аеродромот Внуково

Бизнис Вести - 04.07.2023

Руските власти денеска соопштија дека пет беспилотни летала биле соборени во пошироката област на Москва и дека поради тоа е нарушена работата на меѓународниот аеродром Внуково, во близина на главниот град, а за „терористичкиот чин“ ја обвинија ...

Околу Москва соборени пет дронови, нарушен сообраќајот на аеродромот Внуково

Опсервер

Околу Москва соборени пет дронови, нарушен сообраќајот на аеродромот Внуково

Република

Околу Москва соборени пет дронови, нарушен сообраќајот на аеродромот Внуково

Бриф

Околу Москва соборени пет дронови, нарушен сообраќајот на аеродромот Внуково

Канал5

Околу Москва соборени пет дронови, нарушен сообраќајот на аеродромот Внуково

24Инфо

Околу Москва соборени пет дронови, нарушен сообраќајот на аеродромот Внуково

Lider

Независен Нетпрес Сител Н.Македонија OhridNews MakPress Денешен еМагазин