TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Русија тврди дека САД го наредиле вчерашниот напад на Кремљ

Сакам да кажам - 04.05.2023

Русија ги обвини САД дека стојат зад вчерашниот напад со дронови на Кремљ, опишан како обид за атентат на Владимир Путин. Ден откако ја обвини Украина за она што го опиша како терористички напад, Кремљ го сврте фокусот кон САД, без да изнесе докази ...

Русија ја нападна Украина со дронови ден откако ја обвини дека се обидела да го убие Путин

Сакам да кажам

Песков обвинува: САД стојат зад украинскиот напад врз Кремљ

Локално

Што се знае досега за нападот со дронови врз Кремљ?

А1 On

Зеленски ги негира тврдењата на Москва за напад со дронови врз Кремљ

А1 On

„Дронови над Кремљ“: Украина негира дека сакала да го убие Путин, Русија бомбардира

Мета

ISW: Русија најверојатно го организирала нападот на Кремљ за да ја врати војната пред домашна публика и да постави услови за поширока мобилизација

CivilMedia

Фокус МКД Точка Антропол Сакам да кажам Бизнис Вести Локално 4NEWS

(ВИДЕО) Украина ги негира нападите со беспилотни летала врз Кремљ: Не го нападнавме Путин или Москва

CivilMedia - 04.05.2023

Украинскиот претседател Володимир Зеленски го негираше нападот на Украина врз резиденцијата во Кремљ на рускиот претседател и самиот Путин, додавајќи дека украинската страна ќе го остави на Трибуналот.

„Политико“: САД немале сознанија за нападот со дрон во Кремљ

Нетпрес

Амбасадата на САД во Киев стравува од „ракетни напади“

Нетпрес

Москва забрани прелети на беспилотни летала по обидот за атентат на Путин во Кремљ

Макфакс

Обидот за „атентат“ на Путин може да биде пресвртница во војната

Денар

Зеленски негира дека Украина го нападнала Кремљ

360 степени

САД: Нападот со беспилотно летало на Кремљ – можна провокација од страна на Русија

CivilMedia

Тера Локално Глас на Америка МКД Независен МКД Фокус Слободен Печат

Институтот за војна: Русија го инсценирала нападот врз Кремљ, тој за нив би бил голем срам

МКД - 04.05.2023

Малку е веројатно дека двете беспилотни летала успеале да ги пробијат повеќекратните слоеви противвоздушна одбрана пред да бидат соборени директно над срцето на Кремљ, вели ИСВ. Вчера Русија ја обвини Украина дека се обидела да го убие Владимир ...

ИСВ: Русија веројатно сама го организирала нападот на Кремљ

Бизнис Вести

ИСВ: Русија веројатно сама го организирала нападот на Кремљ

Опсервер

ИСВ: Русија веројатно сама го организирала нападот на Кремљ

24Инфо

Американски експерти тврдат дека Русија веројатно сама го организирала нападот на Кремљ

Слободен Печат

ИСВ: Русија веројатно сама го организирала нападот на Кремљ

24 Вести

Американците тврдат дека Русите си пукале сами на себе

Република

А1 On Денешен Канал5 +инфо MakPress Либертас Вечер Прес

Амбасадата на САД во Киев стравува од ракетни напади од Русија

Макфакс - 04.05.2023

Амбасадата на САД во Киев во средата ги советуваше американските државјани во Украина да не ги игнорираат можните звучни тревоги за воздушен напад и соодветно да се засолнат, предупредувајќи дека безбедносната ситуација во Украина може брзо да се ...

Амбасадата на САД во Киев стравува од ракетни напади од Русија

Скопје1

Амбасадата на САД во Киев стравува од ракетни напади од Русија

Точка

Амбасадата на САД во Киев стравува од ракетни напади од Русија

MTM

Амбасадата на САД во Киев стравува од ракетни напади од Русија

Centar

ВИДЕО: Герашченко објави снимка од нападот во Украина

А1 On - 04.05.2023

Антон Герашченко, поранешен заменик-министер за внатрешни работи на Украина и актуелен советник во Министерството за внатрешни работи, објави на социјалните мрежи, како што тврди, видео снимка од воздушната одбрана во Украина, лансирана против ...

Подољак: Украина нема никаква врска со нападот со дронови врз Кремљ

Бизнис Вести

Подољак: Украина нема никаква врска со нападот со дронови врз Кремљ

Курир

Подољак: Украина нема никаква врска со нападот со дронови врз Кремљ

Канал5

Подољак: Украина нема никаква врска со нападот со дронови врз Кремљ

Либертас

Подољак: Украина нема никаква врска со нападот со дронови врз Кремљ

Независен

Подољак: Украина нема никаква врска со нападот со дронови врз Кремљ, тоа е руско сценарио

365

24 Вести Опсервер Вечер Прес MakPress

Се огласија сирените за воздушен напад ширум Украина

Локално - 04.05.2023

Сирените за воздушен напад рано утринава се огласија ширум Украина поради новите руски напади, а градската управа на Киев објави дека се уништени сите ракети и беспилотни летала кои ја таргетирале украинската престолнина.

Нова серија руски напади низ Украина

Р.С.Европа

Русија со дронови камикази го нападна Киев

А1 On

Русите повторно испратија ирански камиказа дронови над Киев

Кумановски м.

Нова серија руски напади низ Украина

Алсат-М

Нова серија руски напади врз украинските градови

Локално

СИРЕНИ ОДЕКНУВААТ НИЗ УКРАИНА: Предупредувањето за воздушна опасност следеше по наводниот атентат на Путин

Centar - 03.05.2023

нЕКОЛКУ аса откако Москва соопшти дека спречила обид за атентат врз Владимир Путин, во Украина беше објавена тревога за воздушен напад. Предупредувањето опфаќа поголем дел од централна и источна Украина – вклучувајќи го и главниот град Киев.

Русија ја обвини Украина за обид за атентат на Путин

Телма

ВИДЕО| Русија: Украина го нападна Кремљ со дронови во неуспешен обид за атентат врз Путин

Нетпрес

Москва обвинува дека со украински дронови ноќеска бил извршен обид за атентат врз Путин

Слободен Печат

Кремљ тврди дека со украински дронови ноќеска бил извршен обид за атентат врз Путин

MakPress

Кремљ: Со украински дронови ноќеска извршен обид за атентат врз Путин

Н.Македонија

Кремљ тврди дека украина се обидела да го убие Путин

4NEWS

Независен 365 24Инфо Сител Опсервер

Блинкен: Не можам да ја потврдам вистинитоста на руските обвинувања за обид на Украина да изврши атентат врз Путин

Бизнис Вести - 03.05.2023

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен денеска изјави дека не може да ја потврди вистинитоста на руските наводи дека Украина се обидела да го убие рускиот претседател Владимир Путин во напад со дронови, но, додаваат британските медиуми, нема ...

Блинкен: Не можам да ја потврдам вистинитоста на руските обвинувања за обид на Украина да изврши атентат врз Путин

Либертас

Блинкен: Не можам да ја потврдам вистинитоста на руските обвинувања за обид на Украина да изврши атентат врз Путин

24 Вести

САД нема да ја критикуваат Украина ако нападне на руска територија

365

Блинкен: Не можам да ја потврдам вистинитоста на руските обвинувања за обид на Украина да изврши атентат врз Путин

Телма

Блинкен: Не можам да ја потврдам вистинитоста на руските обвинувања за обид на Украина да изврши атентат врз Путин

Курир

Блинкен: Не можам да ја потврдам вистинитоста на руските обвинувања за обид на Украина да изврши атентат врз Путин

Опсервер

Во Центар Вечер Прес MakPress

Шојгу: Русија треба да го удвои производството на високопрецизно оружје

МКД - 02.05.2023

Русија треба да го удвои производството на високопрецизно оружје што е можно поскоро, изјави денеска рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу. Тој посочи дека украинските војници изгубиле 430 тенкови и други оклопни возила, 277 беспилотни летала и ...

Шојгу: Украина загуби 430 тенка и 15.000 војници во април

Макфакс

Шојгу: Украина загуби 430 тенка и 15.000 војници во април

Centar

Шојгу: Украина загуби 430 тенка и 15.000 војници во април

Точка

,,Русија не се шегува, го дуплира производството на оружје!” Шојгу: Украина го загуби ова дури минатиот месец

Во Центар

(ВИДЕО) Шојгу открива колкави се загубите на Украина за април

Фокус - 02.05.2023

Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу презентираше податоци за загубите на вооружените сили на Украина Само во април украинската армија загуби повеќе од 15 илјади луѓе, рече тој. „Вооружените сили на Русија се активни долж целата линија на ...