TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) Пендаровски: До овој момент нема индиции дека пожарот бил подметнат за некоја политичка цел

360 степени - 09.09.2021

Претседателот Пендаровски ги отфрли шпекулациите дека можеби пожарот е подметнат, меѓутоа рече дека за тоа последниот збор го има надлежниот јавен обвинители и порача дека македонската јавност заслужува брз и темелен одговор за синоќешната несреќа ...

(ФОТО) Заев ги брише коментарите на сите кои што бараат одговорност за пожарот во Тетово

Lider

Засега нема индикатори дека пожарот во Тетово е подметнат, вели Пендаровски

Алсат-М

Пендаровски: Пожарот во тетовската модуларна болница не е подметнат

Канал5

(ВО ЖИВО) Пендаровски во посета на тетовската опожарена болница

Бриф

Пендаровски: Пожарот во тетовската модуларна болница не е подметнат

Либертас

Пендаровски: Сочувство до семејствата на починатите

Телма

Press24 Независен Курир Lider Курир ТВ21 МКД Скопско Ехо

(Видео) Пендаровски: Засега нема индиции дека пожарот е подметнат за некоја политичка цел

Точка - 09.09.2021

Претседателот Стево Пендаровски денеска од Тетово изјави дека не постојат индиции дека пожарот во тетовската ковид-болница е намерно предизвикан. Пендаровски додаде и дека надлежниот јавен обвинител го информирал дека увидот во болницата наскоро ќе ...

Пендаровски: Засега нема индиции дека пожарот во Тетово е подметнат

Телма

Пендаровски: Засега нема индиции дека пожарот во Тетово е подметнат

Кајгана

Пендаровски: Засега нема индиции дека пожарот во Тетово е подметнат

Н.Македонија

Пендаровски пристигна во модуларната болница во Тетово

Нетпрес

Претседателот Пендаровски пристигна во модуларната болница во Тетово

Press24

Пендаровски: Засега нема индиции дека пожарот во Тетово е подметнат

Gostivarpress.mk

24 Вести MakPress Фокус Скопје инфо OhridNews 24Инфо ТВ21 MakPress

ВО ЖИВО: Претседателот Пендаровски пристигна во Тетово

ТВ21 - 09.09.2021

Претседателот Стево Пендаровски попладнево пристигна во Тетово, на местото на трагедијата каде што вчера изгоре модуларната болница, при што загинаа 14 лица. Се очекува Пендаровски подоцна да се обрати на медиумите кои се присутни во голем број.

ВО ЖИВО | Изјава на претседателот Стево Пендаровски во Тетово

Слободен Печат

ВО ЖИВО/Изјава на претседателот Стево Пендаровски во Тетово

Вечер Прес

Владата, претседателот и сите државни институции ги откажаа денешните настани - причина е трагичниот настан во Тетово

Фактор

(ВО ЖИВО) Претседателот Пендаровски пристигна во Тетово

Lider

Откажани повеќе настани поради трагичниот настан во Тетово

Скопје инфо

Пендаровски ги откажа сите настани поради пожарот во Тетово

Н.Македонија

Press24 Точка 24Инфо Курир Нетпрес Frontline Слободен Печат Опсервер

Пендаровски: Ќе се бара одговорност, но за тоа се уште е рано – „Не поминале ниту 24 часа од пожарот“

ТВ21 - 09.09.2021

Претседателот на државата Стево Пендаровски денеска беше во Тетово, каде вчера се случи страшна несреќа во која загинаа 14 лица. По новинарско прашање околу тоа дали се очекуваат оставки, Пендаровски вели дека ќе побара морална одговорност, но за ...

РОДНИНИТЕ ДА ДАДАТ КРВ ЗА ДА ГИ ИДЕНТИФИКУВАМЕ ЖРТВИТЕ Пендаровски најави брза и темелна истрага за несреќата во Тетово

+инфо

Пендаровски: Ќе побарам морална одговорност, но не се поминати ниту 24 часа

Фактор

Пендаровски: Не смееме да дозволиме истрагата да трае со месеци – потребен е брз и темелен одговор без паузи во истрагата

ТВ21

Пендаровски ќе бара одговорност, но откако ќе заврши истрагата

Фокус

Пендаровски: Јавноста залужува брз, темелен и стручен одговор од истрагата

Нова ТВ

Пендаровски: Очекувам и барам истрагата да заврши во најкус можен рок

Локално

Локално Zoom