TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ШОЈГУ: Ќе повторам пак, ние не сме лансирале толку ракети Кинжал колку што ПВО на Украина тврди дека пресретнале и ...

Денешен - 17.05.2023

Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу изјави за Спутник дека не се точни тврдењата на властите во Киев дека нивната противвоздушна одбрана наводно ги соборила „сите шест Кинжали“ испукани над Киев во текот на завчерашната ноќ.

ДЕТАЛИ ЗА УНИШТУВАЊЕТО НА „ПАТРИОТ“ ВО УКРАИНА: „Кинжал“ делуваше од воздушна заседа – „ништо не можеа“

Во Центар

Шојгу: Украина тврди дека соборила повеќе проектили отколку што истрела Русија

Кумановски м.

„Patriot“ не може да ги собори руските хиперсонични ракети „Кинжал“

Нетпрес

Киев се фали со соборување руски ракети „Кинжал“, Кремљ со уништување западен систем „Патриот“

Deutsche Welle

Украина: Русите лансираа шест ракети „Кинжал“ – сите ги урнавме

А1 On

„Кинџал“ против „Патриот“: Русите велат дека го уништиле моќниот американски систем, а Украинците тврдат дека му нанеле шокантен удар на Кремљ

Точка

Независен +инфо Сакам да кажам Макфакс МКД Р.С.Европа Макфакс 4NEWS

САД потврдија дека во вчерашниот напад на Киев бил оштетен противвоздушен систем „патриот“

Сакам да кажам - 17.05.2023

Двајца американски функционери потврдија дека американски противвоздушен систем „патриот“ бил оштетен во вчерашното руско ракетирање на Киев, но се чини дека не е уништен. „Патриот“ е најнапредниот одбранбен систем што Украина го има добиено од ...

„ПАТРИОТОТ“ Е ПОГОДЕН, НО СЕ ЧИНИ НЕ Е УНИШТЕН Американците ги потврдија руските тврдења, но допрва треба да дадат детали

+инфо

Украина негира дека руските сили го уништиле американскиот ракетен систем Патриот

Кумановски м.

Најверојатно е оштетен ракетен систем „Patriot“ во Украина – американски извори

Нетпрес

Војна во Украина: Русите го оштетија Патриот, доаѓаат нови детали

Денар

Украина по оштетување на Патриот во Киев: Ги блокиравме веб-камерите во градот

Кумановски м.

Ракетниот систем Патриот во Украина е „оштетен“

Локално

Либертас Макфакс Макфакс Во Центар Пулс24 А1 On Макфакс Точка

Жестоки руски воздушни напади на Киев – Украинците тврдат дека собориле најголем дел од проектилите

Телма - 16.05.2023

Киев ноќеска беше повторно цел на жестоки руски воздушни напади, кои од официјалните украински претставници се опишуваат како исклучително жестоки. Украина тврди дека најголем дел од 18-те проектили биле соборени од противвоздушната одбрана на ...

Интензивен руски напад врз Киев

Deutsche Welle

Руските сили извршија исклучително интензивен воздушен напад врз Киев, велат локалните власти

360 степени

(ВИДЕО) НАЈМНОГУ РАКЕТИ ВО НАЈКРАТКО ВРЕМЕ Киев под интензивен напад, 18 проектили се соборени

+инфо

Русите рано утринава го нападнаа Киев, уништени дронови и ракети паднаа врз зоолошката градина

Фокус

ВИДЕО: Жесток руски напад на Киев, има повредени

А1 On

Ден 447 од војната: Летаат проектили, ветувања за воена помош, наводи за мито од 3 милиони долари

4NEWS

Мета Вести плус CivilMedia Тера Frontline Алсат-М Макфакс Centar

Русите тврдат дека ги погодиле сите цели во ноќешните напади, Украинците дека ги собориле сите ракети

Бизнис Вести - 16.05.2023

Руската војска денеска потврди дека во текот на изминатата ноќ извршила ракетни напади врз воени објекти во Украина, тврдејќи притоа дека ги „погодила сите цели“, додека украинските сили претходно денеска соопштија дека ги соборила сите руски ракети.

Русите тврдат дека ги погодиле сите цели во ноќешните напади, Украинците дека ги собориле сите ракети

Опсервер

Русите тврдат дека ги погодиле сите цели во ноќешните напади, Украинците дека ги собориле сите ракети

Независен

Русите тврдат дека ги погодиле сите цели во ноќешните напади, Украинците дека ги собориле сите ракети

MakPress

Русите тврдат дека ги погодиле сите цели во ноќешните напади, Украинците дека ги собориле сите ракети

Курир

Голем ракетен напад: Русите тврдат дека ги погодиле сите цели, Украинците дека ги собориле сите ракети, вклучително и шест „Кинжали“

365

Русите тврдат дека ги погодиле сите цели во нападите, Украинците дека ги собориле сите ракети

Канал5

Русија ноќеска ја нападна Украина со 18 проектили, од кои сите беа соборени, вклучително и шест проектили Кинжал

Опсервер - 16.05.2023

Врховниот командант на вооружените сили на Украина Валериј Залужни изјави денеска дека украинските сили ги собориле сите 18 проектили лансирани од руските сили во ноќешниот интензивен напад, вклучително и шест проектили Кинжал.

Русија ноќеска ја нападна Украина со 18 проектили, од кои сите беа соборени, вклучително и шест проектили Кинжал

24 Вести

Русија ноќеска ја нападна Украина со 18 проектили, од кои сите беа соборени, вклучително и шест проектили Кинжал

MakPress

Русија ноќеска ја нападна Украина со 18 проектили, од кои сите беа соборени, вклучително и шест проектили Кинжал

Нова ТВ

Киев под интензивен руски ракетен напад, Украина соборила 18 проектили

Телма

Русија ноќеска ја нападна Украина со 18 проектили, од кои сите беа соборени, вклучително и шест проектили Кинжал

ТВ21

Русија ја нападна Украина со 18 проектили, сите соборени

4NEWS

Денешен Н.Македонија Слободен Печат Во Центар Пулс24