TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Од врата до врата “за” и “против” референдум

Вечер Прес - 05.08.2018

Ќе одат од врата на врата да ги убедуваат луѓето да не излегуваат на референдум. Триесетина организации под слоганот “Македонија бојкотира” најавија кампања за бојкот на најавениот референдум.

Организации почнаа кампања „Македонија бојкотира“

Р.С.Европа - 05.08.2018

Дваесет и осум невладини организации, граѓански иницијативи и партии на чело со Јанчко Бачев од Единствена Македонија се обединија за бојкот на референдумот. Кампањата ќе ја водат под слоганот „Македонија бојкотира“.

(Видео) Триесетина организации предводени од Бачев, почнаа кампања за бојкот на референдумот

Макфакс - 05.08.2018

Христијанско братство, Македониум, Аманет 1903, Трета партија на Македонците, Тврдокорните, ВМРО-ДПМНЕ-Демократска фракција и други партии и невладини организации, на чело со Јанко Бачев од „Единствена Македонија“, почнаа кампања под слоганот ...

Триесет организации почнаа кампања за бојкот на референдумот

Независен - 05.08.2018

Триесет организации потпишаа денеска Меморандум за стратешка соработка со цел бојкот на референдумот. Тие формираа т.н Кризен штаб за кампањата, а се предводени од Јанко Бачев од Единствена Македонија.

Се обединуваат 30 организации за бојкот на референдумот

Фокус - 04.08.2018

Триесет организации меѓу кои политички партии, невладини организации, граѓански иницијативи од земјата и дијаспората ќе потпишат Меморандум за стратешка соработка со цел бојкот на референдумот.

Груевски не одговора, Стевчо Јакимовски и ГРОМ ќе го бојкотираат референдумот за името

еМагазин - 04.08.2018

Никола Груевски, поранешниот премиер и претседател на ВМРО-ДПМНЕ, не одговори на прашањето на новинар на ТВ21 дали ќе гласа на престојниот референдум за името. Камерата на ТВ 21, го фати Груевски во друштво на поранешниот градоначалник на Општина ...

Единствена Македонија: Марионетата Заев е во паника оти му станува јасно дека референдумот ќе биде бојкотиран

Макфакс - 04.08.2018

Марионетата Зоран Заев и неговите странски газди се во голема паника штом Заев секој ден со очајни пораки и трикови се обидува да ги измами граѓаните да излезат на референдумот за да може да го фалсификува, велат од Единствена Македонија.

Груевски не кажува дали ќе гласа на референдумот, Јакимовски вели ќе бојкотира

Фокус - 04.08.2018

Екипа на ТВ21 вчера ги фати во друштво екс премиерот, Никола Груевски, и претседателот на ГРОМ, Стевче Јакимовски, на улица Македонија во центарот на Скопје. И покрај инсистирањата на новинарот, Груевски одби да каже како и дали воопшто ќе гласа на ...

Ванковска: Гласањето „против“ е замката што ја подготвува власта

Република - 04.08.2018

Консултативноста на референдумот, според универзитетската професорка, Билјана Ванковска е јасен знак дека власта не му верува на народот, но и дека во својата ароганција е подготвена не само да го крши Уставот, туку и да носи конечни (историски ...

(ВИДЕО) Груевски не одговора, Јакимовски ќе го бојкотира референдумот

Независен - 04.08.2018

Поранешниот премиер и претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, вчера на улица „Македонија“ беше забележан од новинар на ТВ21 во друштво на поранешниот градоначалник на Општина Карпош и претседател на ГРОМ, Стевчо Јакимовски.

БОЈКОТ Е БОЈКОТ НА СИТЕ ЈАЗИЦИ: Чарлс од Ирска не ни сонувал дека неговото презиме Бојкот ќе биде поврзано со името ...

Денешен - 04.08.2018

Именката бојкот и глаголот бојкотирам, во наредниве два месеца, сигурно ќе бидат најупотребуваните зборови во нашата политичка и во секојдневната комуникација. И најчесто во фрази поврзани со зборот референдум.

ВИДЕО: 28 организации под водство на Бачев со кампања за бојкот на референдумот

А1 On - 05.08.2018

„Христијанско братство“, „Македониум“, „Аманет 1903“, „Трета партија на Македонците“, „Тврдокорните“, ВМРО-ДПМНЕ-Демократска фракција и други партии и невладини организации, на чело со Јанко Бачев од „Единствена Македонија“, почнаа кампања под ...

Триесет организации почнаа кампања за бојкот на референдумот

+инфо - 05.08.2018

Триесет организации потпишаа денеска Меморандум за стратешка соработка со цел бојкот на референдумот. Тие формираа т.н Кризен штаб за кампањата, а се предводени од Јанко Бачев од Единствена Македонија.

Неделници - Референдумот закажан, субвенциите исплатени

Р.С.Европа - 03.08.2018

Фокус - Референдумот закажан, енигма се бојкотот и цензусот Референдумот се закажа, објавено е и референдумското прашање... Ама, како и секогаш, постои едно ама. Сега енигмата се евентуален бојкот и цензусот, тие волшебни зборови кои како да ...

Референдумската кампања и дилемите околу бојкотот

Канал5 - 03.08.2018

Иако многу прашања поврзани со референдумот остануваат нејасни, контурите на политичкото дејствување на сите чинители полека се откриваат. И Заев и Мицкоски, а и претседателот Иванов, ја искористија вчерашната прослава да ги соопштат своите ставови ...

Груевски не одговори дали ќе излезе на референдум, Јакимовски ќе бојкотира

ТВ21 - 03.08.2018

Поранешниот премиер и претседател на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски не сакаше да одговори на прашањето дали на 30-ти септември ќе излезе на референдумот. Воедно, Груевски не сакаше да одговори ниту на прашањето како ја оценува досегашната работа на ...

И ОФИЦИЈАЛНО ЗАПОЧНА КАМПАЊАТА:Референдум за иднина или за небиднина?!

Вечер Прес - 03.08.2018

Поделбата на ставовите околу референдумот уште еднаш беше нагласена на чествувањето на 2 Август, Илинден, каде што пораките на премиерот, претседателот на државата и на лидерот на опозицијата, може да се сублимираат во едно – секој тера на своја ...

Триесет организации ќе почнат со кампања за бојкот на референдумот

Фактор - 05.08.2018

Политички партии, невладини организации, граѓански иницијативи од Македонија и дијаспората ќе потпишат Меморандум за стратешка соработка со цел бојкот на референдумот. Меморандум овие организации ќе го потпишат денеска. Тие се вкупно 30 на број.

Бачев: Лага е дека бојкот на референдумот ќе се смета за прифаќање на договорот со Грција

Фокус - 04.08.2018

Најновата лага од марионетската власт е дека и во случај на масовен бојкот на референдумот, тоа ќе се сметало за прифаќање на капитулантскиот договор со Грција за промена на името и затоа граѓаните требало да гласаат на референдумот за да се ...

Груевски не кажува дали ќе гласа на референдумот, Јакимовски вели ќе бојкотира

24Инфо - 04.08.2018

Груевски не кажува дали ќе гласа на референдумот, Јакимовски вели ќе бојкотира Екипа на ТВ21 вчера ги фати во друштво екс премиерот, Никола Груевски, и претседателот на ГРОМ, Стевче Јакимовски, на улица Македонија во центарот на Скопје.

Триесет организации почнаа кампања за бојкот на референдумот

Точка - 05.08.2018

Христијанско братство, Македониум, Аманет 1903, Трета партија на Македонците, Тврдокорните, ВМРО-ДПМНЕ-Демократска фракција и други партии и невладини, на чело со Јанко Бачев од Единствена Македонија, почнаа кампања под слоганот Македонија бојкотира.

Триесет организации почнаа кампања за бојкот на референдумот

Н.Македонија - 05.08.2018

Триесет организации вчера потпишаа меморандум за стратегиска соработка за бојкот на референдумот. Тие формираа т.н. кризен штаб за кампањата, а се предводени од Јанко Бачев од Единствена Македонија.

ВИДЕО: Груевски не одговори дали ќе излезе на референдум, Јакимовски ќе бојкотира

Либертас - 03.08.2018

Поранешниот премиер и претседател на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски не сакаше да одговори на прашањето дали на 30-ти септември ќе излезе на референдумот. Воедно, Груевски не сакаше да одговори ниту на прашањето како ја оценува досегашната работа на ...

Се обединуваат „проруските сили“ за бојкот на референдумот во Македонија

Локално - 05.08.2018

Триесет организации меѓу кои и дел од маргинаните политички партии, невладини организации, граѓански иницијативи од земјата и поединци од дијаспората ќе потпишат Меморандум за стратешка соработка со цел бојкот на референдумот.

Единствена Македонија: Марионетата Заев е во паника оти му станува јасно дека референдумот ќе биде бојкотиран

А1 On - 04.08.2018

„Марионетата Зоран Заев и неговите странски газди се во голема паника штом Заев секој ден со очајни пораки и трикови се обидува да ги измами граѓаните да излезат на референдумот за да може да го фалсификува.

Триесет организации почнаа кампања за бојкот на референдумот

OhridNews - 05.08.2018

Христијанско братство, Македониум, Аманет 1903, Трета партија на Македонците, Тврдокорните, ВМРО-ДПМНЕ-Демократска фракција и други партии и невладини, на чело со Јанко Бачев од Единствена Македонија, почнаа кампања под слоганот Македонија бојкотира.

Триесет организации почнаа кампања за бојкот на референдумот

1tv - 05.08.2018

Триесет организации потпишаа денеска Меморандум за стратешка соработка со цел бојкот на референдумот. Тие формираа т.н Кризен штаб за кампањата, а се предводени од Јанко Бачев од Единствена Македонија.

Груевски не сака да одговори дали ќе гласа на референдумот ВИДЕО

+инфо - 04.08.2018

Поранешниот премиер и претседател на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски не сакаше да ѝ одговори на екипата на ТВ 21 на прашањето дали на 30-ти септември ќе излезе на референдумот. Од друга страна, Стевчо Јакимовски, лидер на партијата ГРОМ вели дека ниту ...

Се обединуваат 30 организации за бојкот на референдумот

24 Вести - 05.08.2018

T риесет организации меѓу кои политички партии, невладини организации, граѓански иницијативи од земјата и дијаспората ќе потпишат меморандум за стратешка соработка со цел бојкот на референдумот.

Триесет организации почнаа кампања за бојкот на референдумот

Локално - 05.08.2018

Триесет организации потпишаа денеска Меморандум за стратешка соработка со цел бојкот на референдумот. Тие формираа т.н Кризен штаб за кампањата, а се предводени од Јанко Бачев од Единствена Македонија.

Се обединуваат 30 организации за бојкот на референдумот

МКД - 05.08.2018

Триесет организации меѓу кои политички партии, невладини организации, граѓански иницијативи од земјата и дијаспората ќе потпишат Меморандум за стратешка соработка со цел бојкот на референдумот.

Триесет организации почнаа кампања за бојкот на референдумот

Press24 - 05.08.2018

Триесет организации потпишаа денеска Меморандум за стратешка соработка со цел бојкот на референдумот. Тие формираа т.н Кризен штаб за кампањата, а се предводени од Јанко Бачев од Единствена Македонија.

Јанко Бачев го предводи кризниот штаб за бојкот на референдумот

365 - 05.08.2018

Претседателот на партијата Единствена Македонија го води кризниот штаб за кампањата за бојкот на референдумот. Денеска, триесет организации потпишаа Меморандум за стратешка соработка со цел бојкот на референдумот.

Триесет организации почнаа кампања за бојкот на референдумот

Стандард - 05.08.2018

Триесет организации потпишаа денеска Меморандум за стратешка соработка со цел бојкот на референдумот. Тие формираа т.н Кризен штаб за кампањата, а се предводени од Јанко Бачев од Единствена Македонија.

Демократската фракција на ВМРО-ДПМНЕ се приклучи на кампањата за бојкот на референдумот

Фокус - 05.08.2018

Триесет организации потпишаа денеска Меморандум за стратешка соработка со цел бојкот на референдумот. Тие формираа т.н Кризен штаб за кампањата, а се предводени од Јанко Бачев од Единствена Македонија.