TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Очекувам автопатот кичево-охрид да биде готов до крајот на наредната година, кажа  Ковачевски

Сакам да кажам - 18.11.2022

Премиерот Димитар Ковачевски очекува до крајот на наредната година да биде готов автопатот Кичево-Охрид, кој се гради 9 години, односно од 2014 кога премиер беше Никола Груевски, а министер за транспрот и врски Миле Јанакиески.

Ковачевски: Автопатот Кичево-Охрид мора и ќе добие на динамика

Бриф

Ковачевски: Ги решаваме наследените проблеми, автопатот Кичево-Охрид е од огромно значење за целата земја

Frontline

Ковачевски: Работниците кои го градат автопатот Кичево-Охрид се соочија со многу предизвици

Фокус

Ковачевски: Автопатот Кичево-Охрид мора и ќе добие на динамика

24Инфо

Ковачевски: Автопатот Кичево-Охрид мора и ќе добие на динамика

Локално

Ковачевски: Автопатот Кичево-Охрид мора и ќе добие на динамика

Кајгана

+инфо Независен Макфакс Press24 МКД Курир MTM Centar

До година по нов автопат? – Бочварски: Треба да бидеме оптимисти за автопатот Кичево – Охрид

ТВ21 - 18.11.2022

Пред 4 години екс премиерот Зоран Заев отиде кај тунелот на автопатот Кичево-Охрид за да изврши надзор на работите. Денеска кај истиот тунел отиде и неговиот наследник, Димитар Ковачевски заедно со претставници од владиниот кабинет.

Министерот за транспорт тврди дека на автопатот Кичево – Охрид се завршени над 72 проценти од градежните работи

OhridNews

Завршени се 72 проценти од работите на автопатот Кичево-Охрид, тврди Бочварски

Слободен Печат

По 8 години градење премиерот оди да види како се пробива тунел на автопатот кон Охрид

МКД

Тунелот е завршен, фали уште „најскапиот автопат на светот“

Република

Ковачевски: Патот Кичево – Охрид е приоритет, очекувам до крајот на идната година да завршат целосно градежните работи

ТВ21

Ковачевски: Патот Кичево – Охрид е приоритет, очекувам до крајот на идната година да завршат целосно градежните работи

4NEWS

Centar 24Инфо OhridNews 360 степени Во Центар

Ковачевски на увид на градежни работи на тунелот Кичево – Охрид

Бизнис Вести - 18.11.2022

Премиерот Димитар Ковачевски денеска ќе направи увид на градежните работи на тунелот Кичево – Охрид на автопатската делница во изградба во должина од 57 километри. Покрај премиерот Ковачевски присутни ќе бидат и првиот вицепремиер Артан Груби, ...

Премиерот ќе врши увид во градежните работи на тунелот Кичево – Охрид

Макфакс

Премиерот ќе врши увид во градежните работи на тунелот Кичево – Охрид

Точка

Премиерот Ковачевски ќе направи увид на градежни работи на тунелот Кичево – Охрид

Centar

Ковачевски на увид на градежни работи на тунелот Кичево – Охрид

Опсервер

Ковачевски на увид на градежни работи на тунелот Кичево – Охрид

Сител

Ковачевски ќе направи увид на градежни работи на тунелот Кичево – Охрид

Скопје1

24Инфо Бриф MTM OhridNews Република ТВ21 Во Центар MakPress

Бочварски: На автопатот Кичево – Охрид завршени над 72 проценти од градежните работи

24Инфо - 17.11.2022

Прогресот на работите на автопатот Кичево – Охрид е над 72 проценти, а кога го преземавме проектот во 2017 година беше со 30-ина проценти прогрес и натоварени проблеми, како нерешени имотно правни прашања, лоши проекти, информира министерот за ...

До каде е автопатот Кичево – Охрид? Одговара Бочварски

ТВ21

АВТОПАТОТ КИЧЕВО-ОХРИД Е 72% ГОТОВ Министерот за транспорт и врски вели дека власта проектот го презела само третина завршен

+инфо

Бочварски: На автопатот Кичево – Охрид завршени над 72 проценти од градежните работи

Бриф

Бочварски: Над 72 проценти од градежните работи на автопатот Кичево – Охрид се завршени

МКД

Бочварски: На автопатот Кичево – Охрид завршени над 72 проценти од градежните работи

Либертас

На автопатот Кичево – Охрид завршени над 72 проценти од градежните работи

Локално

Вечер Прес Во Центар MakPress Опсервер Независен