TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Зеленски го посети змискиот остров

Слободен Печат - 08.07.2023

Украинскиот претседател Володимир Зеленски го посети Змискиот остров во Црното Море, на 500-тиот ден од почетокот на руската инвазија. Зеленски изјави дека им оддаде почит на украинските херои кои ги дадоа своите животи во битката за тој остров.

Зеленски го посетил Змиски Остров: Овој остров никогаш нема да биде освоен од окупаторот, како и Украина (ВИДЕО)

365

Зеленски го посети Змиски Остров

CivilMedia

На 500. ден од руската инвазија, Зеленски го посети Змискиот остров

Сакам да кажам

Зеленски на Змискиот остров: „Дефинитивно ќе победиме“ (ВИДЕО)

Кумановски м.

500 дена од руската воена инвазија: Зеленски го посети островот што го нарече „место на победата“

Мета

ЗЕЛЕНСКИ НА ЗМИСКИОТ ОСТРОВ: Украинскиот претседател на 500-тиот ден од војната на местото прославено со пцуењето на руски брод

Локално

Нова ТВ Frontline Денешен Вечер Прес Опсервер Во Центар 4NEWS ТВ21

Песков: Внимателно ќе ги следиме разговорите меѓу Ердоган и Зеленски

Во Центар - 07.07.2023

– Русија внимателно ќе ги следи денешните разговори меѓу турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган и неговиот украински колега Владимир Зеленски, соопшти Кремљ, пренесува Анадолу. „Се разбира, многу внимателно ќе ги следиме резултатите од преговорите.

Кремљ: Русија внимателно ќе ги следи разговорите меѓу Зеленски и Ердоган во Турција

Локално

Песков: Русија внимателно ќе ги следи разговорите помеѓу Ердоган и Зеленски

Бизнис Вести

ВИДЕО | КАДЕ СЕ КРИЕ ВЛАДИМИР ПУТИН !? Володимир Зеленски во мега-интервју за CNN одговори на многу прашања, но и го обвини Западот: “Доцнете!“

Во Центар

Тенденциозни напади дека Зеленски ја забранил опозицијата, ја угнетува црквата, одбива да одржи избори

Мета

Песков: Русија внимателно ќе ги следи разговорите помеѓу Ердоган и Зеленски

Република

Песков: Русија внимателно ќе ги следи разговорите помеѓу Ердоган и Зеленски

Опсервер

Слободен Печат Канал5 Фокус MakPress Вечер Прес Кумановски м.

Средба Ердоган-Зеленски во Истанбул

Бизнис Вести - 07.07.2023

– Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска во Истанбул го прими неговиот украински колега Володимир Зеленски, јави агенцијата Анадолија. Ердоган го пречека Зеленски, кој дојде во Истанбул на негова покана, со свечена церемонија во вилата ...

Зеленски утре во посета на Турција

Во Центар

Зеленски денес во посета на Турција

Макфакс

Зеленски денеска во посета на Турција

Точка

Зеленски денес во посета на Турција

MTM

Зеленски денес во посета на Турција

Centar

Зеленски денес во посета на Турција

Алсат-М

Zoom Канал5 Либертас Денешен Независен 24Инфо Опсервер Во Центар

Зеленски во ненајавена посета на Словачка

Frontline - 07.07.2023

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски пристигна во ненајавена посета на Словачка, соопшти Кабинетот на словачката претседателка Зузана Чапутова. Зеленски вчера беше во Бугарија и Чешка, а вечерава е предвидено во Истанбул да сретне со ...

Зеленски во ненајавена посета на Словачка

Курир

Зеленски во ненајавена посета на Словачка

Опсервер

Зеленски во ненајавена посета на Словачка

Независен

Зеленски во ненајавена посета на Словачка

24Инфо

Зеленски во ненајавена посета на Словачка

Слободен Печат

Зеленски во ненајавена посета на Словачка

MakPress

Канал5