TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Инсталација „Леб за сите“ поставена во центарот на Скопје

Мета - 14.09.2017

Инсталација на џиновски леб со натпис „Леб за сите“ и статистички податоци кои укажуваат на социо-економската состојба во државата, сиромаштијата и на нискиот стандард на граѓаните е поставен во центарот на Скопје, на мини-плоштадот меѓу булеварот ...

Oд понеделник во продажба Добриот леб на Специјал

еМагазин - 14.09.2017

Како логичен одговор на зголемената свесност за здрав живот и подобра исхрана, најголемиот производител на леб и бели пецива Специјал внесе иновација во своето работење и ја лансира линијата на здрави и вкусни лебови по продукт брендот Добриот леб.

Од понеделник во продажба Добриот леб на „Специјал“

Скопје24 - 14.09.2017

Како логичен одговор на зголемената свесност за здрав живот и подобра исхрана, најголемиот производител на леб и бели пецива Специјал внесе иновација во своето работење и ја лансира линијата на здрави и вкусни лебови по продукт брендот Добриот леб.

„Леб за сите“ потсетување на сиромаштијата во земјава (ГАЛЕРИЈА)

+инфо - 13.09.2017

Скулптурата на урбани уметници е поставена во паркот пред зградата на Службен весник. Урбаните уметници не мируваат. Тие денеска со поставување на скулптура на леб во паркот кај зградата на Службен весник,потсетија на сиромаштијата во земјава и ...

Џиновска векна леб ги потсетува минувачите дека нивните сограѓани живеат во глад

Фокус - 13.09.2017

Граѓански активисти поставија џиновска векна леб на малиот плоштад на автобуската станица во близина на Соборниот хран во Центар, за да ги потсетат минувачите дека голем број на нивни сограѓани преживуваат од ден во ден под прагот на сиромаштијата.

(ФОТО-галерија) Огромна векна леб ги зачуди минувачите среде Скопје

Макфакс - 13.09.2017

Огромна векна леб е поставена на скверот близу булеварот Партизански одреди на автобуската постојка. Станува збор за герила-акција на млади луѓе, како нивен придонес во бробата против сиромаштијата.

Oд понеделник (18.09) во продажба Добриот леб на Специјал

Фактор - 14.09.2017

Како логичен одговор на зголемената свесност за здрав живот и подобра исхрана, најголемиот производител на леб и бели пецива Специјал внесе иновација во своето работење и ја лансира линијата на здрави и вкусни лебови по продукт брендот Добриот леб.

Џиновски леб за сиромашните и Поддршка за птиците во Скопје

Окно - 13.09.2017

Во Скопје се појави џиновски леб за сиромашните. Активисти и уметници, денеска со поставување на скулптура на леб во паркот кај зградата на Службен весник,потсетија на сиромаштијата во земјава и побараа конечно да почне да се намалува.

Џиновска векна леб среде Скопје - кое е нејзиното значење

Press24 - 13.09.2017

Граѓански активисти поставија џиновска векна леб на малиот плоштад на автобуската станица во близина на Соборниот хран во Центар, за да ги потсетат минувачите дека голем број на нивни сограѓани преживуваат од ден во ден под прагот на сиромаштијата.

[Галерија] Герија-акција во центар на Скопје – векна леб го сврти вниманието за сиромаштијата во земјава

Радио МОФ - 13.09.2017

Активисти со нова урбана уметничка акција на скверот на „Партизанска“ сакаат да укажат на големата сиромаштија во земјава. На скверот е поставена огромна векна леб, под која минувачите можат да прочитаат дека стапката на сиромашни лица во Република ...

Герила – акција: Голема векна леб како потсетување за сиромаштијата во земјава

Стандард - 13.09.2017

Нова герила – акција го привлекува вниманието на случајните минувачи на автобуска постројка на булеварот Партизански одреди. Со поставување на скулптура на векна леб во паркот кај зградата на Службен весник, сака да се потсети за сиромаштијата која ...

Огромна векна леб ги зачуди минувачите среде Скопје

Точка - 13.09.2017

Огромна векна леб е поставена на скверот близу булеварот Партизански одреди на автобуската постојка. Станува збор за герила-акција на млади луѓе, како нивен придонес во борбата против сиромаштијата.

ГАЛЕРИЈА: Огромна векна леб ги зачуди скопјани

Либертас - 13.09.2017

Огромна векна леб е поставена на скверот близу булеварот Партизански одреди на автобуската постојка. Се работи за герила-акција на млади луѓе, како нивен придонес во борбата против сиромаштијата.

Кој сака леб, има за сите на автобуската кај Порта Буњаковец

Вечер Прес - 13.09.2017

Огромна векна леб е поставена на скверот близу булеварот Партизански одреди на автобуската постојка кај Порта Буњаковец фото Макфакс Станува збор за герила-акција на млади луѓе, како нивен придонес во борбата против сиромаштијата.

(ФОТО) Огромна векна леб ги зачуди скопјани

Скопје24 - 13.09.2017

Огромна векна леб е поставена на скверот близу булеварот Партизански одреди на автобуската постојка. Се работи за герила-акција на млади луѓе, како нивен придонес во борбата против сиромаштијата.

Огромна векна леб среде Скопје ги зачуди минувачите

Репортер - 13.09.2017

Огромна векна леб е поставена на скверот во близина на булеварот Партизански одреди на автобуската постојка. Станува збор за герила-акција на млади луѓе како нивен придонес во борбата против сиромаштијата.

(фото) Огромен леб за сите

Локално - 14.09.2017

Огромна векна леб е поставена на скверот близу булеварот Партизански одреди на автобуската постојка. Се работи за герила-акција на млади луѓе, како нивен придонес во борбата против сиромаштијата.

Леб за сите има на „Партизанска“

Република - 14.09.2017

Станува збор за герила-акција на млади луѓе, како нивен придонес во борбата против сиромаштијата. На транспарентот под векната леб пишува: „Стапката на сиромашни лица во Република Македонија изнесува 21,5% или над 450 илјади луѓе.

Уметничка акција во борбата против сиромаштијата

Порта 3 - 14.09.2017

Огромна векна леб е поставена на скверот близу булеварот „Партизански одреди“ на автобуската постојка. Станува збор за герила-акција на млади луѓе, како нивен придонес во борбата против сиромаштијата.

Џиновска векна леб среде Скопје – еве го нејзиното значење

Скопје инфо - 14.09.2017

Огромна векна леб е поставена на скверот близу булеварот Партизански одреди на автобуската постојка кај Порта Буњаковец. Станува збор за герила-акција на млади луѓе, како нивен придонес во борбата против сиромаштијата.