TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кој ќе го апси Бачев? „Не си играјте со оган, може да се изгорите“

ТВ21 - 26.09.2018

Проруската партија “Единствена Македонија“ денеска соопшти дека има сознанија дека нивниот лидер е во опасност од апсење по референдумот. Угриновски вели дека на првата страница од извештајот се гледа дека сведокот со кодно име Ц1, зборува, но од ...

Бачев ќе го наместат за 27-ми април, исказот на сведокот е најден во поштенско сандаче, велат од Единствена Македонија

Фокус - 26.09.2018

Лидерот на Единствена Македонија, Јанко Бачев, е под истрага на Јавното обвинителство за организиран криминал за неговото учество во настаните од 27-ми април, велат од партијата од каде тврдат дека власта планира негово апсење по референдумот.

ЕМ: Се подготвува монструозна операција за апсење на претседателот Бачев

Канал5 - 26.09.2018

Од партијата „Единствена Македонија“ која е дел од кризниот штаб против референдумот денеска на прес конференција тврдат дека се подготвува апсење на лидерот на партијата Бачев после ...

(ВИДЕО) Угриновски: Заев со лажен сведок сака да го стави Бачев во затвор

А1 On - 26.09.2018

Марионетската власт предводена од премиерот Зоран Заев, заедно со нејзините странски газди спремаат апсење за лидерот на Единствена Македонија, Јанко Бачев, по референдумот, поради наводна инволвираност за настаните од 27 април, минатата година, во ...

Од партијата на Бачев тврдат дека власта планира да го апси по референдумот

Фокус - 26.09.2018

Од „Единствена Македонија“, партијата на Јанко Бачев, тврдат дека власта планира акција за негово апсење по референдумот. Од таму посочуваат дека имаат документи кои го докажуваат тоа, а кои ќе ги презентираат пред јавноста на прес конференција во ...

„Единствена Македонија“ обвинува: Власта ќе го апси Јанко Бачев по референдумот

Независен - 26.09.2018

Власта ќе го апси лидерот на „Единствена Македонија“, Јанко Бачев за наводна вмешаност во настаните што се случија на 27 април минатата година. Со вакви обвинување излезе потретседателот на партијата, Драгн Угриновски кој на прес конференција ...

(Видео) Угриновски: Заев преку лажен сведок сака да го уапси Бачев

Макфакс - 26.09.2018

Марионетската власт предводена од премиерот Зоран Заев, заедно со нејзините странски газди спремаат апсење за лидерот на Единствена Македонија, Јанко Бачев, по референдумот, поради наводна инволвираност за настаните од 27 април, минатата година, во ...

Угриновски: Заев преку лажен сведок сака да го уапси Бачев

Точка - 26.09.2018

Марионетската власт предводена од премиерот Зоран Заев, заедно со нејзините странски газди спремаат апсење за лидерот на Единствена Македонија, Јанко Бачев, по референдумот, поради наводна инволвираност за настаните од 27 април, минатата година, во ...

Угриновски: Заев ќе го апси Бачев по референдумот

Република - 26.09.2018

Марионетската власт предводена од премиерот Зоран Заев, заедно со нејзините странски газди спремаат апсење за лидерот на Единствена Македонија, Јанко Бачев, по референдумот, поради наводна инволвираност за настаните од 27 април, минатата година, во ...