TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонците во Данска може да влезат со потврда за вакцинација одобрена од ЕМА или негативен ПЦР тест

Република - 27.10.2021

Данска ги олесни КОВИД правилата за влез на државјаните на Македонија. Со најновата одлука на данските авторитети, нашите државјани ќе можат да влезат во Данска, без ограничувања или валидни причини но, потребно е да приложат валиден ЕУ дигитален ...

Нови ковид протоколи за влез во Данска и Италија

Независен

Данска и Италија со нови ковид протоколи за македонските граѓани

Слободен Печат

Нови ковид-протоколи за влез на македонските државјани во Данска и Италија

360 степени

Нови ковид протоколи за влез во Данска и Италија за Македонците

Сител

Нови ковид протоколи за влез во Данска и Италија

Република

Нови ковид протоколи за влез во Данска и Италија

Frontline

OhridNews Денешен Пулс24 Опсервер CivilMedia 24 Вести

Италија повеќе не прима туристи од земјава, само работници, а Данска ја крена рампата

Мета - 27.10.2021

Данска ги олесни ковид правилата за влез на државјаните на Република Северна Македонија, соопшти македонското Министерство за надворешни работи (МНР). Со најновата одлука на данските власти, нашите државјани ќе можат да влезат во Данска без ...

Италија забрани туристички патување за македонските граѓани, ја премести Македонија од Д во Е листата

еМагазин

Италија забрани влез за македонски туристи, Македонија на „црна“ ковид - листа

МКД

Италија забрани туристички патувања за нашите државјани, Данска ги олесни ковид-правилата за влез

Centar

САКАТЕ ДА ПАТУВАТЕ ВО ДАНСКА И ИТАЛИЈА? Овие две земји ги објавија новите ковид протоколи за Македонците

+инфо

Италија забрани туристички патувања за нашите државјани, Данска ги олесни ковид-правилата за влез

MTM

Италија забрани туристички патувања за нашите државјани

iPortal

Точка MakPress Сакам да кажам

Италија забрани туристички патувања за македонски државјани

Deutsche Welle - 27.10.2021

Влошената ковид-состојба во Северна Македонија предизвика заострување на мерките на италијанските власти. Данска, од друга страна, ги олесни процедурите. Италија ја стави Северна Македонија во уште пониска категорија поради актуелната ситуација со ...

Нови ковид протоколи за влез на македонските државјани во Данска и Италија

Либертас

Данска ги олесни ковид-правилата за влез на македонските државјани

еМагазин

Данска и Италија со нови ковид протоколи за влез на државјаните на Македонија

Нетпрес

ДАНСКА ГО ОЛЕСНИ ПАТУВАЊЕТО ЗА ГРАЃАНИТЕ ОД МАКЕДОНИЈА, ИТАЛИЈА ЗАБРАНИ ВЛЕЗ ЗА ТУРИСТИЧКИ ПАТУВАЊА: Нови ковид ...

Фактор - 27.10.2021

Данските власти донесоа одлука со која се олеснува патувањетона граѓаните од Македонија, односно сите кои планираат до допатуваат во Данска ќе мора да приложат валиден ЕУ дигитален сертификат кој што вклучува потврда за вакцинација со вакцините кои ...

ДАНСКА ГО ОЛЕСНИ ПАТУВАЊЕТО ЗА ГРАЃАНИТЕ ОД МАКЕДОНИЈА, ИТАЛИЈА ЗАБРАНИ ВЛЕЗ ЗА ТУРИСТИЧКИ ПАТУВАЊА: Нови ковид протоколи

Женски магазин