TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски вели дека има сигнали од пратеници од власта за распуштање на Собранието

Сител - 29.12.2022

Пратеници на СДСМ и ДУИ го билдаат оптимизмот на опозицијата дека кон крајот на јануари мнозинството во Собранието ќе гласа за предвремени парламентарни избори. Мицкоски за прв пат си даде рок по кој најави дека ќе се откаже од идејата за ...

Мицкоски: Новата 2023 ќе биде изборна година

Канал5

Османи: Изборите не се во интерес на граѓаните, ни требаат јавни дебати за уставните измени, а не консултации по ходници

Слободен Печат

Избори се ближат!

Н.Македонија

Опозицијата бара предвремени избори, Ковачевски порача нема да се случат во 2023

Локално

Ковачевски: 2023 нема да биде изборна година, имаме многу одлуки за носење во Собранието

360 степени

Мицкоски предлага два датумa за предвремени избори

Алсат-М

24 Вести Фокус Слободен Печат Канал5 Вечер Прес Независен Опсервер MakPress

Мицкоски: Сѐ погласно е незадоволството во пратеничките групи на СДСМ и ДУИ, затоа мислам дека 2023 ќе биде изборна ...

Алфа - 29.12.2022

Неодговорно е повеќе оваа Влада да продолжи да функционира и сѐ погласно е незадоволството од граѓаните, но и од пратеничките групи на партиите што ја подржуваат власта. Вака претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски одговори за тоа на што ја ...

Мицкоски: Сѐ погласно е незадоволството во пратеничките групи на СДСМ и ДУИ, 2023 ќе биде изборна година и ќе дојде влада која ќе работи за интересите на народот и државата

Курир

Мицкоски: Сѐ погласно е незадоволството во пратеничките групи на СДСМ и ДУИ, 2023 ќе биде изборна година и ќе дојде влада која ќе работи за интересите на народот и државата

24Инфо

Мицкоски контра Ковачевски: 2023 ќе биде изборна година

MakPress

Мицкоски: Сѐ погласно е незадоволството во пратеничките групи на СДСМ и ДУИ, 2023-та ќе биде изборна година

Сител

Мицкоски: Сѐ погласно е незадоволството во пратеничките групи на СДСМ и ДУИ, 2023 ќе биде изборна година

Press24

Mицкоски: 2023 ќе биде изборна година

Република

Нетпрес Lider Опсервер

Мицкоски: Би било неодговорно на есен да има предвремени избори, февруари е последната можност

Сител - 29.12.2022

– Втората половина на јануари и првата половина на февруари е последната можност за предвремени избори, смета лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, посочувајќи дека би било неодговорно на есен да има предвремени избори, да се трошат десетина ...

Мицкоски: Би било неодговорно на есен да има предвремени избори, февруари е последната можност

Бизнис Вести

Мицкоски: Би било неодговорно на есен да има предвремени избори, февруари е последната можност

Бриф

БИ БИЛО НЕОДГОВОРНО НА ЕСЕН ДА ИМА ИЗБОРИ, ПА ПАК НА ПРОЛЕТ Мицкоски зборува за можноста за предвремените избори

+инфо

Мицкоски: Би било неодговорно на есен да има предвремени избори, февруари е последната можност

Република

Мицкоски: Би било неодговорно на есен да има предвремени избори, февруари е последната можност

PressingTV

Мицкоски: Би било неодговорно на есен да има предвремени избори, февруари е последната можност

Zoom

ТВ21 4NEWS Опсервер Н.Македонија Фокус Денешен Кајгана Либертас

Мицкоски: Потребно е ресетирање и предвремени избори, владата на ДУИ поддржана од СДСМ делува спротивно на ЕУ ...

Курир - 29.12.2022

Владата на ДУИ поддржана од СДСМ има еден чуден менталитет, практично без никакви консултации, постигнува некакви национални предавства во четири очи и потоа, тоа го претставува како победа, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од ...

Мицкоски: Потребно е ресетирање и предвремени избори, владата на ДУИ поддржана од СДСМ делува спротивно на ЕУ врденостите, предавствата ко триумф ги слави

Нетпрес

(Видео) Мицкоски: Потребни се предвремени избори, Владата на ДУИ поддржана од СДСМ дејствува спротивно на ЕУ-вредностите

Макфакс

(Видео) Мицкоски: Потребни се предвремени избори, владата на ДУИ поддржана од СДСМ делува спротивно на ЕУ вредностите

MTM

Мицкоски: Потребно е ресетирање и предвремени избори, владата на ДУИ поддржана од СДСМ делува спротивно на ЕУ вредностите

MakPress

(Видео) Мицкоски: Потребни се предвремени избори, владата на ДУИ поддржана од СДСМ делува спротивно на ЕУ вредностите

Точка

(Видео) Мицкоски: Потребни се предвремени избори, Владата на ДУИ поддржана од СДСМ дејствува спротивно на ЕУ-вредностите

Centar

Мицкоски бара избори на 14 или 21 мај, партиските анкети најавуваат убедлива победа за ВМРО-ДПМНЕ

Сител - 28.12.2022

14 или 21 мај за опозицијата се добри датуми за предвремени парламентарни избори. Опозицискиот лидер во новогодишниот брифинг со новинарите за прв пат постави датум за изборно соочување. За тоа да се случи, очекува Собранието да се распушти уште во ...

Мицкоски не се откажува од предвремени избори, лицитира и со датуми

Телма

Мицкоски: Избори на 14 или 21 мај следната година

24 Вести

ВМРО-ДПМНЕ со убедлива победа според анкетата на ИПСОС, партијата бара избори во мај

Курир

Мицкоски: Очекувам предвремени избори на 14-ти или 21-ви мај, следната година

Република

Мицкоски: Владее хаос, нужни се предвремени парламентарни избори и тоа во мај

Zoom

Мицкоски: Владее хаос, предвремени избори мора да има

ТВ21

Либертас Lider 4NEWS МКД PressingTV Lider