TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Почна реконструкцијата на дел од улицата „Џон Кенеди“

Вечер Прес - 02.09.2020

Град Скопје вчера започна со реконструкција на улицата „Џон Кенеди“, на потегот од булеварот „Македонско-косовска бригада“ до булеварот „Христијан Тодоровски Карпош“. Како што истакна скопскиот градоначалник Петре Шилегов, коловозот на оваа ...

Шилегов: Со реконструкцијата, улицата Џон Кенеди ќе добие велосипедски патеки и ослободени тротоари

Press24 - 02.09.2020

Улицата Џон Кенеди, во општината Чаир, за помалку од два месеца ќе добие нов лик. Од денеска екипи на Град Скопје вршат реконструкција на коловозот на оваа значајна сообраќајница, на потегот од булеварот Македонско-косовска бригада до булеварот ...

Почна реконструкцијата на улицата „Џон Кенеди“

Опсервер - 02.09.2020

Скопје, 2 септември 2020 () – Екипи на Град Скопје денеска почнаа со целосна реконструкција на улицата „Џон Кенеди“ во Општина Чаир во должина од околу 1.200 метри. Градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов на прес-конференција информира дека во ...

Почна реконструкцијата на улицата „Џон Кенеди“

Либертас - 02.09.2020

Екипи на Град Скопје денеска почнаа со целосна реконструкција на улицата „Џон Кенеди“ во Општина Чаир во должина од околу 1.200 метри. Градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов на прес-конференција информира дека во следните 30-тина дена на оваа ...

Почна реконструкцијата на улицата „Џон Кенеди"

Канал5 - 02.09.2020

Екипи на Град Скопје денеска почнаа со целосна реконструкција на улицата „Џон Кенеди" во Општина Чаир во должина од околу 1.200 метри. Градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов на прес-конференција информира дека во следните 30-тина дена на оваа ...

Со реконструкцијата, улицата „Џон Кенеди“ ќе добие велосипедски патеки и ослободени тротоари

ТВ21 - 02.09.2020

Улицата Џон Кенеди, во општината Чаир, за помалку од два месеца ќе добие нов лик. Од денеска екипи на Град Скопје вршат реконструкција на коловозот на оваа значајна сообраќајница, на потегот од булеварот Македонско-косовска бригада до булеварот ...

ВИДЕО: Со реконструкција, улицата „Џон Кенеди“ ќе добие велосипедски патеки и ослободени тротоари

А1 On - 02.09.2020

Улицата „Џон Кенеди“, во општината Чаир, за помалку од два месеца ќе добие нов лик. Од денеска екипи на Град Скопје вршат реконструкција на коловозот на оваа значајна сообраќајница, на потегот од булеварот Македонско-косовска бригада до булеварот ...

Улицата Џон Кенеди ќе биде пристапна и за велосипедистите и за пешаците

Скопје инфо - 02.09.2020

Улицата Џон Кенеди, во општината Чаир, за помалку од два месеца ќе добие нов лик. Од денеска екипи на Град Скопје вршат реконструкција на коловозот на оваа значајна сообраќајница, на потегот од булеварот Македонско-косовска бригада до булеварот ...

Почна реконструкцијата на улицата „Џон Кенеди”

24Инфо - 02.09.2020

Екипи на Град Скопје денеска почнаа со целосна реконструкција на улицата „Џон Кенеди” во Општина Чаир во должина од околу 1.200 метри. Градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов на прес-конференција информира дека во следните 30-тина дена на оваа ...

Се реконструира улицата Боца Иванова во Бутел (ВИДЕО)

MTM - 01.09.2020

Во тек е реконструкција на улицата Боца Иванова во Општина Бутел, на потегот од кружниот тек до улицата Лазар Трповски, информираат од Град Скопје. На почетокот на градежните работи за реконструкција на улицата Боца Иванова присуствуваа и ...