TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СЦ Борис Трајковски повторно ќе се отвори за вакцинација

Press24 - 21.08.2021

Вип Арената Борис Трајковски повторно ќе се претвори во пункт за вакцинација. Министерот за здравство Венко Филипче рече дека овој пат нема да се користи големата сала како на почетокот на вакцинацијата.

Од четврток повторно се отвора спортската сала „Борис Трајковски“ за вакцинација

4NEWS - 21.08.2021

Поради гужвите и напливот на граѓани за вакцинација од четврток повторно се отвора спортскиот центар „Борис Трајковски“. „Повторно се отвора С.Ц „Борис Трајковски“ но сега таа помала сала каде што ќе има 20-тина пунктови за вакцинација“, изјави ...

Салата „Борис Трајковски“ повторно ќе се отвори за вакцинација, вели Филипче

Сител - 21.08.2021

Вип Арената Борис Трајковски повторно ќе се претвори во пункт за вакцинација. Министерот за здравство Венко Филипче денеска во изјава за медиумите рече дека овој пат нема да се користи големата сала како на почетокот на вакцинацијата.

Салата „Борис Трајковски“ повторно ќе се отвори за вакцинација

Алсат-М - 21.08.2021

Вип Арената Борис Трајковски повторно ќе се претвори во пункт за вакцинација. Министерот за здравство Венко Филипче рече дека овој пат нема да се користи големата сала како на почетокот на вакцинацијата.

СЦ „Борис Трајковски“ повторно ќе стане пункт за вакцинација

ТВ21 - 21.08.2021

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес конференција посочи дека повторно ќе биде отворен спортскиот центар „Борис Трајковски“ како пункт за вакцинација. „Имајќи го предвид притисокот во среда или најдоцна во четврток неделава ...

Филипче: Имајќи го предвид притисокот најдоцна во четврток повторно ќе се отвори салата Борис Трајковски

Фактор - 21.08.2021

Министерот за здравство Венко Филипче изјави дека Вип Арената Борис Трајковски повторно ќе се претвори во пункт за вакцинација. Тој вели дека овој пат нема да се користи големата сала како на почетокот на вакцинацијата.

Здравствени работници ги прекинаа годишните одмори – „Борис Трајковски“ повторно се отвара за вакцинирање

Курир - 21.08.2021

Вип Арената Борис Трајковски повторно ќе се претвори во пункт за вакцинација. Министерот за здравство Венко Филипче рече дека овој пат нема да се користи големата сала како на почетокот на вакцинацијата.

Спасот е во вакцинирањето, повторно се отвора пунктот во „Борис Трајковски“, порача Филипче

МКД - 21.08.2021

Од среда или четврток повторно ќе почне вакцинација во А1 арената „Борис Трајковски“, но во помалата сала каде што ќе има 20-тина места за вакцинација со што ќе се растоварат гужвите пред здравствените домови, најави министерот за здравство, Венко ...

„БОРИС ТРАЈКОВСКИ“ ПОВТОРНО СЕ ОТВОРА ЗА ВАКЦИНАЦИЈА Притисокот за имунизација ја става во функција помалата сала

+инфо - 21.08.2021

ќе има околу 20 места каде што ќе може да се спроведе вакцинацијата и верувам дека тоа ќе ги растовари метежот и редовите коишто ги имаме пред здравствените домови, рече Филипче. Вип Арената „Борис Трајковски“ повторно ќе се претвори во пункт за ...

Повторно се отвора „Борис Трајковски“ за вакцинација: „Се надеваме ќе се растеретат гужвите пред Здравствените домови“

Локално - 21.08.2021

Имајќи го предвид притисокот, во среда или најдоцна во четврток неделава повторно ќе се отвори салата Борис Трајковски зашто дел од вработените во Здравствен дом коишто беа на годишни одмори ги прекинаа и порано за да дојдат и да ја стават салата во ...

„Борис Трајковски“ повторно се отвара за вакцинирање

Нетпрес - 21.08.2021

Арената „ Борис Трајковски“ повторно ќе стане пункт за вакцинација, по бројните критики од граѓаните, поради вакцинацијата по локалните здравствени домови каде што тешко е можно да се зачува неопходното растојание во епидемијата и се создаваат ...

СЦ Борис Трајковски повторно ќе се отвори за вакцинација

Либертас - 21.08.2021

Вип Арената Борис Трајковски повторно ќе се претвори во пункт за вакцинација. Министерот за здравство Венко Филипче рече дека овој пат нема да се користи големата сала како на почетокот на вакцинацијата.