TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Џафери во родното Форино пречекан со извици „Илирида“ и „Косово“/ВИДЕО

Вечер Прес - 02.02.2024

Техничкиот премиер Талат Џафери беше пречекан во неговото родно село Форино со извици „Илирида“, Чемерија“ и „Косово“. Едно видео од дочекот на техничкиот премиер Џафери, а кој беше организиран од неговите соселани, се појави на социјалните мрежи.

Џафери беше пречекан како премиер на Илирида и Чемерија!

МКД - 02.02.2024

Со оган, звуци (веројатно) на петарди, со песни и скандирање како кога се пречекуваат спортисти кои освоиле злато, беше пречекан Талат Џафери вечерта по изборот за технички премиер во родното Форино. Народ извикуваше Илирида, Чемерија., Косово..

РАДОСТИ ВО РОДНОТО ФОРИНО НА ПРЕЧЕКОТ НА ТАЛАТ ЏАФЕРИ - извици Илирида, Чемерија, Косово

Фактор - 02.02.2024

Техничкиот премиер Талат Џафери беше пречекан во неговото родно село Форино со извици „Илирида“ и „Косово“. Едно видео од дочекот на техничкиот премиер Џафери, а кој беше организиран од неговите соселани, се појави на социјалните мрежи.

📽 ИЛИРИДА, ЧЕМЕРИЈА, КОСОВО! Погледнете како Талат Џафери беше пречекан во родното Форино

+инфо - 02.02.2024

Како што може да се види на видеото жителите на Форино имаат формирано кордон со факели од двете страни на улицата додека конвојот од полициски возила и обезбедувањето на Џафери минуваат низ улицата.

Џафери во Форино пречекан со извици „Косово“ и „Илирида“ (ВИДЕО)

PressingTV - 02.02.2024

На социјалните мрежи се појави видео од пречекот на техничкиот премиер Талат Џафери во неговото родно село Форино. Некогашниот командант Форина во ова гостиварско село беше дочекан со факели и огномети.

Џафери во родното село пречекан со извици „Илирида“ и „Косово“

Република - 02.02.2024

На социјалните мрежи се појави видео од пречекот на техничкиот премиер во неговото родно село Форино. Некогашниот во ова гостиварско село беше дочекан со факели и огномети. Неговите соселани извикуваа „ додека тој им отпоздравуваше.

(ВИДЕО) Џафери во родното село пречекан со извици „Илирида“ и „Косово“

Lider - 02.02.2024

На социјалните мрежи се појави видео од пречекот на техничкиот премиер Талат Џафери во неговото родно село Форино. Некогашниот командант Форина во ова гостиварско село беше дочекан со факели и огномети.

Џафери пречекан со Илирида и Чемерија – вистина или монтажа?

Независен - 02.02.2024

Повеќе медиуми денес објавија дека новиот технички премиер Талат Џафери бил пречекан во неговото родно село Форино со извици „Илирида“, Чемерија“ и „Косово“. Тоа беше дополнето со видео на кое се служаа скандирањата, но по неколку прегледи ...