TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Eве како беше евакуиран Шолц од аеродромот во Тел Авив

Република - 18.10.2023

Се појавија нови фотографии од евакуацијата на германскииот канцелар Олаф Шолц од Тел Авив. Додека тој беше на аеродромот Хамас имаше воздушен напад па сите мораа да бидат засолнети на безбедна локација додека не помине опасноста.

ВИДЕО | Евакуиран авионот на Шолц на аеродромот во Израел поради ракетните напади

Слободен Печат - 18.10.2023

Авионот на германскиот канцелар Олаф Шолц вчера морал да биде евакуиран на аеродромот Бен Гурион во Израел поради ракетни напади. Сликите и видеата објавени на социјалните мрежи покажаа дека помошниците и новинарите кои патуваат со германскиот лидер ...

(Видео) Луѓето лежеле на писта – Евакуиран авионот на Шолц во Израел поради напад

ММС - 18.10.2023

Авионот на германскиот канцелар Олаф Шолц морало да биде евакуиран на израелскиот аеродром Бен Гурион во вторникот вечерта поради ракетни напади, пренесува Н1. Сликите и видеата објавени на социјалните мрежи покажуваат како соработниците и ...

(Видео) Авионот на Шолц евакуиран во Израел поради напад, луѓе лежеа на пистата

Фокус - 18.10.2023

Авионот на германскиот канцелар Олаф Шолц вчера мораше да биде евакуиран на аеродромот Бен Гурион во Израел поради ракетни напади. Сликите и видеата објавени на социјалните мрежи покажуваат како колегите и новинарите кои патувале со германскиот ...

📽️ ШОЛЦ И ПАТНИЦИТЕ ЛЕГНАА НА ЗЕМЈАТА Неколкуминутна драма во Тел Авив пред летот за Каиро

+инфо - 17.10.2023

Се слушнале детонации. Во воздухот проекили на Хамас биле соборени од страна на израелскиот противракетен систем „Железна купола“. Германскиот канцелар Олаф Шолц веќе бил влезен во авионот на аеродромот Бен Гурион во Тел Авив во Израел кога се ...

(ВИДЕО) Драма на аеродромот во Тел Авив: Шолц излезе од авионот и легна на пистата со другите патници

А1 On - 17.10.2023

Вистинската драма се случи на аеродромот Бен Гурион во Тел Авив во моментот кога авионот на германскиот канцелар Олаф Шолц требаше да полета. Како што може да се види на видеото од социјалните мрежи, неколку секунди пред полетувањето се огласиле ...

ВИДЕО: Сирени за напад пред полетувањето на Шолц од Тел Авив: Канцеларот беше итно евакуиран!

Либертас - 17.10.2023

Германскиот канцелар Олаф Шолц вечерва беше евакуиран од аеродромот во Тел Авив, информираат израелските медиуми кои објавија и видео од евакуацијата. Кога се огласи сирената за воздушен напад на аеродромот во Тел Авив, германскиот канцелар Олаф ...

Евакуиран авионот на Олаф Шолц во Израел: Страшна снимка од аеродромот (ВИДЕО)

Centar - 17.10.2023

Вистинската драма се одвивала во моментот кога авионот на германскиот канцелар Олаф Шолц требало да го напушти Тел Авив. Непосредно пред полетувањето од аеродромот Бен Гурион се огласија сирените.

Евакуиран авионот на Олаф Шолц во Израел: Страшна снимка од аеродромот (ВИДЕО)

Вести плус - 17.10.2023

Вистинската драма се одвивала во моментот кога авионот на германскиот канцелар Олаф Шолц требало да го напушти Тел Авив. Непосредно пред полетувањето од аеродромот Бен Гурион се огласија сирените.

Драма во Тел Авив: Евакуиран авионот на Олаф Шолц, сите легнаа на пистата (ВИДЕО)

Канал5 - 17.10.2023

Вистинската драма се случила во моментот кога авионот на германскиот канцелар Олаф Шолц требаше да го напушти Тел Авив. Непосредно пред полетувањето од аеродромот Бен Гурион се огласија сирените.

Евакуираниот авион на Олаф Шолц во Израел: Ова е видео од аеродромот

Во Центар - 17.10.2023

Вистинската драма се одвивала во моментот кога авионот на германскиот канцелар Олаф Шолц требало да го напушти Тел Авив. Непосредно пред полетувањето од аеродромот Бен Гурион се огласија сирените.

ДРАМА НА АЕРОДРОМОТ ВО ИЗРАЕЛ: Се огласија сирени, Шолц итно евакуиран од авионот, мораше да лежи на земја!

Фактор - 18.10.2023

Вистинската драма се одвивала во моментот кога авионот на германскиот канцелар Олаф Шолц требало да го напушти Тел Авив. Непосредно пред полетувањето од аеродромот Бен Гурион се огласиле сирените.

Драма на аеродромот во Тел Авив: Сите легнаа на пистата, Олаф Шолц евакуиран/ВИДЕО

Вечер Прес - 18.10.2023

Вистинската драма се одвивала во моментот кога авионот на германскиот канцелар Олаф Шолц требало да го напушти Тел Авив. Непосредно пред полетувањето од аеродромот Бен Гурион се огласија сирените.

Авионот на Шолц евакуиран на писта во Израел поради ракетен напад

Локално - 18.10.2023

Авионот на германскиот канцелар Олаф Шолц морал да биде евакуиран на израелскиот аеродром „Бен Гурион“ во вторникот вечерта поради ракетни напади. Сликите и видеата објавени на социјалните мрежи покажуваат како помошниците и новинарите кои патувале ...

(Видео) Драма на аеродромот во Тел Авив, Шолц евакуиран од авионот

Макфакс - 18.10.2023

Вистинската драма се одвивала во моментот кога авионот на германскиот канцелар Олаф Шолц требало да го напушти Тел Авив. Непосредно пред полетувањето од аеродромот Бен Гурион се огласиле сирените.

(Видео) Драма на аеродромот во Тел Авив, Шолц евакуиран од авионот

Опсервер - 18.10.2023

Вистинската драма се одвивала во моментот кога авионот на германскиот канцелар Олаф Шолц требало да го напушти Тел Авив. Непосредно пред полетувањето од аеродромот Бен Гурион се огласиле сирените.

Драма на аеродромот во Тел Авив, Шолц евакуиран од авионот

MTM - 18.10.2023

Вистинската драма се одвивала во моментот кога авионот на германскиот канцелар Олаф Шолц требало да го напушти Тел Авив. Непосредно пред полетувањето од аеродромот Бен Гурион се огласиле сирените.

Драма на аеродромот во Тел Авив: Шолц излезе од авионот и легна на пистата со другите патници (видео)

Независен - 18.10.2023

Тел Авив – Авионот на германскиот канцелар Олаф Шолц вчера мораше да биде евакуиран на аеродромот Бен Гурион во Израел поради ракетни напади. Сликите и видеата објавени на социјалните мрежи покажуваат како колегите и новинарите кои патувале со ...

Шолц легна на писта во Тел Авив по закана од напад (ВИДЕО)

Expres - 18.10.2023

Ннеколку секунди пред полетувањето на авионот од аеродромот „Бен Гурион“ во Тел Авив, во кој бил германскиот канцелар Олаф Шолц – се огласиле сирените за напад. Канцеларот веќе бил во авионот, но тој , како и другитре патници, мораѓа да ја почитува ...

Драма на аеродромот во Тел Авив, Шолц евакуиран од авионот | ВИДЕО

Сител - 18.10.2023

Вистинската драма се одвивала во моментот кога авионот на германскиот канцелар Олаф Шолц требало да го напушти Тел Авив. Непосредно пред полетувањето од аеродромот Бен Гурион се огласиле сирените.

Драма на аеродромот во Тел Авив, Шолц евакуиран од авионот

Република - 18.10.2023

Вистинската драма се одвивала во моментот кога авионот на германскиот канцелар Олаф Шолц требало да го напушти Тел Авив. Непосредно пред полетувањето од аеродромот Бен Гурион се огласиле сирените.

ВИДЕО Шолц и патниците легнаа на писта, евакуиран авионот поради ракетни напади

4NEWS - 18.10.2023

Се слушнале детонации. Во воздухот проекили на Хамас биле соборени од страна на израелскиот противракетен систем „Железна купола“. Германскиот канцелар Олаф Шолц веќе бил влезен во авионот на аеродромот Бен Гурион во Тел Авив во Израел кога се ...

Драма на аеродромот во Тел Авив, Шолц евакуиран од авионот

24Инфо - 18.10.2023

Вистинската драма се одвивала во моментот кога авионот на германскиот канцелар Олаф Шолц требало да го напушти Тел Авив. Непосредно пред полетувањето од аеродромот Бен Гурион се огласиле сирените.

Шолц и патниците легнаа на писта, евакуиран авионот поради ракетни напади

24 Вести - 18.10.2023

Се слушнале детонации. Во воздухот проекили на Хамас биле соборени од страна на израелскиот противракетен систем „Железна купола“. Германскиот канцелар Олаф Шолц веќе бил влезен во авионот на аеродромот „Бен Гурион“ во Тел Авив во Израел кога се ...

Авионот на Шолц евакуиран во Израел поради напад. Луѓето лежеле на писта (ВИДЕО)

МКД - 18.10.2023

Авионот на германскиот канцелар Олаф Шолц морал да биде евакуиран вчера на израелскиот аеродром Бен Гурион поради ракетни напади. Сликите и видеата објавени на социјалните мрежи покажаа дека помошниците и новинарите кои патувале со германскиот лидер ...

(Видео) Драма на аеродромот во Тел Авив, Шолц евакуиран од авионот

Centar - 18.10.2023

Вистинската драма се одвивала во моментот кога авионот на германскиот канцелар Олаф Шолц требало да го напушти Тел Авив. Непосредно пред полетувањето од аеродромот Бен Гурион се огласиле сирените.

Драма на аеродромот во Тел Авив: Шолц евакуиран од авионот

Кајгана - 18.10.2023

Вистинската драма се одвивала во моментот кога авионот на германскиот канцелар Олаф Шолц требало да го напушти Тел Авив. Непосредно пред полетувањето од аеродромот „Бен Гурион“ се огласиле сирените.

ВИДЕО| Авионот на Шолц евакуиран поради ракетни напади во Израел

Нетпрес - 18.10.2023

Авионот на германскиот канцелар Олаф Шолц синоќа мораше да биде евакуиран на израелскиот аеродром Бен Гурион поради ракетни напади. Сликите и видеата објавени на социјалните мрежи покажуваат дека помошниците и новинарите кои патувале со германскиот ...

Хамас за малку ќе го погодеше канцеларот Шолц (ФОТО)

PressingTV - 18.10.2023

Се појавија нови фотографии од евакуацијата на германскииот канцелар Олаф Шолц од Тел Авив. Додека тој беше на аеродромот Хамас имаше воздушен напад па сите мораа да бидат засолнети на безбедна локација додека не помине опасноста.