TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Единствена Македонија: Заев, што стана со кривичната за Груевски за примен поткуп од 1,5 милиони евра за Македонска ...

А1 On - 12.06.2019

„Марионетската власт на Зоран Заев заглавена во безаконие, корупција и криминал во континуитет ја замајува јавноста со смешни обвиненија за поранешниот премиер Никола Груевски за набавката на луксузниот мерцедес во кој сега без проблем се вози и ...

Распад во владата: Спасовски и Десковска јавно се скараа на ТВ емисија

Курир - 12.06.2019

Во емисијата „Отворено на 24“, министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски рече дека сите истражни дејства во врска со бегството за Никола Груевски коишто биле посочени да бидат превземени од страна на МВР, да се обезбедат материјали, изјави, ...

Спасовски: Груевски не му побегна на Оливер

Press24 - 11.06.2019

Тогаш кога ќе има доволно информации за начинот на кој се случи бегството на екс премиерот Груевски ќе излезе Јавното обвинителство кое ја води истрагата со конкретни информации. Сите истражни дејства од страна на МВР се доставени до ЈО за гонење на ...

ЗАЕВ: „Груевски пред да побегне во Будимпешта си џогираше покрај кејот на Вардар„

Магазин - 11.06.2019

Груевски диктираше пресуди и кој да биде судија по телефон, се боревме тоа никогаш да не се повтори, рече премиерот Зоран Заев во вечерашното гостување во емисијата Отворено на ТВ24. Премиерот Заев во вечерашното гостување во Отворено на 24ТВ, рече ...

Ќе има ли конечно одговорност за бегството на Груевски?

Фактор - 11.06.2019

Премиерот Зоран Заев во Отворено на 24 ТВ изјави дека доколку се утврди дека некој од МВР е вмешан во бегството на екс премиерот, Никола Груевски ќе има одговорност. Тој вели дека можно е и никој да не му помогнал, туку сам да избегал од државата.

Заев: Груевски диктираше пресуди и кој да биде судија по телефон, се боревме тоа никогаш да не се повтори

Centar - 11.06.2019

Груевски диктираше пресуди и кој да биде судија по телефон, се боревме тоа никогаш да не се повтори, рече премиерот Зоран Заев во вечерашното гостување во емисијата Отворено на ТВ24. – Сега пресудите се јавни, се создаваат услови за владеење на ...

Спасовски: Груевски не му побегна на Оливер, ниту на МВР

iPortal - 11.06.2019

Тогаш кога ќе има доволно информации за начинот на кој се случи бегството на екс премиерот Груевски ќе излезе Јавното обвинителство кое ја води истрагата со конкретни информации. Сите истражни дејства од страна на МВР се доставени до ЈО за гонење на ...

Заев: Немаме политичка одговорност за бегството на Груевски

iPortal - 11.06.2019

Немаме доказ за било каков пропуст на МВР за бегството на Груевски, рече премиерот Заев во вечерашното гостување во Отворено на 24ТВ. Доколку имаше доказ дека има вина јас ќе реагирав. Во спротивно доколку МВР превземеше нешто во неговиот личен ...

Спасовски: Упативме службена белешка како опасност за бегството на Груевски но потфрли системот

iPortal - 11.06.2019

Министерот Оливер Спасовски рече дека откриле дека бегалецот Никола Груевски извадил 200.000 евра од сметка и според тоа МВР испратила до соодветните институции Службена белешка како индикатор за опасност од бегство на Груевски но потфрлил системот ...

Заев: Европската унија тоа што го вети треба да го исполни

iPortal - 11.06.2019

Премиерот Заев, заедно со министрите Десковска, Спасовски и Поповски се гости во емисијата Отворено на ТВ 24. Заев, на првото прашање во врска со очекуваниот датум за преговори кажа дека државата тоа што ветила исполнила, сега на ред е ЕУ.

(ВО ЖИВО) Заев, Спасовски, Десковска и Поповски во емисијата Отворено на 24ТВ

iPortal - 11.06.2019

Погледнете ја во живо емисијата Отворено на 24 ТВ во кои гостуваат премиерот Заев, и министерите Оливер Спасовски, Рената Десковска и Роберт ...

Единствена Македонија: Заев, што стана со кривичната пријава за Груевски за примен поткуп од 1,5 милиони евра за ...

Скопје1 - 12.06.2019

Марионетската власт на Зоран Заев заглавена во безаконие, корупција и криминал во континуитет ја замајува јавноста со смешни обвиненија за поранешниот премиер Никола Груевски за набавката на луксузниот мерцедес во кој сега без проблем се вози и ...

Распад во владата: Спасовски и Десковска јавно се скараа на ТВ емисија

Нетпрес - 12.06.2019

Во емисијата „Отворено на 24“, министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски рече дека сите истражни дејства во врска со бегството за Никола Груевски коишто биле посочени да бидат превземени од страна на МВР, да се обезбедат материјали, изјави, ...

Заев: Ако МВР имаше пропуст за Груевски прв ќе реагирав

Press24 - 11.06.2019

Премиерот Зоран Заев вечерва во Отворено на 24ТВ, рече дека владата нема доказ за било каков пропуст на МВР за бегството на Груевски и дека ако имало прв ќе реагирал. - Доколку имаше доказ дека има вина јас ќе реагирав.