TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Путин ја обвини Полска дека сака да изврши инвазија на Украина

Независен - 21.07.2023

Рускиот претседател Владимир Путин денеска рече дека Полска има планови да го заземе западниот дел на Украина. Според него, полските власти се надеваат дека „ќе ги вратат, како што веруваат, нивните историски територии“.

Путин: Полска планира да окупира дел од Украина

Вечер Прес - 21.07.2023

Рускиот претседател Владимир Путин на состанокот со членовите на рускиот Совет за безбедност изјави дека Полска планира да окупира дел од Украина. „Што се однесува до полските лидери, тие веројатно очекуваат да формираат некаква коалиција под ...

Путин: Западните територии на Полска ѝ се подарок од Сталин. Ако заборавиле, ќе ги потсетиме!

Expres - 21.07.2023

Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека западните територии на Полска се „подарок од Сталин за Полјаците“. Коментирајќи ги наводните планови на Полска да ја преземе контролата врз западните територии на Украина, Путин на состанокот на ...

Путин: Целиот свет гледа како гори западното оружје, Украинците трпат огромни загуби

Макфакс - 21.07.2023

Претседателот на Русија, Владимир Путин изјави дека украинските сили трпат огромни загуби, кои изнесуваат неколку десетици илјади војници. Путин денеска претседава со седницата на Советот за безбедност.

Путин за западната поддршка на Украина: Нивното оружје добро гори на бојното поле

Слободен Печат - 21.07.2023

Рускиот претседател Владимир Путин го обвини Западот дека „го разгорува пламенот на војната“ со тоа што ја поддржува Украина за време на војната. Тој зборуваше за државната телевизија пред онлајн состанокот на неговиот совет за безбедност.

Путин: Цел на полските власти е окупација на Украина

Локално - 21.07.2023

Рускиот претседател Владимир Путин смета дека полско-литванско-украинската единица, која се споменува во медиумите, има за цел последователна окупација на Украина. Тој додаде дека таквата перспектива е „очигледна“.

Путин: Украинските сили трпат огромни загуби, Западот е разочаран

Локално - 21.07.2023

Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека западните покровители на Киев се разочарани бидејќи, како што наведе, нема резултати од украинската офанзива. На денешната седница на рускиот Совет за безбедност, со која тој претседава, Путин ...

Бајден тврди: Путин може уште утре да ја заврши војната, само да каже една работа

Информа - 21.07.2023

Рускиот претседател Владимир Путин „веќе ја загуби војната“ во Украина, изјави во четвртокот неговиот американски колега Џо Бајден, кој верува дека Москва на крајот ќе преговара под притисок на украинската контраофанзива.

(ВИДЕО) И тоа се случи: Бајден го погреши името на Зеленски – погледнете како изгледаше тоа

Информа - 21.07.2023

Не е прв, а веројатно ниту последен пат, претседателот на САД да направи гаф. Претседателот на Соединетите Американски Држави (САД), Џо Бајден за време на Самитот на НАТО во средата, направи гаф со името на украинскиот претседател нарекувајќи го со ...

Путин: Целиот свет гледа како гори западното оружје, Украинците трпат огромни загуби

Република - 21.07.2023

Претседателот на Русија, Владимир Путин изјави дека украинските сили трпат огромни загуби, кои изнесуваат неколку десетици илјади војници. Путин денеска претседава со седницата на Советот за безбедност.

Путин: Целиот свет гледа како гори западното оружје, Украинците трпат огромни загуби

Точка - 21.07.2023

Претседателот на Русија, Владимир Путин изјави дека украинските сили трпат огромни загуби, кои изнесуваат неколку десетици илјади војници. Путин денеска претседава со седницата на Советот за безбедност.

Путин: Полска се обидува под чадорот на НАТО да интервенира во Украина

Фокус - 21.07.2023

Рускиот претседател Владимир Путин, кој лани нареди руска инвазија на Украина, денеска го обвини Западот дека „го разгорува пламенот на војната“ со тоа што ја поддржува Украина за време на војната.

Путин: Западно оружје испорачано на Украина „добро гори“ на бојното поле

А1 On - 21.07.2023

Рускиот претседател Владимир Путин денеска го обвини Западот дека „го разгорува пламенот на војната“ со тоа што ја поддржува Украина за време на војната. Тој зборуваше на телевизија пред онлајн состанокот на неговиот совет за безбедност.

Путин: Западното оружје добро гори во Украина

МКД - 21.07.2023

Рускиот претседател Владимир Путин, кој минатата година нареди руска инвазија на Украина, денеска го обвини Западот дека „го разгорува пламенот на војната“ поддржувајќи ја Украина за време на војната.

Путин: Полска планира да окупира дел од Украина

Lider - 21.07.2023

Рускиот претседател Владимир Путин на состанокот со членовите на рускиот Совет за безбедност изјави дека Полска планира да окупира дел од Украина. Што се однесува до полските лидери, тие веројатно очекуваат да формираат некаква коалиција под ...

Путин: Западното оружје добро гори во Украина, контраофанзивата на Киев пропадна

МКД - 21.07.2023

Украинската војска изгуби десетици илјади војници во својата залудна офанзива против силите на Москва, рече рускиот претседател. Западот очигледно е разочаран што многу фалената контраофанзива на Киев досега не даде никакви резултати и доведе до ...

Путин обвини членка на НАТО дека има територијални претензии кон Украина

Слободен Печат - 21.07.2023

Рускиот претседател Владимир Путин по состанокот со членовите на рускиот Совет за безбедност ја обвини членката на НАТО- Полска дека планира да окупира дел од Украина. Според Би-Би-Си, Путин не ја образложил конкретно неговата изјава во врска со ...

ПУТИН: Полските лидери веројатно директно ќе интервенираат во Украина за да откинат парче за себе

Денешен - 21.07.2023

Рускиот претседател Владимир Путин на состанокот со членовите на рускиот Совет за безбедност изјави дека Полска планира да окупира дел од Украина. -Што се однесува до полските лидери, тие веројатно очекуваат да формираат некаква коалиција под ...