TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пендаровски даде свечена изјава во Парламентот

1tv - 12.05.2019

Со давањето на свечената изјава пред Собранието на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски и официјално ја презема функцијата претседател на државата. По повод неговата инаугурација, во Собранието присуствуваат досегашниот претседател Ѓорге ...

Претседателите на Србија, Бугарија, Албанија и Косово ќе дојдат на инаугурацијата на Пендаровски

Макфакс - 11.05.2019

Претседателите на Србија, Бугарија, Албанија и Косово го потврдија своето присуство на инаугурацијата на Стево Пендаровски кој од утре формално ќе ја презеде функцијата претседател на Република Северна Македонија.

Утре во Скопје на инаугурацијата на Пендаровски доаѓаат Вучиќ, Тачи и Катроугалос

Независен - 11.05.2019

Пендаровски утре ќе биде инаугуриран на седница во Собранието на Република Северна Македонија, со што и официјално ќе го почне петгодишниот мандат. На седницата Пендаровски ќе даде свечена изјава пред народните избраници, членовите на Владата, ...

Дамовски ја искоментира инаугурацијата на Пендаровски: Еве што напиша на Facebook

Бизнис Вести - 11.05.2019

Еден од водачите на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, Борис Дамовски, на Фејсбук го коментираше најавеното доаѓање на претседателите Хашим Тачи на Косово, Илир Мета на Албанија и Румен Радев на Бугарија на инаугурацијата на нивниот ...

Пендаровски даде свечена изјава во Парламентот

Локално - 12.05.2019

Со давањето на свечената изјава пред Собранието на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски и официјално ја презема функцијата претседател на државата. По повод неговата инаугурација, во Собранието присуствуваат досегашниот претседател Ѓорге ...

Инаугуарацијата на про-западниот победник на Претседателските избори Стево Пендаровски станува атракција – Првите луѓе ...

Centar - 11.05.2019

Претседателите на Србија, Бугарија, Албанија и Косово го потврдија своето присуство на инаугурацијата на Стево Пендаровски кој од утре формално ќе ја презеде функцијата претседател на Република Северна Македонија.

Дамовски ја искоментира инаугурацијата

Магазин - 12.05.2019

Еден од водачите на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, Борис Дамовски , на Фејсбук го коментираше најавеното доаѓање на претседателите Хашим Тачи на Косово, Илир Мета на Албанија и Румен Радев на Бугарија на инаугурацијата на нивниот ...

Пендаровски даде свечена изјава во Парламентот

А1 On - 12.05.2019

Со давањето на свечената изјава пред Собранието на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски и официјално ја презема функцијата претседател на државата. По повод неговата инаугурација, во Собранието присуствуваат досегашниот претседател Ѓорге ...

Пендаровски даде свечена изјава во Парламентот

МКД - 12.05.2019

Со давањето на свечената изјава пред Собранието на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски и официјално ја презеде функцијата претседател на државата. На неговата инаугурација, во Собранието присуствуваат досегашниот претседател Ѓорге Иванов ...

Пендаровски даде свечена изјава во Парламентот

Независен - 12.05.2019

Со давањето на свечената изјава пред Собранието на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски и официјално ја презема функцијата претседател на државата. По повод неговата инаугурација, во Собранието присуствуваат досегашниот претседател Ѓорге ...

Пендаровски даде свечена изјава во Собранието – Бранко Црвенковски и Вилма Трајковска на инаугурацијата (ФОТО)

Слободен Печат - 12.05.2019

Инаугурација се одржува во рамки 96. собраниска седница, а почна со интонирање на македонската химна. Со давањето на свечената изјава пред Собранието на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски и официјално ја презема функцијата претседател ...

Пендаровски и официјално ја презема функцијата претседател

24Инфо - 12.05.2019

Со давањето на свечената изјава пред Собранието на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски и официјално ја презема функцијата претседател на државата. По повод неговата инаугурација, во Собранието присуствуваат досегашниот претседател Ѓорге ...

Пендаровски даде свечена изјава во Парламентот

Либертас - 12.05.2019

Со давањето на свечената изјава пред Собранието на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски и официјално ја презема функцијата претседател на државата. По повод неговата инаугурација, во Собранието присуствуваат досегашниот претседател Ѓорге ...

ФОТО: Претседатели од регионот и државниот врв присуствуваа не инаугурацијата на Пендаровски

Press24 - 12.05.2019

Со давањето на свечената изјава пред Собранието на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски и официјално ја презема функцијата претседател на државата. По повод неговата инаугурација, во Собранието присуствуваат досегашниот претседател Ѓорге ...

Пендаровски даде свечена изјава во Парламентот

Курир - 12.05.2019

Со давањето на свечената изјава пред Собранието на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски и официјално ја презема функцијата претседател на државата. По повод неговата инаугурација, во Собранието присуствуваат досегашниот претседател Ѓорге ...

Пендаровски даде свечена изјава во Парламентот

Бриф - 12.05.2019

Со давањето на свечената изјава пред Собранието на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски и официјално ја презема функцијата претседател на државата. По повод неговата инаугурација, во Собранието присуствуваат досегашниот претседател Ѓорге ...

Пендаровски даде свечена изјава во Парламентот

Опсервер - 12.05.2019

Со давањето на свечената изјава пред Собранието на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски и официјално ја презема функцијата претседател на државата. По повод неговата инаугурација, во Собранието присуствуваат досегашниот претседател Ѓорге ...

Пендаровски даде свечена изјава во Парламентот

Сител - 12.05.2019

Со давањето на свечената изјава пред Собранието на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски и официјално ја презема функцијата претседател на државата. По повод неговата инаугурација, во Собранието присуствуваат досегашниот претседател Ѓорге ...

СОБРАНИЕ: На заклетвата на Пендаровски дојдоа и неговите колеги Тачи, Мета, Вучиќ и Радев

Денешен - 12.05.2019

Со давањето на свечената изјава пред Собранието на Република Македонија, Стево Пендаровски и официјално ја презема функцијата претседател на државата. По повод неговата инаугурација, во Собранието присуствуваат досегашниот претседател Ѓорге Иванов и ...

Новиот претседател Пендаровски ја даде свечената изјава

Тера - 12.05.2019

Новиот претседател на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски ја даде свечената изјава во Собранието, со што стана петтиот Претседател на државата. На инаугурацијата на Пендаровски присуствуваат министрите во Владата, началникот на ГШ на ...

Пендаровски даде свечена изјава во Парламентот

Република - 12.05.2019

Со давањето на свечената изјава пред Собранието на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски и официјално ја презема функцијата претседател на државата. По повод неговата инаугурација, во Собранието присуствуваат досегашниот претседател Ѓорге ...

Пендаровски даде свечена изјава во Парламентот

ТВ21 - 12.05.2019

По повод инаугурација на Стево Пендаровски, во Собранието присуствуваат досегашниот претседател Ѓорге Иванов и претходниот шеф на државата Бранко Црвенковски, сопругата на поранешниот претседател Борис Трајковски, Вилма Трајковска, министрите во ...

Пендаровски даде свечена изјава во Парламентот: Ќе бидам претседател на сите граѓани, порача тој

ММС - 12.05.2019

Со давањето свечена изјава пред Собранието на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски и официјално ја презема функцијата претседател на државата. По повод неговата инаугурација, во Собранието присуствуваат досегашниот претседател, Ѓорге ...

Пендаровски даде свечена изјава во Парламентот

Пулс24 - 12.05.2019

Со давањето на свечената изјава пред Собранието на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски и официјално ја презема функцијата претседател на државата. По повод неговата инаугурација, во Собранието присуствуваат досегашниот претседател Ѓорге ...

Пендаровски со свечена изјава официјално ја презема функцијата претседател на државата

MakPress - 12.05.2019

Со давањето на свечената изјава пред Собранието на Република Македонија, Стево Пендаровски и официјално ја презема функцијата претседател на државата. По повод неговата инаугурација, во Собранието присуствуваат досегашниот претседател Ѓорге Иванов и ...

Пендаровски даде свечена заклетва во Парламентот

24 Вести - 12.05.2019

Со давањето на свечената изјава пред Собранието на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски и официјално ја презема функцијата претседател на државата. По повод неговата инаугурација, во Собранието присуствуваат досегашниот претседател Ѓорге ...

(Фото) И Бранко Црвенковски на инаугурацијата на Пендаровски во Собранието

еМагазин - 12.05.2019

По повод неговата инаугурација на Стево Пендаровски во Собранието присуствуваше и поранешниот претседател Бранко Црвенковски. Помеѓу присутните беше и досегашниот претседател Ѓорге Иванов, сопругата на поранешниот претседател Борис Трајковски, Вилма ...