TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО Бачев пред домот на Пешевски: Дел од осумтемина пратеници се предомислуваат, двотретинското мнозинство виси

Фокус - 23.11.2018

Група демонстранти организирани преку „Македонија блокира“ вчера се собраат пред домот на поранешниот вицепремиер, Владимир Пешевски, поради неговото писмо неодамна објавено, а упатено до пратениците на ВМРО-ДПМНЕ.

Пешевски на мета затоа што повика на помирување

Deutsche Welle - 23.11.2018

Поранешниот вицепремиер за економски прашања, е последниот во низата функционери пред чии домови се одвиваат протести. Негов „грев“ е повикот за национално помирување и обединување По протестите пред домовите на опозициските пратеници Крсто Мукоски, ...

Граѓани викаа „предавник" пред домот на Пешевски - полицијата ги спречи да влезат

Press24 - 23.11.2018

Триесетина граѓани со знамиња синоќа излегоа пред домот на Пешевски и му прочитаа писмо кое му го донесоа. Извикувајќи Предавник, му порачаа дека Македонија не поддржува насилна промена на името, и дека е срамно да учествува во национално предавство.

Демонстрантите извикуваа „Предавник“ пред домот на Пешевски: Срамно е да ги повикувате пратениците да прават национално ...

А1 On - 22.11.2018

Триесетина граѓани со знамиња и патриотски песни се собраа пред зградата на ексфункционерот Владимир Пешевски каде извикуваат „Предавник“. Тие прочитаа писмо кое сакаа да му го предадат лично на Пешевски, во неговиот дом, но полицијата ги спречи да ...

„Македонија блокира“ пред домот на Пешевски - го нарекоа предавник

Фактор - 22.11.2018

Група граѓани се собраа пред домот на поранешниот функционер од ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Пешевски каде извикуваат „предавник“. Од „Македонија блокира“ и го повикаа Пешевски да излезе и да го прими нивното писмо.

„Македонија блокира“ се сели пред домот на Пешевски поради неговото писмо до пратениците на ВМРО-ДПМНЕ

Фокус - 22.11.2018

Демонстрантите од организацијата „Македонија блокира“ денеска ќе се соберат пред домот на поранешниот вицепремиер, Владимир Пешевски. Тие ќе му врачат протесно писмо поради неговите пораки до пратениците на ВМРО-ДПМНЕ.

(ВИДЕО) Бачев пред домот на Пешевски: Дел од осумтемина пратеници се предомислуваат, двотретинското мнозинство виси

iPortal - 23.11.2018

Група демонстранти организирани преку „Македонија блокира“ вчера се собраат пред домот на поранешниот вицепремиер, Владимир Пешевски, поради неговото писмо неодамна објавено, а упатено до пратениците на ВМРО-ДПМНЕ.

Пешевски на мета затоа што повика на помирување

Либертас - 23.11.2018

Поранешниот вицепремиер за економски прашања, е последниот во низата функционери пред чии домови се одвиваат протести. Негов „грев“ е повикот за национално помирување и обединување По протестите пред домовите на опозициските пратеници Крсто Мукоски, ...

Протест пред домот на Пешевски, учесниците извикуваат „предавник“

Макфакс - 22.11.2018

Триесетина граѓани со знамиња и патриотски песни се собраа пред зградата на екс-функционерот Владимир Пешевски каде извикуваат „предавник“. Тие прочитаа писмо кое сакаа да му го предат лично на Пешевски и да влезат во неговиот дом, но полицијата ги ...

Вечерва „Македонија блокира“ пред домот на Пешевски – го обвинуваат за „вклучување во национално предавство“

1tv - 22.11.2018

Припадници на Граѓанското движење против уставните промени „Македонија блокира“ вечерва пред домот на поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски ќе му предаде протестно писмо поради како што велат „неочекуваното негово вклучување во националното ...

Пешевски на мета затоа што повика на помирување

iPortal - 23.11.2018

Поранешниот вицепремиер за економски прашања, е последниот во низата функционери пред чии домови се одвиваат протести. Негов „грев“ е повикот за национално помирување и обединување По протестите пред домовите на опозициските пратеници Крсто Мукоски, ...

Полицијата спречи демонстранти да влезат во домот на Пешевски

Либертас - 22.11.2018

Триесетина граѓани со знамиња и патриотски песни се собраа пред зградата на ексфункционерот Владимир Пешевски каде што извикуваат „предавник“. Тие прочитаа писмо кое сакаа да му го предат лично на Пешевски и да влезат во неговиот дом, но полицијата ...

„Македонија блокира“ се сели пред домот на Пешевски поради неговото писмо до пратениците на ВМРО-ДПМНЕ

iPortal - 22.11.2018

Демонстрантите од организацијата „Македонија блокира“ денеска ќе се соберат пред домот на поранешниот вицепремиер, Владимир Пешевски. Тие ќе му врачат протесно писмо поради неговите пораки до пратениците на ВМРО-ДПМНЕ.

„Македонија блокира“ пред домот на Пешевски – го обвинуваат за „вклучување во национално предавство“

Press24 - 22.11.2018

Припадници на Граѓанското движење против уставните промени „Македонија блокира“ вечерва пред домот на поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски. 1ТВ пренесе дека движењето ќе му предаде протестно писмо поради како што велат „неочекуваното негово ...

Вечерва „Македонија блокира“ пред домот на Пешевски – го обвинуваат за „вклучување во национално предавство“

Либертас - 22.11.2018

Припадници на Граѓанското движење против уставните промени „Македонија блокира“ вечерва пред домот на поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски ќе му предаде протестно писмо поради како што велат „неочекуваното негово вклучување во националното ...