TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Готов проектот за новиот мост од Карпош 4 до улица Скупи, до крајот на годинава ќе почнеме со градба, вели Шилегов

Сакам да кажам - 05.07.2020

Град Скопје заврши со проектирање на новиот мост од улицата Љубљанска во Карпош 4, покрај скејт паркот на кејот на Вардар до улицата Скупи. Според проектот, мостот ќе биде со четири коловозни ленти, по две ленти во двата правци, велосипедска и ...

Шилегов покажа како ќе изгледа новиот мост во Карпош

Независен - 04.07.2020

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов, на фејсбук постираше видео со кое покажа како ќе изгледа новиот мост кој ќе ги поврзува Карпош и Злокуќани. „Завршено е проектирањето на новиот мост во Скопје.

Шилегов: Завршено е проектирањето на новиот мост во Скопје (ВИДЕО)

Локално - 04.07.2020

Завршено е проектирањето на новиот мост во Скопје. Постапката за избор на изведувач, ја започнуваме до крајот на јули напиша градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов на својот Фејсбук профил. -Овој мост, ќе ги спојува Карпош 3 и 4 по ул.

Шилегов: Завршено е проектирањето на новиот мост меѓу Карпош и Злокуќани/ВИДЕО

Вечер Прес - 04.07.2020

Завршено е проектирањето на новиот мост во Скопје. Постапката за избор на изведувач, ја започнуваме до крајот на јули напиша градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов на својот Фејсбук профил. -Овој мост, ќе ги спојува Карпош 3 и 4 по ул.

Скопје ќе добие нов мост на Вардар (Видео)

24auto - 04.07.2020

Покрај оној во населбата Аеродром кој ќе ја спојува населбата со левата страна на реката Вардар кај Керамидница, наскоро ќе почне изградба на уште еден мост но во Карпош. Скопскиот градоначалник Петре Шилегов, на фејсбук постираше видео со кое ...

Видео: Вака ќе изгледа новиот мост во Скопје

Скопје инфо - 05.07.2020

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, на својот Фејсбук профил сподели проект видео од новиот мост во Скопје кој ќе ги спојува Карпош 3 и 4 по ул. Љубљанска (покрај Сити мол) со Злокуќани и Бардовци на ул. Скупи.

(ВИДЕО) Шилегов: Еве како изгледа новиот мост во Скопје

Frontline - 04.07.2020

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, на својот Фејсбук профил сподели проект видео од новиот мост во Скопје кој ќе ги спојува Карпош 3 и 4 по ул. Љубљанска (покрај Сити мол) со Злокуќани и Бардовци на ул. Скупи.