TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Антикорупциска остана со двајца членови - Собранието бара оставки и од нив

Сител - 19.03.2018

И другите двајца членови од Комисијата за спречување на корупцијата да си поднесат оставки доколку ова регулаторно тело сака да ја извршува својата функција – да се бори со корупцијата, а не да ја создава, побараа членовите на собраниската комисија ...

Собранието ги разреши антикорупционерите кои поднесоа оставка

Сакам да кажам - 19.03.2018

Собранието попладнево ги разреши петте членови на Државната комисија за спречување на корупцијата, кои претходно поднесоа оставки. Претседателот на Антикорупициската комисија Игор Тантуровски и членовите Фарие Алиу, Горан Миленков, Жаклина Дамческа, ...

Пратениците ги повикаа останатите двајца антикорупционери да си поднесат оставка

Телма - 19.03.2018

Двајцата антикорупционери кои се уште не поднеле оставки, веднаш тоа да го сторат. Ова беше побарано на денешната седница на комисијата за именување во Собранието каде се потврдени петте оставки на останатите членови на антикорупциската комисија.

Разрешени пет членови на Комисијата за спречување на корупцијата

Press24 - 19.03.2018

Собранието на Република Македонија попладнево ја донесе одлуката за разрешување на пет членови на Државната комисија за спречување на корупцијата, кои мпретходно поднесоа оставки. Претседателот на Антикорупициската комисија Игор Тантуровски и дел од ...

Собранието ги констатира оставките на петмина членови на Антикорупциска

+инфо - 19.03.2018

Собраниската Комисија за избори и именувања на денешанта седница ги констатира оставките на петмина членови на Државната комисија за спречување на комисијата кои поднесоа оставки по скандалот со ревизорскиот извештај.

Разрешени пет членови на Антикорупциска

еМагазин - 19.03.2018

Собранието на Република Македонија ја донесе одлуката за разрешување на пет членови на Државната комисија за спречување на корупцијата или попозната во јавноста како Антикорупциска комисија, кои претходно поднесоа оставки.

Констатирани оставките на членовите на ДКСК

CivilMedia - 19.03.2018

Комисија за прашања за избори и именувања денеска ги констатираше оставките на членовите на Државната комисија за спречување на корупција кои поднесоа оставки по злоупотребите што излегоа од Ревизорските извештаи.

Груби: Да си поднесат оставка и другите двајца членови на Антикорупциска

Слободен Печат - 19.03.2018

Останаа уште двајца членови на Антикорупциска комисија кои не си поднеле оставка, ги повикувам да се одважат и да го сторат тоа, рече пратеникот Артан Груби на денешната седница на Комисијата за избор и именување на која беа констатирани оставките ...

Антикорупциска остана со двајца членови - Собранието бара оставки и од нив

Press24 - 19.03.2018

Собранието на Република Македонија попладнево ја донесе одлуката за разрешување на пет членови на Државната комисија за спречување на корупцијата, кои мпретходно поднесоа оставки. И другите двајца членови од Комисијата за спречување на корупцијата ...

Разрешени пет членови на Комисијата за спречување на корупцијата...

Н.Македонија - 19.03.2018

Разрешени пет членови на Комисијата за спречување на корупцијата Собранието на Република Македонија попладнево ја донесе одлуката за разрешување на пет членови на Државната комисија за спречување на корупцијата, кои претходно поднесоа оставки.

Во Собранието констатирани оставките на петмина членови на Антикорупциска

Алсат-М - 19.03.2018

Собраниската Комисија за избори и именувања на денешанта седница ги констатира оставките на петмина членови на Државната комисија за спречување на комисијата кои поднесоа оставки по скандалот со ревизорскиот извештај.

Разрешени пет членови на Комисијата за спречување на корупцијата

А1 On - 19.03.2018

Собранието на Република Македонија попладнево ја донесе одлуката за разрешување на пет членови на Државната комисија за спречување на корупцијата, кои мпретходно поднесоа оставки. Претседателот на Антикорупициската комисија Игор Тантуровски и дел од ...

Во Собранието констатирани оставките на петмина членови на Антикорупциска

Канал5 - 19.03.2018

Собраниската Комисија за избори и именувања на денешанта седница ги констатира оставките на петмина членови на Државната комисија за спречување на комисијата кои поднесоа оставки по скандалот со ревизорскиот извештај.

Собранието разреши петмина членови на Комисијата за спречување на корупцијата

Канал5 - 19.03.2018

Собранието на Република Македонија попладнево ја донесе одлуката за разрешување на петмина членови на Државната комисија за спречување на корупцијата, кои мпретходно поднесоа оставки. Претседателот на Антикорупициската комисија Игор Тантуровски и ...

Во Собранието констатирани оставките на петмина членови на Антикорупциска

Стандард - 19.03.2018

Собраниската Комисија за избори и именувања на денешанта седница ги констатира оставките на петмина членови на Државната комисија за спречување на комисијата кои поднесоа оставки по скандалот со ревизорскиот извештај.

Разрешени пет членови на Комисијата за спречување на корупцијата

Стандард - 19.03.2018

Собранието на Република Македонија попладнево ја донесе одлуката за разрешување на пет членови на Државната комисија за спречување на корупцијата, кои мпретходно поднесоа оставки. Претседателот на Антикорупициската комисија Игор Тантуровски и дел од ...

Констатирани оставките на петмина членови на Антикорупциска...

Н.Македонија - 19.03.2018

Констатирани оставките на петмина членови на Антикорупциска Собраниската Комисија за избори и именувања на денешанта седница ги констатира оставките на петмина членови на Државната комисија за спречување на комисијата кои поднесоа оставки по ...

Разрешени пет членови на Комисијата за спречување на корупцијата

ТВ21 - 19.03.2018

Собранието на Република Македонија попладнево ја донесе одлуката за разрешување на пет членови на Државната комисија за спречување на корупцијата, кои мпретходно поднесоа оставки. Претседателот на Антикорупициската комисија Игор Тантуровски и дел од ...

Во Собранието констатирани оставките на петмина членови на Антикорупциска

Слободен Печат - 19.03.2018

Собраниската Комисија за избори и именувања на денешната седница ги констатира оставките на петмина членови на Државната комисија за спречување на комисијата кои поднесоа оставки по скандалот со ревизорскиот извештај.

Во Собранието констатирани оставките на петмина членови на Антикорупциска

Независен - 19.03.2018

Собраниската Комисија за избори и именувања на денешанта седница ги констатира оставките на петмина членови на Државната комисија за спречување на комисијата кои поднесоа оставки по скандалот со ревизорскиот извештај.

Во Собранието констатирани оставките на петмина членови на Антикорупциска

24 Вести - 19.03.2018

Собраниската Комисија за избори и именувања на денешанта седница ги констатира оставките на петмина членови на Државната комисија за спречување на комисијата кои поднесоа оставки по скандалот со ревизорскиот извештај.

Во Собранието констатирани оставките на петмина членови на Антикорупциска

А1 On - 19.03.2018

Собраниската Комисија за избори и именувања на денешанта седница ги констатира оставките на петмина членови на Државната комисија за спречување на комисијата кои поднесоа оставки по скандалот со ревизорскиот извештај.

Во собраниска комисија констатирани оставките на Антикорупционерите

Р.С.Европа - 19.03.2018

Собраниската Комисија за избори и именувања на денешната седница ги констатира оставките на петмина членови на Државната комисија за спречување на корупција, кои поднесоа оставки откако ревизорски извештај покажа дека злоупотребиле народни пари.