TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Потпишана повелба против уставни измени, бараат предвремени избори и најавуваат протести

ТВ21 - 04.11.2018

Распуштање на Собранието и распиување на предвремени парламентарни избори, протести пред домовите на пратениците од опозицијата кои гласаа за потребата за уставни измени. Ова е само дел од она што го содржи Повелбата за стратешка соработка против ...

Формиран „Кризен штаб против промена на Уставот“ наречен „Македонија-Блокира“, најавија протести и блокади на патишта

А1 On - 04.11.2018

Денес осумдесет и четири организации – политички партии, невладини организации, граѓански иницијативи од земјата и дијаспората потпишаа Повелба за стратешка соработка со која се предвидува формирање на Кризен штаб против промена на Уставот на ...

Повеќе организации од земјава и странство потпишаа повелба за спречување на промена на Уставот

Канал5 - 04.11.2018

Повелба за стратешка соработка за спречување на промена на уставот и распишување на предвремени парламентарни избори. Сметаат дека постапката за уставни измени е очајнички потег на власта за да го протурка преспанскиот договор.

Единствена Македонија: 84 организации потпишаа Повелба за соработка против уставни измени

Макфакс - 04.11.2018

Осумдесет и четири организации – политички партии, невладини организации, граѓански иницијативи од земјата и дијаспората потпишаа Повелба за стратешка соработка со која се предвидува формирање на Кризен штаб против промена на Уставот, распуштање на ...

Единствена Македонија: 84 организации потпишаа Повелба за соработка против уставни измени

Centar - 04.11.2018

Осумдесет и четири организации – политички партии, невладини организации, граѓански иницијативи од земјата и дијаспората потпишаа Повелба за стратешка соработка со која се предвидува формирање на Кризен штаб против промена на Уставот, распуштање на ...

Се формираше кризен штаб за одбрана на Уставот и ИМЕТО на Република Македонија

Пулс24 - 04.11.2018

Денес околу 85 – политички партии, невпадини , граѓански здруженија од земјата и странство потпишаа Повелба со која се формираше на Кризен штаб против промена на Уставот на Република Македонија , распуштање на Собранието и распишување на предвремени ...