TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во руски ракетен напад во Чернихив најмалку 14 загинати

Глас на Америка - 17.04.2024

Украинските власти соопштија дека во средата смртоносен руски ракетен напад го погодил северниот град Чернихив. Градоначалникот на Чернихив, Олександр Ломако, на Телеграма изјави дека во нападот загинале најмалку 14 лица, а најмалку 61 се повредени.

Русите го ракетираа Чернихив, загинаа најмалку 13 луѓе

Локално - 17.04.2024

Украинскиот претседател Володимир Зеленски ги повика западните партнери на потребната решителност и поддршка по рускиот ракетен напад врз северниот град Чернихив утринава, при што загинаа најмалку 13 лица.

Зеленски: Одлучноста на партнерите можеше да спречи 10 смртни случаи во денешниот руски напад

Скопје1 - 17.04.2024

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска изјави дека смртта на 10 лица и ранувањето на 20 немаше да се случи во денешниот руски напад врз градот Чернигов „ако беше доволна решеноста на светот да се бори против рускиот терор“.

Најмалку 13 мртви во руски ракетен напад на Чернигов

Сакам да кажам - 17.04.2024

Најмалку десет луѓе загинаа во руски воздушен напад на Чернигов во северна Украина. Претседателот Володимир Зеленски кажа дека 20 луѓе се ранети во нападот во кој била погодена осумкатна зграда во густо населен дел од градот.

Драматично во Украина: Најмалку осум лица загинаа, а 18 се ранети во рускиот напад врз Чернигов

Скопје1 - 17.04.2024

Најмалку осум лица загинаа, а 18 се ранети во рускиот напад утринава врз градот Чернихив во северна Украина, изјави градоначалникот Олександар Ломако. Ломако напиша на Телеграм дека е во тек операција за пребарување и спасување, пренесе Укринформ.

Десетмина загинати во руски напад на Чернихив

Р.С.Европа - 17.04.2024

Најмалку 10 лица загинале, а неколку се повредени во руски воздушен напад врз украинскиот град Чернихив, соопштија властите. Неколку експлозии го потресоа Чернихив во средата, непосредно по активирањето на сирените за воздушен напад низ Украина, ...

Осум лица загинаа во рускиот напад на Чернигов, украински дрон соборен во близина на Москва

Бизнис Вести - 17.04.2024

Во експлозијата на три руски ракети што денеска го погодија осмиот кат од станбена зграда во центарот на градот Чернигов на северот на Украина, загинаа најмалку осум лица, а 18 се повредени, соопшти градоначалникот Олександар Ломако.

РУСКИ РАКЕТЕН ТЕРОР: Чернихив под напад утрово

CivilMedia - 17.04.2024

Руските агресори денеска истрелаа проектили врз градот Чернихив, предизвикувајќи загинати и повредени цивили, објави на Телеграм , шефот на регионалната воена управа на Чернигив, Виачеслав Чаус, пренесе Укринформ .

РУСКИ РАКЕТЕН ТЕРОР: Чернихив под напад утрово

Zoom - 17.04.2024

Руските агресори денеска истрелаа проектили врз градот Чернихив, предизвикувајќи загинати и повредени цивили, објави на Телеграм , шефот на регионалната воена управа на Чернигив, Виачеслав Чаус, пренесе Укринформ .

РУСКИ РАКЕТЕН ТЕРОР: Чернихив под напад утрово

Frontline - 17.04.2024

Руските агресори денеска истрелаа проектили врз градот Чернихив, предизвикувајќи загинати и повредени цивили, објави на Телеграм , шефот на регионалната воена управа на Чернигив, Виачеслав Чаус, пренесе Укринформ .

РУСКИ РАКЕТЕН ТЕРОР: Чернихив под напад утрово

Нова ТВ - 17.04.2024

Руските агресори денеска истрелаа проектили врз градот Чернихив, предизвикувајќи загинати и повредени цивили, објави на Телеграм , шефот на регионалната воена управа на Чернигив, Виачеслав Чаус, пренесе Укринформ .

РУСИТЕ ГО НАПАДНАА ГРАДОТ ЧЕРНИГОВ, ИМА ЗАГИНАТИ Украински дрон соборен во близина на Москва

+инфо - 17.04.2024

Чернигов се наоѓа во близина на тромеѓето на Украина со Русија и Белорусија, на околу 150 километри од главниот град Киев. Во експлозијата на три руски ракети што денеска го погодија осмиот кат од станбена зграда во центарот на градот Чернигов на ...

Руски напад на Чернигов, осум мртви

Слободен Печат - 17.04.2024

Во експлозијата на три руски ракети што денеска го погодија осмиот кат од станбена зграда во центарот на градот Чернигов на северот на Украина, загинаа најмалку осум лица, а 18 се повредени, соопшти градоначалникот Олександар Ломако.

Осум лица загинаа во рускиот напад на Чернигов, украински дрон соборен во близина на Москва

Сител - 17.04.2024

Во експлозијата на три руски ракети што денеска го погодија осмиот кат од станбена зграда во центарот на градот Чернигов на северот на Украина, загинаа најмалку осум лица, а 18 се повредени, соопшти градоначалникот Олександар Ломако.

Осум лица загинаа во рускиот напад на Чернигов, украински дрон соборен во близина на Москва

Канал5 - 17.04.2024

Во експлозијата на три руски ракети што денеска го погодија осмиот кат од станбена зграда во центарот на градот Чернигов на северот на Украина, загинаа најмалку осум лица, а 18 се повредени, соопшти градоначалникот Олександар Ломако.

Зеленски бара повеќе помош од западните партнери по новите руски напади

Слободен Печат - 17.04.2024

Украинскиот претседател Володимир Зеленски ги повика западните партнери на потребната решителност и поддршка откако најмалку 13 лица беа убиени во новиот руски ракетен напад утринава врз северниот град Чернигов.

Русите го бомбардираа Чернихив: Загинаа најмалку 13 лица, Зеленски бара дополнителна помош

360 степени - 17.04.2024

Русија изврши напад со три крстосувачки ракети „Искандер“, изјави регионалниот гувернер Вјачеслав Чаус во коментар за украинскиот јавен сервис Суспилна Украинскиот претседател Володимир Зеленски ги повика западните партнери на потребната решителност ...

Зеленски повторно побара помош од западните партнери по 13-те нови жртви во рускиот напад врз Чернигов

Курир - 17.04.2024

„Тоа немаше да се случи доколку Украина добиеше доволно опрема за противвоздушна одбрана и имаше доволна решеност на светот да се спротивстави на рускиот тероризам“, објави Зеленски на Телеграм.

(Видео) Русите го гранатираа Чернихив, загинаа најмалку 13 лица, Зеленски бара дополнителна помош

Макфакс - 17.04.2024

Украинскиот претседател Володимир Зеленски ги повика западните партнери на потребната решителност и поддршка по рускиот ракетен напад врз северниот град Чернихив утринава, при што загинаа најмалку 13 лица.

(Видео) Русите го гранатираа Чернихив, загинаа најмалку 13 лица, Зеленски бара дополнителна помош

Опсервер - 17.04.2024

Украинскиот претседател Володимир Зеленски ги повика западните партнери на потребната решителност и поддршка по рускиот ракетен напад врз северниот град Чернихив утринава, при што загинаа најмалку 13 лица.

Зеленски бара помош од запад по рускиот напад врз Чернигов

Сител - 17.04.2024

Украинскиот претседател Володимир Зеленски ги повика западните партнери на потребната решителност и поддршка по рускиот ракетен напад врз северниот град Чернихив утринава, при што загинаа најмалку 13 лица.

Зеленски повторно побара помош од западните партнери по 13-те нови жртви во рускиот напад врз Чернигов

Рацин - 17.04.2024

– Украинскиот претседател Володимир Зеленски ги повика западните партнери на потребната решителност и поддршка откако најмалку 13 лица беа убиени во новиот руски ракетен напад утринава врз северниот град Чернигов.

ЗЕЛЕНСКИ: Ги повикувам западните партнери на решителност и поддршка на Украина за да спречиме напади како тој на ...

Денешен - 17.04.2024

Украинскиот претседател Володимир Зеленски ги повика западните партнери на потребната решителност и поддршка откако најмалку 13 лица беа убиени во новиот руски ракетен напад утринава врз северниот град Чернигов.

Зеленски пак побара помош од западните партнери по новите 13 жртви во рускиот напад врз Чернигов

Нетпрес - 17.04.2024

Украинскиот претседател Володимир Зеленски ги повика западните партнери на потребната решителност и поддршка откако најмалку 13 лица беа убиени во новиот руски ракетен напад утринава врз северниот град Чернигов.

Зеленски повторно побара помош од западните партнери по 13-те нови жртви во рускиот напад врз Чернигов

Во Центар - 17.04.2024

Украинскиот претседател Володимир Зеленски ги повика западните партнери на потребната решителност и поддршка откако најмалку 13 лица беа убиени во новиот руски ракетен напад утринава врз северниот град Чернигов.

Зеленски повторно побара помош од западните партнери по 13-те нови жртви во рускиот напад врз Чернигов

Пулс24 - 17.04.2024

Украинскиот претседател Володимир Зеленски ги повика западните партнери на потребната решителност и поддршка откако најмалку 13 лица беа убиени во новиот руски ракетен напад утринава врз северниот град Чернигов.

Зеленски повторно побара помош од западните партнери по 13-те нови жртви во рускиот напад врз Чернигов

24 Вести - 17.04.2024

Украинскиот претседател Володимир Зеленски ги повика западните партнери на потребната решителност и поддршка откако најмалку 13 лица беа убиени во новиот руски ракетен напад утринава врз северниот град Чернигов.

Во рускиот напад на Чернигов загинаа 11 лица, во Русија соборени неколку украински дронови

24 Вести - 17.04.2024

Најмалку 11 лица загинаа, а 22 се ранети во денешната експлозија на три руски ракети кои го погодија осмиот кат на станбена зграда во центарот на градот Чернигов на северот на Украина, соопшти градоначалникот Олександр Ломако.

Осум лица загинаа во рускиот напад на Чернигов, украински дрон соборен во близина на Москва

24 Вести - 17.04.2024

Во експлозијата на три руски ракети што денеска го погодија осмиот кат од станбена зграда во центарот на градот Чернигов на северот на Украина, загинаа најмалку осум лица, а 18 се повредени, соопшти градоначалникот Олександар Ломако.