TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

РИА Новости: Во Украина е уништен тенк „леопард“ со припадници на германската војска

МКД - 24.09.2023

Тенк „леопард“ пол со војници на оружените сили на Германија, односно Бундесверот, бил уништен деновиве во зоната на руската „специјална воена операција“ во Украина, открил за РИА Новости анонимен командант на разузнавачка единица на руската војска.

ВИДЕО: Русите уништиле „Леопард“ со германски екипаж

А1 On - 23.09.2023

Извидници на вооружените сили на Русија го уништија тенкот „Леопард“ кој пристигна во Украина со германски екипаж, пишува „Спутник“. „Кога запревме уште еден самоубиствен напад во серија и го уништивме леопардот, се упативме кон запалената опрема со ...

Германци загинаа во уништен „Леопард“! Возачот на умирање едвај изговорил збор: Јас не сум платеник, јас сум војник на ...

Пулс24 - 23.09.2023

Извидници на вооружените сили на Русија уништија тенк „Леопард“ префрлен во Украина со целосно германска екипа составена од војници на вооружените сили на Германија, изјави командантот на разузнавачката група на Вооружените сили на Русија што ...