TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Маричиќ: Згрозен сум од обидот преку опасни лаги да се наруши мојот и угледот на фамилијата

Слободен Печат - 31.01.2021

Посочи оти е свесен дека се работи за обид да дискредитација пред најавената интерпелација од опозицијата. -Во објавата на порталот „Република” се пренесува пост од социјалните мрежи, а во содржината тенденциозно е изоставен делот во кој татко ми ...

Попладневен преглед: Николовски: Над 20.000 членови го ажурирале своето членство за првите 10 дена, Маричиќ згрозен од обидот да се наруши угледот на неговата фамилија, Пописот ќе биде спроведен по нова методологија

Frontline

Маричиќ демантира: Мојот дедо цел живот носеше лузна добиена во нацистички логор

Нова ТВ

Маричиќ: Згрозен сум од обидот преку тенденциозни и опасни лаги да се наруши мојот и угледот на мојата фамилија

Frontline

Маричиќ: Згрозен сум од обидот преку опасни лаги да се наруши мојот и угледот на фамилијата

МКД

Маричиќ: Згрозен сум од обидот преку опасни лаги да се наруши мојот и угледот на фамилијата

24Инфо

Маричиќ: Згрозен сум од обидот преку опасни лаги да се наруши мојот и угледот на фамилијата

Опсервер

ММС Независен Фокус Кајгана Нетпрес Либертас 360 степени

Министерот за правда Маричиќ разговараше со една од жртвите на групата „Јавна Соба“

24Инфо - 30.01.2021

Дополнително и беа презентирани и законските измени кои Министерството за правда веќе ги подготви, а со кој се воведува и ново дело кое ќе биде дополнителна заштита, меѓу другите и за вакви случаи.

Маричиќ разговарал со една од жртвите на „Јавна Соба“, нови законски измени за дополнителна заштита за вакви случаи

Опсервер

Маричиќ разговарал со една од жртвите на „Јавна Соба“, нови законски измени за дополнителна заштита за вакви случаи

Сител

Маричиќ разговарал со една од жртвите на „Јавна Соба“, нови законски измени за дополнителна заштита за вакви случаи

Независен

Маричиќ се сретна со жртва од „Јавна соба“, вети член во кој се вметнува терминот „Демнење“

Кајгана

Маричиќ разговарал со една од жртвите на „Јавна Соба”, нови законски измени за дополнителна заштита за вакви случаи

ММС

Маричиќ разговараше со една од жртвите на групата „Јавна Соба“: Најавени законски измени и додавање на нов член „Демнење“

Press24

Либертас +инфо Точка Денешен А1 On Вечер Прес Нова ТВ еМагазин

Маричиќ разговараше со една од жртвите на „Јавна Соба“: Не си сама во оваа битка

Локално - 30.01.2021

Министерот за правда Бојан Маричиќ денес се сретна и разговараше со Ана, една од дeвoјките жртви на групата „Јавна Соба“. Тој изворно се информираше за страдањето низ кое минува Ана, но и другите девојки чии фотографии и лични податоци беа ...

Маричиќ на средба со една од девојките-жртви на групата „Јавна соба“

Макфакс

Маричиќ на средба со една од девојките-жртви на групата „Јавна соба“

Вечер

Маричиќ на средба со една од девојките-жртви на групата „Јавна соба“

Centar

Министерот за правда Маричиќ разговараше со една од жртвите на групата „Јавна Соба“

Frontline

Маричиќ разговарал со Ана, една од жртвите на „Јавна Соба“

Република

Маричиќ се сретна со Ана, жртва од „Јавна соба“ и ѝ честиташе што јавно проговори

Слободен Печат

Курир Мета MakPress Нетпрес Скопје1 Фокус ТВ21