TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Амбасадорите на ЕУ и САД нема да присуствуваат на инаугурацијата на Путин во Москва

Скопје1 - 07.05.2024

Амбасадорите на Европската Унија и Соединетите Американски Држави во Москва нема да присуствуваат на церемонијата на инаугурација на рускиот претседател Владимир Путин. Портпаролот на ЕУ Петер Стано рече дека оваа одлука е во согласност со ставот на ...

Стано: Амбасадорите на ЕУ, САД, Германија, Велика Британија, Балтичките земји, нема да присуствуваат на инаугурацијата на Путин

Бизнис Вести

Стано: Амбасадорите на ЕУ, САД, Германија, Велика Британија, Балтичките земји, нема да присуствуваат на инаугурацијата на Путин

Сител

Стано: Амбасадорите на ЕУ, САД, Германија, Велика Британија, Балтичките земји, нема да присуствуваат на инаугурацијата на Путин

Бриф

Инаугурација на Путин без амбасадорите на ЕУ, САД, Германија, Велика Британија и Балтичките земји

Р.С.Европа

Амбасадорите на ЕУ, САД, Германија, Велика Британија, Балтичките земји, нема да присуствуваат на инаугурацијата на Путин

24Инфо

Стано: Амбасадорите на ЕУ, САД, Германија, Велика Британија, Балтичките земји, нема да присуствуваат на инаугурацијата на Путин

24 Вести

Независен Фокус Нетпрес Денешен Слободен Печат Либертас Канал5

Франција испраќа амбасадор на инаугурацијата на Путин, Германија не

Независен - 06.05.2024

Франција утре на инаугурацијата на рускиот претседател Владимир Путин за неговиот следен шестгодишен мандат ќе ја претставува нејзиниот амбасадор во таа земја, изјави француски дипломатски извор за Ројтерс.

Франција испраќа амбасадор на инаугурацијата на Путин

А1 On

Франција испраќа амбасадор на инаугурацијата на Путин

Република

Франција испраќа амбасадор на инаугурацијата на Путин

Слободен Печат

Стано: ЕУ се уште не решила дали ќе учествува на инаугурацијата на Путин, Борел е против присуство

Бизнис Вести - 06.05.2024

– Европската Унија и нејзините земји членки засега се уште не решиле дали ќе присуствуваат на утрешната инаугуративна церемонија во Москва со што официјално треба да започне новиот мандат на рускиот претседател Владимир Путин, соопшти денеска ...

Стано: ЕУ се уште не решила дали ќе учествува на инаугурацијата на Путин, Борел е против присуство

Бриф

Стано: ЕУ се уште не решила дали ќе учествува на инаугурацијата на Путин, Борел е против присуство

Курир

Стано: ЕУ се уште не решила дали ќе учествува на инаугурацијата на Путин, Борел е против

Канал5

ЕУ засега без официјален став за учество на претставници на ЕУ на инаугурацијата на Путин, Борел е против

Frontline

Стано: ЕУ се уште не решила дали ќе учествува на инаугурацијата на Путин, Борел е против присуство

Слободен Печат

Стано: ЕУ се уште не решила дали ќе учествува на инаугурацијата на Путин, Борел е против присуство

Република

Денешен Вечер Прес Рацин MakPress