TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(Обновено): Лажна тревога, во Стајковци нема поплава...

Н.Македонија - 08.11.2016

(Обновено): Лажна тревога, во Стајковци нема поплава Паниката која се шири на социјалните мрежи за поплава во Стајковци е лажна, во што имаше прилика да се увери екипата на „Нова Македонија“, која попладнево го посети селото.

КАЛ НА ОБИКОЛНИЦА, ВИРОВИ НА УЛИЦИТЕ: Дождот крена паника, во делови од Стајковци се насобра вода (ФОТО)

Телеграф - 08.11.2016

Само се молиме дождот да престане и куќите да ни се спасат. Да не нè снајде несреќата од летово, велат жителите на селото Стајковци, во кое неколку улици и дворови се поплавени Жителите на Стајковци стравуваат од нови поплави по денешниот дожд кој ...

Стајковци повторно со поплавени улици

Р.С.Европа - 08.11.2016

Во скопското село Стајковци улиците повторно се исполнети со вода, по поројниот дожд кој го зафати скопскиот регион последниве 12 часа. Граѓани јавуваат дека улиците низ населеното место велосно се под вода.

Стајковци повторно под вода

МКД - 08.11.2016

На социјалните мрежи се појавуваат слики од моменталната ситуација каде силниот дожд кој го зафати скопскиот регион последниве 12 часа повторно го поплави Стајковци. Граѓани јавуваат дека улиците низ населеното место комплетно се под вода.

ОБНОВЕНО Стајковци повторно под вода, жителите во паника! ФОТО

+инфо - 08.11.2016

Денешните поројни дождови веќе го поплавуваат оваа скопско село, а УХМР најавува дека во следните 24 часа врнежите ќе се интензивираат. „Стајковци, во моментов. Во меѓувреме, ДПМНЕ ја задолжи нашата држава со дополнителни 36 милиони евра за штетите ...

Скопско Стајковци повторно поплавено

Кајгана - 08.11.2016

Скопската населба Стајковци, три месеца по катастрофалната поплава во скопско, во која загинаа 22 лица, а голем број домови и земјоделски површини беа поплавени, повторно е поплавено од обилните дождови.

Фото: Силниот дожд повторно го поплави Стајковци

Радио МОФ - 08.11.2016

На социјалните мрежи се појавуваат слики од моменталната ситуација во Стајковци, на која се гледа како улиците во селото повторно се исполнети со вода, по силниот дожд кој го зафати скопскиот регион последниве 12 часа.

ПОВТОРНО СТРАВ: Жители на Стајковци јавуваат за поплавени улици

Телеграф - 08.11.2016

На секој посилен дожд населението од Стајковци и од Синѓелиќ се плаши да не се повторат поплавите од август Улиците на Стајковци се претворени во езеро, споделуваат жители на ова населено место на социјалните мрежи .

Слики од состојбата во Стајковци во моментов

Сител - 08.11.2016

Скопско Стајковци, местото кое беше најпогодено во августовските поплави, денеска повторно е поплавено. На социјалните мрежи веќе почнаа да се споделуваат и фотографии од тоа каква е состојбата на терен.

По поројните дождови, Стајковци повторно во вода...

Н.Македонија - 08.11.2016

По поројните дождови, Стајковци повторно во вода По поројните дождовите што вчера и денеска го зафатија Скопскиот регион, Стајковци е повторно под вода. На социјалните мрежи граѓаните споделуваат фотографии од моменталната состојба во населбата, на ...

ГАЛЕРИЈА: Во Стајковци суво - информациите за поплави се неточни

Press24 - 08.11.2016

По некое вирче на улиците е се што може да се нарече поплавено Стајковци во моментов. Нашиот репортер од терен вели дека информациите за поплави во ова место, се малку предимензионирани, бидејќи во моментов во Стајковци не е ништо поразлично од било ...

Улиците во Стајковци под вода, но засега нема вода во подрумите и во куќите

Мета - 08.11.2016

Улиците во скопско Стајковци се полни со вода, но опасност од поплава барем засега нема, велат жителите од ова село. Тие додаваат дека состојбата со водата низ улиците не е алармантна, но ако дождот продолжи и понатаму засилено да врне, стравуваат ...

ГАЛЕРИЈА: Стајковци во моментов

Press24 - 08.11.2016

По информациите во медиумите дека Стајковци „се дави“ во вода, репортерските екипи од терен велат дека ситуацијата и не е толку страшна, односно не се разликува многу од она што може да се види во останатите скопски населби.

Силниот дожд повторно го поплави Стајковци

Сител - 08.11.2016

Силниот дожд повторно го поплави Стајковци.. Граѓани јавуваат дека улиците низ населеното место комплетно се под вода. Тие стравуваат дека може да се повтори катастрофалната поплава од август, годинава.

Стајковци повторно под вода, улиците како реки

Стандард - 08.11.2016

Граѓани на социјалните мрежи реагираат дека скопско Стајковци повторно е под вода. На фотографиите што ги споделуваат граѓани може да се види дека улиците се претворени во реки. Стајковци во моментов.

Страшна фотографија од Стајковци

Panika.be - 08.11.2016

На социјалната мрежа твитер се појавија фотографии од Стајковци во моментов. *Извор: @ ...

Скопско Стајковци повторно под вода (Фото)

Канал 77 - 08.11.2016

Без санирани штети и неизградена квалитетна инфраструктура, скопскиот регион по три месеци од катастрофалните поплави и понатаму останува ризичен. Семејствата кои живеат во дел од скопските општини и села реагираат дека истите би можеле да бидат ...

Скопско Стајковци повторно поплавено, предупредување за излевање на неколку реки низ земјата

еМагазин - 08.11.2016

Улиците на скопското село Стајковци, кое беше едно од најпогодените во последните поплави во скопско, повторно е полавено. Интезивните врнежи од дожд, ги преполнија со вода улиците на селото, што се гледа на фотграфијата, која на Фејсбук ја објави ...

ФОТО: Повторно страшни слики од Стајковци

Press24 - 08.11.2016

Вака изгледа Стајковци во моментов. Сите наши читатели кои имаат фотографии од Стајковци во моментов, ги молиме да ни ги испратат тука или на ...

ФОТО+ВИДЕО: Поплавени скопски улици по силниот дожд

Press24 - 08.11.2016

Интензивните врнежи од дожд кој утрово околу 9 часот го зафатија главниот град предизвикаа проблеми во сообраќајот. Дел од скопските помошни улици се комплетно под вода. Екипи на јавните градски претпријатија уште веднаш излегоа на терен и работат ...

ФОТО: Дождот пак ги поплавува улиците на Стајковци

Либертас - 08.11.2016

На социјалните мрежи се споделува фотографија направена некаде по 11 часот денеска во Стајковци, каде дождот кој врне цело утро во Скопје предизвикува проблеми и ги поплавува улиците. Жителите на овој регион се уште не се во целост обештетени за ...

Обесштетувањата за поплавите се делат по партиски и пријателски врски

24 Вести - 07.11.2016

Три месеци по поплавите кои го зафатија скопскиот регион на терен дел од жителите сеуште тешко го враќаат животот во нормала. Парите од обештетувањето велат ни оддалеку не ги покриваат трошоците за санација на штетите.

Нефункционална е санацијата на штетите од поплавите, истакнаа граѓанските активисти

Мета - 07.11.2016

Три месеци по катастрофалните поплави што ги погодија Скопје и околината, санацијата на штетите оди бавно и незадоволително, истакнаа граѓански активисти на денешната прес-конференција во село Стајковце, кое беше погодено од поплавите во август оваа ...

Стајковци пак плива во вода, а власта си свирка и чека избори

Фокус - 08.11.2016

Скопско Стајковци повторно е поплавено по обилните дождови што го зафатија скопскиот регион утрово. За ова сведочи фотографијата, објавена пред малку на фејсбук профилот на Павле Богоевски , граѓански активист.

Стајковци повторно под вода

Денар - 08.11.2016

Скопската населба Стајковци, три месеца по катастрофалната поплава во скопско, во која загинаа 22 лица, а голем број домови и земјоделски површини беа поплавени, повгорно во денес е поплавено.

Стајковци во моментов (фото)

Скопје инфо - 08.11.2016

По информациите во медиумите дека Стајковци повторно е поплавен, на терен ситуацијата и не е толку страшна, односно не се разликува многу од она што може да се види во останатите скопски населби.

Повторно поплава во Стајковци

Press24 - 08.11.2016

Силниот дожд повторно го поплави Стајковци.. Граѓани јавуваат дека улиците низ населеното место комплетно се под вода. Тие стравуваат дека може да се повтори катастрофалната поплава од август, годинава.

Дождот пак ги поплавува улиците на Стајковци

Бриф - 08.11.2016

На социјалните мрежи се споделува фотографија направена некаде по 11 часот денеска во Стајковци, каде дождот кој врне цело утро во Скопје предизвикува проблеми и ги поплавува улиците. Жителите на овој регион се уште не се во целост обештетени за ...

Три месеци по поплавата во скопско, таа може да се повтори на послаб дожд

Денар - 07.11.2016

Три месеци по катастрофалната поплава во скопско, во која загинаа 22 лица, а голем број домови и земјоделски површини беа поплавени, во тој регион не се санирани штетите, не е изградена квалитетна инфраструктура, а не се ископани нови канали за да ...

Активисти: Не се отстранети причинителите за поплавите

Нова ТВ - 07.11.2016

Три месеци од поплавите кои го зафатија Скопско, граѓанскиот активист Павле Богоевски, реагира за непреземената одговорност како и исплатата на трошоците. – Зошто власта бараше ново задолжување од 36 милиони евра? За да исплати оштети кои не ги ...

Стајковци пoвторно поплавено !

Локално - 08.11.2016

По обилните дождови скопско Стајковци повторно е поплавено од утрово. За ова сведочи фотографијата, објавена пред малку на фејсбук профилот на Павле Богоевски, граѓански активист. Тој потсетува на состојбата во која се најдоа поплавените кои и ...

Силниот дожд повторно го поплави Стајковци

Вечер Прес - 08.11.2016

Силниот дожд повторно го поплави Стајковци.. Граѓани јавуваат дека улиците низ населеното место комплетно се под вода. Тие стравуваат дека може да се повтори катастрофалната поплава од август, годинава.

(ФОТО) Дождот пак ги поплавува улиците на Стајковци

Репортер - 08.11.2016

На социјалните мрежи се споделува фотографија направена некаде по 11 часот денеска во Стајковци, каде дождот кој врне цело утро во Скопје предизвикува проблеми и ги поплавува улиците. Жителите на овој регион се уште не се во целост обештетени за ...

Три месеци по поплавата во скопско, таа може да се повтори на послаб дожд

Точка - 07.11.2016

Три месеци по катастрофалната поплава во скопско, во која загинаа 22 лица, а голем број домови и земјоделски површини беа поплавени, во тој регион не се санирани штетите, не е изградена квалитетна инфраструктура, а не се ископани нови канали за да ...

Бавно и селективно обештетување на поплавените во скопско

Фокус - 07.11.2016

Поплавените семејства од скопскиот регион и три месеци по невремето, ни приближно не си ги вратиле во нормала домовите и условите за живот. Во Сингилиќ, Стајковци и Арачино тешко оди санацијата на штетите, а бавно тече исплатата на парите за ...

Активисти: Каде е ветеното обештетување за поплавените граѓани?

Радио МОФ - 07.11.2016

Три месеци по катастрофалните поплави во скопскиот регион, граѓански активисти, кои волонтираа на терен по поплавите, реагираа на бавното санирање на штетите, како и за големиот број граѓани кои уште не го добиле ветеното обештетување.

(ФОТО) Стајковци повторно се поплави, улиците станаа езеро

Фактор - 08.11.2016

Скопско Стајковци повторно плива во вода. Предупредувањата на метеоролозите не допреа до надлежните а местото кое беше најпогодено во августовските поплави, денеска повторно е поплавено. На социјалните мрежи веќе почнаа да се споделуваат и ...

Стајковци повторно под вода

Нова ТВ - 08.11.2016

Три месеци од катастрофалните поплави што го зафатија Стајковци, ова село во близина на Скопје повотрно е под закана, по дождот кој непрекинато паѓа. Граѓанскиот активист Павле Богоевски на својот Фејсбук профил објави фотографија од моменталната ...

Дождот пак ги поплавува улиците во Стајковци

Скопје инфо - 08.11.2016

Силниот дожд повторно го поплави Стајковци.. Граѓани јавуваат дека улиците низ населеното место комплетно се под вода. Тие стравуваат дека може да се повтори катастрофалната поплава од август, годинава.

Три месеци по поплавата во скопско, таа може да се повтори на послаб дожд

Канал 77 - 07.11.2016

Три месеци по катастрофалната поплава во скопско, во која загинаа 22 лица, а голем број домови и земјоделски површини беа поплавени, во тој регион не се санирани штетите, не е изградена квалитетна инфраструктура, а не се ископани нови канали за да ...

Нефункционална е санацијата на штетите од поплавите, истакнаа граѓанските активисти

Локално - 07.11.2016

Три месеци по катастрофалните поплави што ги погодија Скопје и околината, санацијата на штетите оди бавно и незадоволително, истакнаа граѓански активисти на денешната прес-конференција во село Стајковце, кое беше погодено од поплавите во август оваа ...

ТРИ МЕСЕЦИ ОД КОБНИТЕ ПОПЛАВИ: Можно ли е пак да се повтори 6-ти август?

Фактор - 07.11.2016

22 човечки жртви, уништени домови и земјоделски површини. Ова беше исходот од невремето кое на 6-ти август погоеди неколку скопски и тетовски села. Денес, после три месеци состојбата не е нешто значајно поправена.

Стајковци пред поплава, жителите поставуваат вреќи со песок пред домовите

Република - 08.11.2016

Силниот дожд повторно го поплави Стајковци.. Граѓани јавуваат дека улиците низ населеното место комплетно се под вода. Тие стравуваат дека може да се повтори катастрофалната поплава од август, годинава.

Интензивните врнежи од дожд повторно го поплавуваат Стајковци

24 Вести - 08.11.2016

Силниот дожд повторно го поплавува скопско Стајковци. Дел од жителите повторно се загрижени и јавуваат дека улиците низ населеното место се под вода. Тие стравуваат дека може да се повтори катастрофалната поплава од август, годинава.

Силниот дожд повторно го поплави Стајковци

Канал5 - 08.11.2016

Граѓани јавуваат дека улиците низ населеното место, целосно се под вода. Тие стравуваат дека може да се повтори катастрофалната поплава од август, годинава. Граѓаните веќе се мобилизирани и поставуваат вреќи со песок пред своите домови.