TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Единствена Македонија до Заев: Зошто ги украде руските пари само за себе, требаше да си ги поделиме

Макфакс - 05.11.2018

Зоран Заев за време на протестите пред Собранието во јуни годинава јавно кажуваше дека во Македонија се финансираат партии и навивачки групи со руски пари преку рускиот бизнисмен со грчко потекло Иван Савидис.

Единствена Македонија: Жалиме што Заев за себе ги приграбил руските пари наменети за партии и навивачки групи

А1 On - 05.11.2018

Зоран Заев за време на протестите пред Собранието во јуни годинава јавно кажуваше дека во Македонија се финансираат партии и навивачки групи со руски пари преку рускиот бизнисмен со грчко потекло Иван Савидис.

(ВИДЕО) Стоилковски: Дали Иван Савидис е економски присутен во Македонија и дали има поврзаност со Владата?

А1 On - 04.11.2018

Поминуваат месеци откако лично Зоран Заев со функција премиер, изјави дека има сведочења дека руски бизнисмени или бизнисмен делел пари на младинци за организирање на протести. До сега од Министерството за внатрешни работи нема никаков доказ или ...

(Видео) Стоилковски: Заев кокетира со руски тајкуни

Макфакс - 04.11.2018

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски, на денешната прес-конференција зборуваше за можна релација меѓу премиерот Заев и владата со рускиот бизнисмен, близок до Москва, а распослан низ Грција, Иван Савидис, за која, како што кажа, пишувале ...

Власта тврди дека фирмата на русинот Савидис не е негова – еве докази дека тој е сопственик

Нетпрес - 04.11.2018

Потреба за координација на мрежата на рускиот финансиер Иван Савидис, кој е близок до Владимир Путин и Владата на Република Македонија, предизвика истражувањето на „ Економски Лидер “, кое беше објавено вчера.

Стоилковски: Колку се зголемени приходите на компанијата Секе на Савидис по 2017 година односно откако Заев ја презеде ...

Стандард - 04.11.2018

„Поминуваат месеци откако лично Зоран Заев со функција премиер, изјави дека има сведочења дека руски бизнисмени или бизнисмен делел пари на младинци за организирање на протести. До сега од Министерството за внатрешни работи нема никаков доказ или ...

Стоилковски: Колку се зголемени приходите на компанијата Секе на Савидис по 2017 година односно откако Заев ја презеде ...

Курир - 04.11.2018

Поминуваат месеци откако лично Зоран Заев со функција премиер, изјави дека има сведочења дека руски бизнисмени или бизнисмен делел пари на младинци за организирање на протести. До сега од Министерството за внатрешни работи нема никаков доказ или ...

Стоилковски: Заев кокетира со руски тајкуни

МК News - 04.11.2018

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски, на денешната прес-конференција зборуваше за можна релација меѓу премиерот Заев и владата со рускиот бизнисмен, близок до Москва, а распослан низ Грција, Иван Савидис, за која, како што кажа, пишувале ...

Додека Владата и СЕКЕ координирано лажат – вистината за врската меѓу Заев и Савидис излегува на виделина

Република - 04.11.2018

Кратката проверка на интернет целосно ги фрла во вода тврдењата на „СЕКЕ“, дека компанијата нема сопственичка структура поврзана со Савидис. На интернет-страницата на компанијата, посочена во демантот на СЕКЕ за поврзаност со Владата на Република ...

Стоилковски: Заев и Спасовски да одговорат дали рускиот бизнисмен Савидис има поврзаност со Владата

ТВ21 - 04.11.2018

Наум Стоилковски, портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ денеска одржа обраќање на медиумите во кое постави неколку прашања поврзани со рускиот бизнисмен Иван Савидис, односно побара од Премиерот Зоран Заев и министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски да ...

Колку се зголемени приходите на компанијата на Савидис откако Заев ја презеде власта?

Нетпрес - 04.11.2018

Поминуваат месеци откако лично Зоран Заев со функција премиер, изјави дека има сведочења дека руски бизнисмени или бизнисмен делел пари на младинци за организирање на протести. До сега од Министерството за внатрешни работи нема никаков доказ или ...

Стоилковски: Заев и Спасовски да одговорат колку Иван Савидис е економски присутен во Македонија и дали има поврзаност ...

Канал5 - 04.11.2018

Поминуваат месеци откако лично Зоран Заев со функција премиер, изјави дека има сведочења дека руски бизнисмени или бизнисмен делел пари на младинци за организирање на протести. До сега од Министерството за внатрешни работи нема никаков доказ или ...

СТОИЛКОВСКИ: Премиерот Заев лажел за рускиот бизнисмен или министерот Спасовски нешто крие

Денешен - 04.11.2018

Поминуваа месеци откако лично Зоран Заев со функција премиер, изјави дека има сведочења дека руски бизнисмени или бизнисмен делел пари на младинци за организирање на протести, а досега од МВР нема никаков доказ или истрага која го потврдила тоа, ...

Стоилковски: Заев и Спасовски да одговорат колку Иван Савидис е економски присутен во Македонија и дали има поврзаност ...

Република - 04.11.2018

Поминуваат месеци откако лично Зоран Заев со функција премиер, изјави дека има сведочења дека руски бизнисмени или бизнисмен делел пари на младинци за организирање на протести. До сега од Министерството за внатрешни работи нема никаков доказ или ...

Стоилковски: Заев и Спасовски да одговорат колку Иван Савидис е економски присутен во Македонија и дали има поврзаност ...

Сител - 04.11.2018

Поминуваат месеци откако лично Зоран Заев со функција премиер, изјави дека има сведочења дека руски бизнисмени или бизнисмен делел пари на младинци за организирање на протести. До сега од Министерството за внатрешни работи нема никаков доказ или ...

(Видео) Стоилковски: Заев да одговори дали соработува со рускиот бизнисмен Иван Савидис

Макфакс - 05.11.2018

Ниту вчера ниту денес нема одговор од Зоран Заев за наводите во медиумите кои што пишуваат за вмешаност и поврзаност на власта со рускиот бизнисмен Иван Савидис кој финасира проруски партии, а финансиски е распослан низ соседна Грција, рече Наум ...

(ВИДЕО) Стоилковски: Дали Савидис е економски присутен во Македонија, дали има поврзаност со Владата, премиерот и висок ...

А1 On - 05.11.2018

„Ниту вчера ниту денес нема одговор од Зоран Заев за наводите во медиумите кои што пишуваат за вмешаност и поврзаност на власта со рускиот бизнисмен Иван Савидис кој финасира проруски партии, а финансиски е распослан низ соседна Грција.

Стоилковски: Кокетира ли Заев со рускиот бизнисмен Савидис?

Курир - 05.11.2018

Ниту вчера ниту денес нема одговор од Зоран Заев за наводите во медиумите кои што пишуваат за вмешаност и поврзаност на власта со рускиот бизнисмен Иван Савидис кој финасира проруски партии, а финансиски е распослан низ соседна Грција, ова денеска ...

Заев молчи за врските со рускиот бизнисмен

Нетпрес - 05.11.2018

Ниту вчера, ниту денес нема одговор од Зоран Заев за наводите во медиумите коишто пишуваат за вмешаност и поврзаност на власта со рускиот бизнисмен Иван Савидис кој финасира проруски партии, а финансиски е распослан низ соседна Грција, истакна во ...

Стоилковски: Нема одговор од Заев за наводите во медиумите за вмешаност на власта со рускиот бизнисмен Иван Савидис

MTM - 05.11.2018

Ниту вчера ниту денес нема одговор од Зоран Заев за наводите во медиумите кои што пишуваат за вмешаност и поврзаност на власта со рускиот бизнисмен Иван Савидис кој финасира проруски партии, а финансиски е распослан низ соседна Грција.

(ВИДЕО) Стоилковски: Која е поврзаноста на власта со рускиот бизнисмен Савидис?

Либертас - 05.11.2018

Од ВМРО-ДПМНЕ го повторија прашањето до премиерот Зоран Заев за медиумските наводи за вмешаност и поврзаност на власта со рускиот бизнисмен Иван Савидис кој финасира проруски партии, а финансиски е распослан низ соседна Грција.