TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски: Прво здравјето и економијата, па потоа избори

360 степени - 28.04.2020

Одржување на предвремени парламентарни избори не е во трите актуелни приоритети на ВМРО-ДПМНЕ, изјави денеска лидерот на опозициската партијата Христијан Мицкоски, одговарајќи на новинарско прашање на прес-конференцијата .

(ВИДЕО) Мицкоски: Приоритет на ВМРО-ДПМНЕ сега не се изборите, мандатот на пратениците е завршен

А1 On - 28.04.2020

Овој состав на Парламентот е поранешен и мандатот на претниците со неговото распуштање е завршен. Тие го вратија легитимитетот назад, кај граѓаните. Единствен што може да ја наполни салата во Собранието е народот.

Мицкоски: Зад здравствената постои сериозна економска криза

Алсат-М - 28.04.2020

Владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ потрошиле 120 милиони евра повеќе од тоа што го собрале во буџетот, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, повикувајќи се на податоци од министерството за финансии, објавени во текот на вчерашниот ден.

Изборите како прво, или последно гајле

Deutsche Welle - 28.04.2020

Она што се одвива зад грижата за здравјето на луѓето и за економскиот колапс сепак е жестока предизборна пресметка. Колумна на Ерол Ризаов. На политичката сцена во Македонија во вонредна состојба повеќе од еден месец се одвиваат истовремено два ...

ВО ЖИВО: Прес-конференција на Христијан Мицкоски

Нетпрес - 07.09.2020

Денеска во 13:00 часот, пред просториите на Централниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, ќе се одржи прес-конференција за медиуми. На прес-конференцијата ќе се обрати Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ.

(Во живо) Прес конференција на Христијан Мицкоски

24Инфо - 07.09.2020

Денес (07.09.2020) во 13:00 часот, пред просториите на Централниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, Палата др. Христо Татарчев (Плоштад ВМРО бр. 1), ќе се одржи прес конференција за медиуми при што ќе се обрати Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ ...

Прес-конференција на Мицкоски во 12:30 часот

Курир - 28.04.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска ќе одржи прес-конференција. Според најавите од партијата, прес-конференцијата е закажана во 12 часот и 30 минути. Курир во живо ќе ја пренесува ...

Емилија Елександрова: Мицкоски го претвори ВМРО-ДПМНЕ во кукавичко гнездо

Независен - 27.04.2020

Емилија Александрова од независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ го обвини Христијан Мицкоски дека поради лична корист сака свикување на лидерска средба и дека поради тоа што сака да се ослободи од досегашните пратеници се спротивставува на ...

21: Мицкоски од ДПМНЕ направи кукавичко гнездо, Заев солидарен на 27 април, за микробиологот Пановски пикот помина

Frontline - 27.04.2020

Блок вести во 21 часот. Ново видео од 27 април : Не ми треба мене гас маска, вели Заев . Од видеото може да се заклучи дека Заев во критични моменти најтешките моменти кога се бори за својот живот, покажува солидарност и се грижи за животите на ...

Емилија Александрова: Мицкоски го претвори ВМРО-ДПМНЕ во кукавичко гнездо

Frontline - 27.04.2020

Во изјавата Александрова нагласува дека „секој ден им нови небулози од т.н. претседател на ВМРО-ДПМНЕ, односно тоа што остана од моето ВМРО-ДПМНЕ Емилија Александрова од независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ го обвини Христијан Мицкоски дека ...

Мицкоски: Приоритет на ВМРО-ДПМНЕ сега не се изборите, мандатот на пратениците е завршен

Сител - 28.04.2020

Овој состав на Парламентот е поранешен и мандатот на прaтeниците со неговото распуштање е завршен. Тие го вратија легитимитетот назад, кај граѓаните. Единствен што може да ја наполни салата во Собранието е народот.

Мицкоски: Мандатот на пратениците е завршен, изборите не се приоритет за ВМРО-ДПМНЕ

Фокус - 28.04.2020

Овој состав на Парламентот е поранешен и мандатот на претниците со неговото распуштање е завршен. Тие го вратија легитимитетот назад, кај граѓаните. Единствен што може да ја наполни салата во Собранието е народот.

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ е подготвен да го порази СДСМ секогаш

Република - 28.04.2020

Овој состав на Парламентот е поранешен и мандатот на претниците со неговото распуштање е завршен. Тие го вратија легитимитетот назад, кај граѓаните. Единствен што може да ја наполни салата во Собранието е народот.

Мицкоски: Приоритет на ВМРО-ДПМНЕ сега не се изборите, мандатот на пратениците е завршен

24Инфо - 28.04.2020

Овој состав на Парламентот е поранешен и мандатот на претниците со неговото распуштање е завршен. Тие го вратија легитимитетот назад, кај граѓаните. Единствен што може да ја наполни салата во Собранието е народот.

Мицкоски: Само граѓаните може да го свикаат Собранието, за ВМРО-ДПМНЕ се поважни здравјето и економијата отколку ...

MakPress - 28.04.2020

Овој состав на Парламентот е поранешен и мандатот на претниците со неговото распуштање е завршен. Тие го вратија легитимитетот назад, кај граѓаните. Единствен што може да ја наполни салата во Собранието е народот.

Мицковски: Приоритет на ВМРО-ДПМНЕ сега не се изборите, мандатот на пратениците е завршен

Телма - 28.04.2020

Овој состав на Парламентот е поранешен и мандатот на претниците со неговото распуштање е завршен. Тие го вратија легитимитетот назад, кај граѓаните. Единствен што може да ја наполни салата во Собранието е народот.

Мицковски: Приоритет на ВМРО-ДПМНЕ сега не се изборите, мандатот на пратениците е завршен

Канал5 - 28.04.2020

Овој состав на Парламентот е поранешен и мандатот на претниците со неговото распуштање е завршен. Тие го вратија легитимитетот назад, кај граѓаните. Единствен што може да ја наполни салата во Собранието е народот.

Мицкоски: Единствен што може да ја наполни салата во Собранието е народот

+инфо - 28.04.2020

Овој состав на Парламентот е поранешен и мандатот на претниците со неговото распуштање е завршен. Тие го вратија легитимитетот назад, кај граѓаните. Единствен што може да ја наполни салата во Собранието е народот.

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ е подготвен да го порази СДСМ секогаш

PressingTV - 28.04.2020

Овој состав на Парламентот е поранешен и мандатот на претниците со неговото распуштање е завршен. Тие го вратија легитимитетот назад, кај граѓаните. Единствен што може да ја наполни салата во Собранието е народот.

(ВИДЕО) Мицковски: Приоритет на ВМРО-ДПМНЕ сега не се изборите, мандатот на пратениците е завршен

Либертас - 28.04.2020

Овој состав на Парламентот е поранешен и мандатот на пратениците со неговото распуштање е завршен. Тие го вратија легитимитетот назад, кај граѓаните. Единствен што може да ја наполни салата во Собранието е народот.

Мицкоски: Избори во услови на пандемија не се приоритет

Expres - 28.04.2020

Предвремени парламентарни избори не се во трите актуелни приоритети на ВМРО-ДПМНЕ, изјави денеска лидерот на опозициската партијата Христијан Мицкоски одговарајќи на новинарско прашање на прес-конференција .

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ е подготвен да го порази СДСМ секогаш, ама изборите сега не се приоритет

МКД - 28.04.2020

ВМРО-ДПМНЕ е подготвен да го порази СДСМ секогаш. Но, одржување предвремени парламентарни избори кога има пандемија на КОВИД-19 и кога секојдневно се бориме со инифицирани луѓе и жртви, кога се соочуваме со економска, санитарна и образовна криза, па ...

Мицкоски: Избори не се приоритет, Собранието не може да се свика

Р.С.Европа - 28.04.2020

Овој состав на Парламентот е поранешен и мандатот на прaтeниците со неговото распуштање е завршен и дека тие го вратиле легитимитетот назад кај граѓаните. Единствен што може да ја наполни салата во Собранието е народот.

Мицкоски: Ќе победиме на избори, ама не е време за нив

Независен - 28.04.2020

Oдржување на предвремени парламентарни избори не е во трите приоритети на ВМРО-ДПМНЕ, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.Според него, поради пандемијата не треба да се одржат избори во скоро време, односно на крајот на јуни или ...

Мицковски: Приоритет на ВМРО-ДПМНЕ сега не се изборите, мандатот на пратениците е завршен

Нетпрес - 28.04.2020

Овој состав на Парламентот е поранешен и мандатот на претниците со неговото распуштање е завршен. Тие го вратија легитимитетот назад, кај граѓаните. Единствен што може да ја наполни салата во Собранието е народот.

ВМРО-ДПМНЕ ќе го порази СДСМ секогаш, прв приоритет во моментов е здравствената криза

Нетпрес - 28.04.2020

Одржување предвремени парламентарни избори во моментов не е меѓу трите актуелни приоритета на ВМРО-ДПМНЕ, рече нејзиниот претседател Христијан Мицкоски, одговарајќи на новинарско прашање на прес-конференцијата во партиското седиште Опозицискиот ...

Мицкоски: Кога ќе ја вратиме економијата на победничките патеки, ќе можеме да размислуваме за избори

Локално - 28.04.2020

Овој состав на Парламентот е поранешен и мандатот на претниците со неговото распуштање е завршен. Тие го вратија легитимитетот назад, кај граѓаните. Единствен што може да ја наполни салата во Собранието е народот.

Мицкоски: Избори во моментот не се приоритет за ВМРО-ДПМНЕ, мандатот на пратениците е завршен

Нова ТВ - 28.04.2020

Овој состав на Парламентот е поранешен и мандатот на претниците со неговото распуштање е завршен. Тие го вратија легитимитетот назад кај граѓаните. Единствен што може да ја наполни салата во Собранието е народот.